Skocz do zawartości

ANULA CNC + (FOTO zbocza)


Gość Addriano

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

No i wkońcu znalazłem chwilke i wyciołem i dla siebie zestawik :D

Rozpiętosć 900mm. Skrzydleko oszlifowoane odcięte lotki.

Wznios 2st na strone.

Aktualnie leży sobie zarowingowane i schnie jak bedzie juz coś widać to pokarze.

Pozdrwaiam wszystkich Ankowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Jako ze Anulka juz troche podeschła a ma to być mój pierwszy model pseudo DLG chciałbym wstawić w nim kołek. No właśnie, kołek jak to prawidłowo wykonać w takim materiale jak styropian?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz Adrian..JA to bede robil nastepujaco..Jako dzwigarow uzyje pretow weglowych 1,5mm umieszczonych w nacieciach zrobionych skalpelem i zalanych CA ( zaznaczam ze chodzi o anulke z EPP ) W miejscu gdzie bedzie kolek daje nie kolek a laminatowy babanik z plytki laminatu do plytek drukowanych. Umieszczam go w szczelinie zrobionej nozykiem do tapet. I teraz najwazniejsze..Plytka ( nasz bananik ) ma 2 otwory przez ktore przewlekamy prety weglowe ( nasze dzwigary ) i dopiero wtedy zalewamy CA szczeline. EPP doskonale zasklepia sie po wcisnieciu w szczelinie preta a CA ladnie penetruje szczeline i zakleja pret.

Takie wklejenie ustrojstwa do rzucania gwarantuje ze nie sostanie nam ono w palcach po wyrzucie bo przyklejony jest tak naprawde do weglowych dzwigarow.

Oczywiscie spoina dzwigary - plytka jest z zywicy a nie z CA, CA tylko do przyklejenia dzwigarow.

JAk dojda rdzenie to krok po kroku bede robil fotki :D ale mam nadzieje ze dosc jasno to opisalem :D A jak sie nei ma zaufania to i tak mozna jeszcze koncowke szklem dolaminowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

No i nastąpiła zmiana koncepcji styropianowa Anulka lezy zarowingowana. A dzięki uprzejmości Arka wel "rapier" znalazł się w moim posiadaniu kawałek EPP.

Więc kożystając z wolnej chwili dziś rano ten kawłek jakze zacnego materiału przeistoczył się oto w coś takiego:

image059zd2.jpg

image060qj1.jpg

image061pc6.jpg

image062uy3.jpg

Dzwigary stanowią rurki węglowe 2/1mm z góry i z dołu skrzyzowane w centrum tak iż zachodzi jedna nad drugą (każda rurka wlejona jest w obie połówki skrzydła)

Wklejona została płetwa w płytki laminatowej niestety nie miałem jej czy wytrawić więć miedz została :( W ogon anulka wklejone ma 3 weglowe preciki 2mm jako mocowanie statecznika. Przewiduje wykoanie balsowych lotek odpowiedni wyazurowanych. Za fotka dostrzec można pakiecik który wyląduje w Anuli są to 4 ogniwa Ni-Hm o pojemności 220mA (niestety wagi nie znam) Pozatym 2xHS-55 i dobiornik REX 7 (niestety lżejszego nie mam)

I teraz pytania:

1. Czym to malować ( ewentualnie okleić) ?

2. Jakie dać zawiasy ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedz mozna podwazyc i kombinerkami zedrzec jak skóre z weza :D

Malowac mozna wszelkimi farbami w sprayu bez obawy ze wyzre to zaleta EPP. Moja bedzie bialo zielona :D:D

NA zawiaski mam swoj patent i go tu opisze ale jak bede mogl podeprzec sie fotkami.

Powiem tyle ze najlepiej zrobic zawiasy papierowe. Mozna takie kupic w sklepach wysylkowych..Niesamowicie lekkie i nie do ziszczenia. Ja zas odkrylem z czego sa zrobione i jak sa robione a tansze wiiiiielokrotnie, no ale to juz wkrotce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Mały update prac Anulka dzis została wstepnie pomalowana i dostała wyszlifowane balsowe lotki. A tak się narazie prezentuje.

image099zn5.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Arek sam jeszcze do tego tematu sie nie przymierzałem cytuje wiec Pegaza:

natomiast co do środka ciężkości, to jest 25mm od krawędzi natarcia przy samym miejscu łączenia skrzydeł z kadłubem.

Edit:

Tutaj podają 22mm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że moja anulka nie zasypiała gruszek w popiele. Ma wylatane około 12 godzin i nadal sprawuje się rewelacyjnie. Co prawda skrzydełko styropianowe jest już nadwyrężone (poobgniatane od rzucania) ale lata się tym pięknie! Metrowa anulka musi mieć s.c między 25 a 30 mm od krawędzi natarcia, ale to dużo zależy od wiatru. Nie przycinałem jej do 900mm, dlatego nie powiem jak jest w tym przypadku. Przy takim ustawieniu ostatnio udało mi się załapać nawet na niezłe noszenie na lotnisku (pierwszy raz :) ) a model ciągnęło w górę aż miło. Nie mogę się doczekać modelu z epp. Mam nadzieję że wyjdzie mi nieco lżejszy niż ten (aczkolwiek i tą lata się pięknie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Witka

I znów z mojej strony mału upgrade z budowy tym razem Anulka juz z lotkami i pomalowana docelowo wygląda tak:

Góra:

att00067gx6.jpg

Dół:

att00077td7.jpg

Jak wam sie podoba

Zostało jeszcze pomalować statecznik i włożyć RC to czego najbardziej sie bałem (maskowanie i malowanie) juz za mną chyba niezle wyszło co ??

Narazie to tyle śmigam ciąć anulki epp dla chłopaków wkońcu mam troche czasu:D

Pozdrawiam

Edit:

Ps zapomniałem powiedzieć ze fotki z telefonu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Cześć

Wagi jeszcze nieznam ale mam nadzieje ze w 180-190 sie zmieszcze :)

Patryk gg mam właczone nawet teraz ale nic nie doszło.

Pisz jeszcze raz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia elementow uzywam zywicy 5 minutowej zas do wklejenia dzwigarow najzwyklejszego cyjanopanu.

Adrian....MAlowanie bajera :)

Ja juz swoja ulotnilem i jestem zachwycony. Waga do lotu 149g obecnie ale pracuje nad innym statecznikiem wiec moze jeszcze cus uszczkne :D JA skoncze to calosc fotek laduje z opisem...

Panowe..Gdzies wyczytalem ze rowki pod prety robicie lutownica...ak dla mnie to bestialstwo!! Wystarcza naciecie skalpelem i wciskamy w nie pret a epp czy styro ladnie sie zamyka nad pretem. Potem wystarczy zalac szczeline cyjanopanem ( w przypadku EPP !!!! ) a przy styro zadka zywica. Podobnie z antena - naciecie w skrzydle i kabelek znika :D ledwo g widac ale bez obaw..jest ok. 0,5-1m pod powierzchnia tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.