Skocz do zawartości

Edge 540 1200mm elektryk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Składa się fajnie ten modelik.W klapie postanowiłem zrobić ramkę do kabiny a balsowe wzmocnienie usunąłem ale tylko w części kabinowej, usunę także środkowe usztywnienie z balsosklejki ale to po zamontowaniu oszklenia.Klapa jest gotowa do gruntownego szlifowania i docięcia otworu kabinowego, na tą chwilę otwór jest wycięty z grubsza.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Heh, chyba w żadnej relacji nie wstawiłem tylu zdjęć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No nie... nie zdążyłem odświeżyć strony a tu już kadłub gotowy :wink:

Jestem pełen podziwu i dalej trzymam kciuki za dalsze relacje i samą konstrukcję!

PS.

Mam takie pytanie logistyczno-techniczne do Sławka, Piotrka i Krzyśka: gdy Sławek pokazuje gdzie trzeba zrobić poprawki w formatkach do wycięcia, Piotrek je nanosi i przekazuje do Krzyśka na bieżąco czy dopiero po zakończeniu całości? Tak się pytam, bo coraz bardziej kusi mnie ten EDGE :) i nie wiem, w którym momencie mógłbym zamówić zestaw.

Pozdrawiam, Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki będą wprowadzone na początku tygodnia i przekazane do Krzyśka.Statecznik pionowy wystarczy cofnąć o kilka mm i nie trzeba zmieniać konstrukcji kadłuba Zresztą niebawem pokażę jak to zrobić.Tymczasem zabrałem się za skrzydło i już znalazłem błąd w formatkach, Brakuje żeberka nr 4 z balsosklejki za to jest 3 sztuki żeberka numer 1.Będzie trzeba to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszlifowałem trochę klapę no i zacząłem skrzydło. Konstrukcja dość prosta, podobna do Extrima.Profil z ostrym noskiem ,chyba z rodziny NACA 63012.W każdym razie sama konstrukcja jest prosta i nie wymaga chyba objaśnień.Chyba przerobię półkę pod serwo.Trzeba dorobić stopki montażowe do żeberek.Skrzydło wydaje sie dosć wąskie ale po pokryciu lotek cięciwa znacznie się powiększy.Zaszalałem i dałem balsowe dźwigary 3x8 :D.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Kesony z balsy 1,5mm a wstawki między dźwigarami z balsy 1mm.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natarcie w skrzydle spokojnie można zrobić z balsy.

UWAGA Żeberka 5,6,7 trzeba przerobić, w części lotkowej żeberek nie jest uwzględnione poszycie z balasy 1,5mm .To samo dotyczy żeberek 3 i 4 lecz tylko z górnej strony.Trzeba to poprawić na formatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielka uwaga przygladam sie relacji, i pojawily mi sie pewne watpliwosci.

Otoz zastanawia mnie taka rzecz: w tylnej czesci zeber, zaraz przed czescia gdzie znajduje sie lotka, sa 4 wpusty, po 2 z gory, i 2 z dolu.

1) ta czesc miedzy wpustami rozumiem ze jest do usuniecia?

2) I wpusty sluza do osadzenia listewki balsowej o niewielkich wymiarach przekroju poprzecznego, a za nia bedzie znajdowala sie listwa balsowa o wysokosci koncowki zebra ?

3) Tak samo na poczatku lotki - balsa o wysokosci poczatku lotki, a na wpustach osadzone beda listewki o niewielkim przekroju poprzecznym?

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielka uwaga przygladam sie relacji, i pojawily mi sie pewne watpliwosci.

Otoz zastanawia mnie taka rzecz: w tylnej czesci zeber, zaraz przed czescia gdzie znajduje sie lotka, sa 4 wpusty, po 2 z gory, i 2 z dolu.

1) ta czesc miedzy wpustami rozumiem ze jest do usuniecia?

2) I wpusty sluza do osadzenia listewki balsowej o niewielkich wymiarach przekroju poprzecznego, a za nia bedzie znajdowala sie listwa balsowa o wysokosci koncowki zebra ?

3) Tak samo na poczatku lotki - balsa o wysokosci poczatku lotki, a na wpustach osadzone beda listewki o niewielkim przekroju poprzecznym?

 

pozdrawiam

Marek

Mniej więcej jest jak piszesz.Jak będzie w praktyce to okaże się niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.