Skocz do zawartości

Najfajniejsze filmy przedstawiające losy pilotów


ksionc

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś jakieś ciekawe tytuły? Chodzi mi o filmy typu "Pearl Harbor". Mogą być stare produkcje.. w sumie aktualnie nie spotykam się z produkcjami o tematyce lotniczej :( A święta już "tuż tuż" trzeba coś sobie obejrzeć ciekawego niż jak zawsze "Jak rozpętałem..." (znam na pamięć) , albo historię sąsiadów zza rzeki Bug... (mogę być już lektorem jak by głośnik zawiódł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Joseph Heller - "Paragraf 22"

 

Aczkolwiek znam nie wielu którzy przez nią przeszli.

c bardzo lubie czytać książki... może stanę się tym "jednym z niewielu" :lol:

 

Mam wrażenie, że niedawno był już i to rozległy, temat własnie o takich filmach. :wink:

... kurcze nie zauważyłem... możesz mi podrzucić link? :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PARAGRAF 22" - dobry film ...ksiazka jeszcze lepsza !!! ...

...ale Uwaga ! po przeczytaniu ksiazki bedziesz na swiat spogladal jak Yosarian ...co moze Ci ulatwic zycie lub ...utrudnic - trzeciej mozliwosci nie ma ...

Goraco polecam (ksiazke naturalnie ).... Janeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek znam nie wielu którzy przez nią przeszli.

Normalnie Panie Ferdku tak mi tym podsumowaniem na odciska Pan nadeptałeś, że od pyska sobie odejmę, żeby to dzieło drogą kupna zanabyć, później przeczytam najszybciej jak potrafię zanim zdążysz usunąć mnie z listy znajomych na NK :mrgreen: :devil: .

Aż przesunę na dalsze miejsce w kolejce do przeczytania dwie nówki nie śmigane książki Clive`a Cusslera coby tylko niezwłocznie to niewybaczalne zaniedbanie nadrobić :roll: :faja: .

Dopowiedz mi tylko czy dalsze ciągi tej klasyki też posiadać i przeczytać należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od filmów czasami wolę ksiązki i mogę z czystym sumieniem polecić zamiennie trzy pozycje, trzech znakomitych pilotów: Jan Zumbach - Ostatnia walka (IMO podręcznik przemytnika), TEGO Adolfa Gallanda - Pierwsi i ostatni i Wasilija Reszietnikowa - Na kursie bojowym. Ciekawe spojrzenie na temat lotnictwa II wś i nie tylko, sił i mozliwości, a przede wszystkim problemów codziennej walki ... zamiast siedzieć przed tv lepiej poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamietam dokładnie, ale to chyba Orr, wiecznie grzebiący przy kuchence, dopłynał po wodowaniu na Morzu Srodziemnym na dinghy do Szwecji żeby go internowali?

Rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.