Skocz do zawartości

Prząśniczka - Depron


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny.

Od wielu wielu dni czaję się jak pies do jeża, do "Prząśniczki" :roll: . Bardzo mi się podoba ten mały samolocik i jest taki polski. Chciałem budować według PM. Pytałem tutaj na forum o opinie chcąc zastosować napęd elektryczny. Duży mocny silnik, do tego regulator odpowiedniej mocy no i konkretne pakiety to wszystko po przeliczeniu na $ sprawiło przerost formy nad treścią :( . Po za tym z modelem mogę się zmierzyć posiadając odpowiednie warunki do budowy, ale w Polsce.

Myślałem, myślałem :?: a zainspirowany ostatnią budową Prymusa elektrycznego i TOTO 0 wziąłem kartkę papieru, ołówek, klakulator i spoglądając na plany modelarskie podzieliłem wymiar na dwa :idea: .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na poniższej fotce rysunku dopatrzyłem się błędu. "Pierdyknąłem" sie w obliczeniach, ale podczas budowy to samo wyszło. Otóż chodzi o wręgę depronową pylonu (WRI) za wręgą główną. Powinna mieć trochę inny kształt. Poprawiłem czerwonymi liniami jak to mniej więcej powinno wyglągać.

 

Dołączona grafika

 

Konstrukcję zrobiłem pod depron podobną do Prymusa i TOTO 0. Zresztą tutaj się nie da wiele nowego wymyślić. Model w oryginale jest kanciasty więc pod depron się nadaje doskonale. Skrzydła (profil ClarkY 15%) bez lotek wytnę z takiej samej pianki jak do Prymusa. Owiewkę kabinki z butelik PET. Jak to będzie przebiegało śledzcie relację. Kadłub jest dość obszerny dlatego myślę nie będzie problemu z umieszczeniem wyposażenia. Jest to wyłącznie mój pomysł, moje rysunki i moje wykonanie. Mam nadzieję, że poleci :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W ciągu tygodnia to za wiele się nie pobuduje. Zbyt wiele obowiązków na głowie, a za mało czasu na przyjemności. Czekam do weekendu to trochę się ruszy. Zacząłem od kadłuba.

Po wycięciu boków i górnego pokrycia kadłuba skejam w odwróconej pozycji "kołami do góry".

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i klejenie podwozia:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać na załączonych obrazkach górne pokrycie jest w całości na całej długości kadłuba. Jednak przy klejeniu nie smaruję klejem odcinka kabiny. Chodzi o to, aby do sklejonych boków uformowanych na kształcie górnego pokrycia przykleić listwy sosnowe i podwozie stanowiące usztywnienie konstrukcji. Po doklejeniu tych elementów dopiero wyciąłem miejsce na kabinę.

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo wkleiłem dla nadania kształtu depronową wręgę w kabinę, którą po wklejeniu spodu kadłuba usunę, albo zostawię i wytną w niej gniazdo na Lipol-a. Ale to się zobaczy później. Na razie niech będzie , bo wogóle nie przeszkadza w dalszej budowie.

 

Dołączona grafika

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...KAdłub masz na całej długości wzmocniony sosną?

Aż do kółka ogonowego.

Dzisiaj podłubałem trochę i doszedł: statecznik pionowy, wręga główna, przód kadłuba, kółko ogonowe. Oraz zamknąłem dół kadłuba z przodu do wręgi głównej. Tylną część kadłuba będę zamykał na końcu po podłączeniu wszystkich cięgien do sterów. Już trochę widać :D . Fotki wstawię jutro, bo już późno i nie chce mi się z tym bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dalszy ciąg walki z kadłubem.

Wykończenie przodu kadłuba - szlifowanie i zamalowanie (kolor szary - akrylowa farbka artystyczna w tubce) górnej części noska oraz wzmocnienie tej części wstawką z balsy 1,5 mm.

Budowa pylonu pod płat. Jutro pokrycie tej części depronem 3 mm.

Zrobiłem również ster kierunku. I tutaj drobna zmiana do tego co jest na rysunku. Ster jest umocowany na rurce węglowej (jedna z części szczytówki z wędki) klejonej na żywicę i dodatkowo na zawiasy z dyskietki. Zrobiłem to w ten sposób, że rurkę zeszlifowałem do połowy i wbiłem w depron. Dźwignia steru kierunku (użyłem dźwigni z mini serwa) natomiast na dole tej rurki w kadłubie również klejona na żywicę. Rozwiązanie podobne jak w oryginalnych planach. Zrobiłem tak dlatego, że nie podobała mi się perspektywa puszczenia bowdenu steru kierunku nad zabudową dołu statecznika pionowego. Wszystkie cięgna będą schowane w kadłubie.

Chciałbym wysłuchać Waszych sugestii co do tego rozwiązania. Może wzmocnić to łączenie w jakiś sposób ?

 

A tak to teraz wygląda:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać wręgę depronową z kabiny jednak usunąłem z powodu, że spód kadłuba wyszedł mi troszkę za wąski (1mm) i wręga przeszkadzała aby spód wkleić. Nie chciałem już wycinać nowego, bo to przecież kawał depronu. Łatwiej było ją usunąć niż ciąć nowy spód.

W takim stanie waga 97 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić zbliżenie tego mechanizmu przy SK?

To nie jest żaden mechanizm. Proste połączenie steru do rurki węglowej wpuszczonej w kadłub.

 

Dołączona grafika

 

Jedyne zastrzeżenia jakie miałem to do klejenia steru kierunku na całej długości do rurki węglowej. Ale, teraz po dwóch godzinach żelowania żywicy widzę , że jest to dość sztywne połączenie i chyba nie grozi oderwaniem. Dodatkowo tak jak pisałem wcześniej dałem trzy zawiasy dyskietkowe.

Dźwignię serwa dodatkowo skręciłem na gorąco, aby popychacz pracował w osi kadłuba.

 

Dołączona grafika

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lotów w tym roku to niemożliwe. Za trzy tygodnie Boże Narodzenie i wyjazd do Polski.

Jeśli chodzi o wyposażenie to :

silnik - Inruner 3780kV.

Dołączona grafika

regulator - 20-30 Amp.

Pakiet - jakieś 1500 mAh

Odbiornik - AR500

2 X mini serwa 9 gram

 

Zobaczymy jaka waga wyjdzie na sam koniec "gołego" modelu to być może będzie korekta wyposażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lataniem to zobaczymy jak będzie. Model ma walory estetyczne to jakby co, będzie ozdobą pokoju :D .

 

Dalszy ciąg prac nad kadłubem. Wykończenie pylonu pod płat z wklejeniem nakrętki M4 z ząbkami do mocowania płata. Zamontowanie serw i podłączenie steru kierunku. Wklejenie półeczki pod statecznik poziomy i wykonanie go. Jutro wykończenie tylnej części kadłuba. Trochę prac plastycznych nad poprawą estetyki.

A jak to wygląda?

A tak:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Waga 136g. Chyba nieźle ?

 

Dołączona grafika

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku. Tomek napisał i zaakcentował "ponoć". Czyli nie był pewien i nie rzuca oszczerstw. Zobaczymy jak to będzie. Ale Twoja "Prząśniczka" chyba jest większa od mojej? Jaki kąt silnika ustawiłeś ? Rozumiem, że w napędzie pchającym kąt silnika do góry. Piszesz w swojej relacji o grubości profilu. Ja chcę zastosować grubszy - celowo, aby model był wolny. Można zrobić ewentualnie drugą parę płatów z innym profilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.