Skocz do zawartości

Blejzyk - Mefisto


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jarku z silikonami bywa róźnie, propopnowałbym Ci zakupić parę róźnych i poczynić próby na "testowym" skrzydle ( dwa kawałki balsy etc ). Sprawa jest naprawde prosta, a efekt wizualny i czystość profilu nie do uzyskania innymi metodami, pomijając oczywiście lotki mocowane torsyjnie ( ale to już inna bajka ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kleiłem na białym firmy Tytan ( kod producenta 0696 ), ale zasada jest taka czym droższy ( niestety ) tym lepszy, dlatego tak jak mówie najlepiej na początku poczynić próby z różnymi. Kiedyś dobre silikony można było jedynie wysępić od szklarzy ( Ci co robią akwaria ) i od dentystów protetyków ( oni z tego formy robią ). W tej chwili jest tego w marketach od groma.

Sam kupuje różne w małych tubkach i sprawdzam. Najważniejsza jest elastyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aku. to te 1000mah to minumum jak 6 serw na koło 1 godzine latania styka. Im więcej tym lepiej mah. Aku warto dać markowe i sprawdzone niż potem klnąć na siebie.

 

Co do silkonu to kupowałem niedawno - ,,silikon do klejenia luster ''(tak sie on nazywa fachowo) za małą tubkę koło 200ml (do płata starczy aż nadto) zapłaciłem 8zł ;-)

 

Silikon mocny jak diabli - trzyma lustro 70x80 przyklejone do płytek ceramicznych na styk w łazience (kolor silikonu to biały). Myśle że do lakieru też złapie spokojnie. Kupiłem go w sklepie z narzędziami.

 

Silikon musi te swoje schnąć - mi lustro schło 2 dni przykejone na taśmę zanim się odważyłem ściagnąć taśmę. Dodam że jedno lustro wisi już tak 2 lata , a drugie wkleiłem niedawno i tez jeszcze wisi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikonowe zawiasy lotek i klap zrobione :D . Udało mi się dorwać silikon szklarski TYTAN - przystosowany do ruchu +-25%. Całkiem nieźle działa. Niestety nie udało się zrobić tego taki idealnie jakbym chciał, ale cóż ... nie będę przecież odrywał lotek i klap (górna powierzchnia zawiasu nie jest idealnie prosta) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej miałem taśmę ... Po prostu chyba jeszcze za dużo silikonu zostało. To nie to, że ten silikon wystaje z zawiasu. Po prostu przy wychyleniu lotki/klapy w dół robią się w niektórych miejscach szczeliny. To wygląda nieco tak, jakby oś obrotu lotki nie była równo z górną powierzchnią lotki, a nieco poniżej (za dużo silikonu). Zrywać zawiasy i robić jeszcze raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam ... odciąłem lotkę i klapę z jednego skrzydła. Teraz moge powiedzieć szczerze. Te zawiasy to rzeczywiście jest to !!!! Na prawdę bardzo dobrze trzymają, a odcięcie ich od skrzydeł jest bajecznie proste przy użyciu na prawdę ostrego skalpela. No i rzeczywiście rewelacyjnie trzymają. Duża zasługa jest tu silikonu. Chyba udało mi się trafić w silikon. bardzo elastyczny, bardzo szybko twardnieje po przyklejeniu (po 10 min jest już nie do obróbki) A elastyczny na tyle, że mogłem lotkę odciągnąć siłą na ok. 2 cm od skrzydła bez odrywania. MOTYLASTY ! Dzięki za to, że tyle mnie namawiałeś do tych zawiasów. Są na prawdę rewelacyjne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się cieszę Jarek że Ci wyszło, teraz będziesz do wszystkich szybowców i elektryków wstawiał takie :). Nie radzę jedynie próbować takich zawiasów w spaliniakach, nigdy nie wiesz kiedy lotka odpadnie, niestety paliwo reaguje z silikonem i powoduje jego odpadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-==PEGAZ==-, może za grubo dajesz silikonu ??

 

Ja robie to tak :)

 

Przyklejam lotke taśmą, odginam o 180st i w miejscu "zawiasu" nakładam strzykawką cieniutki wałeczek silikonu. Następnie pedzelkiem rozsmarowuje silikon na boki, tzn na krawędź skrzydła i lotki, następnie przymykam loke to około 60-70st i ponownie rozsmarowuje na boki silikon, bo po zamknięiu w miejscu "osi" zrobi się wałek który utrudniał by ruch w dół :D Lotk ato czasu zsieciowanie silikonu zostaje uchylona o te 60st "F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie. Jedyna drobna różnica to: po lekkim przeschnięciu silikonu (kiedy już się nie klei do siebie) odchylam lotkę lekko w dół i tak zostawiam do całkowitego wyschnięcia. Lotka wtedy lżej pracuje do dołu.

Jarku, gdzie kupiłeś ten silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku licząc od góry pierwszy, trzeci i piąty wzór są ok, tylko inna kolorystyka np czerwień + pomarańcz + żółć lub czerwień + żółć + biel. Reszta ze względu na fakt iż skrzydło jest w kształcie łukowate kłóci mi się z tymi ostrokątnymi wygibasami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie kombinuję, aby dopasować kształt i kolorystykę do modelu ... A co myślicie o bardzo ciemnym dole modelu? W wielu wyczynowych modelach widziałem czarny dół z białymi pasami ... co prawda nie będę takiego robił, ale kwestia czarnego/granatowego lub ich kombinacji nadal chodzi mi po głowie. Może coś takiego (góra jasna, dół ciemny) ?

 

wing2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee

 

Ciemny na dole mi się nie podoba i może być go słabo widać np.na tle szarych chmur. Ja z dołu bym proponował cos jaksrawszego - pomarańcz lub czerewień bo widać to pieknie z daleka.

 

Góra juz mniej widoczna i może tam jakiegoś ciemnego diabełka by można było zarzucić :twisted: :twisted: :twisted: z piekła rodem

 

 

Podoba mi się wzór 3 góry - ten filoletowo szary ale na góre bo na dół to jak pisałem wyżej bo model prawie 2m i latać będzie wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.