Skocz do zawartości

czym się różni pianka EPP od depronu ?


razor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam odpowiedzi na to pytanie, ale nie mogę jej znaleźć.

 

jak depron wygląda i jak działa już wiem (zrobiłem z niej deltę), wiem też że depron to niepoprawna nazwa (to jedynie nazwa handlowa), a powinno się mówić spieniony polistyren :)

 

w każdym razie, chciałem się dowiedzieć, jakie różnice są między pianką EPP a depronem.

kiedy lepszy jest ten pierwszy materiał na budowę obiektu latającego, a kiedy lepszy jest drugi ?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

wiem też że depron to niepoprawna nazwa (to jedynie nazwa handlowa)

Nie do końca. Depron zależy co mamy na myśli bo jest Depron biały kupiony w sklepie modelarskim i jest "Depron" kupiony w np. Castorama, JYSK (jakoś tak ;]) OBI i inne tam... Ale wtedy to jest podkład pod panele najczęściej firmy IzooFloor.

jakie różnice są między pianką EPP a depronem.

EPP jest wytrzymalsze na uderzenie i łatwiejsze do naprawy. Żeby skleić EPP wystarczy zwykły klej CA (Cyjano Akrylowy) a żeby skleić depron potrzebny jest CA do Styro lub np. Uhu Por.

kiedy lepszy jest ten pierwszy materiał na budowę obiektu latającego, a kiedy lepszy jest drugi ?

Hmm... W zasadzie do końca nie jestem przekonany co do wyboru materiału ale wiadomo, że depron jest sztywniejszy niż EPP. Dajmy przykład EPP 3mm jest jak papier a depron 3mm jest już do przyjęcia.

Oczywiście Depron (mowa o tym białym) jest tańszy niż płyta EPP a jeśli chcesz wybrać depron 3mm to musisz wziąść EPP 5mm (?).

Pozdrawiam.

Myślę że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker:

dzięki za info, chodziło mi właśnie o biały depron ze sklepu modelarskiego (taki mam)

 

 

czytałem ten temat, nic tam przydatnego nie ma (oprócz wielu nazw). bo nadal nie wiadomo której do czego użyć - która jak się zachowuje w modelu (nie potrzebuję wiedzy, którą painką ocieplę dom, a którą samochód - tylko z której co zbuduję w modelarstwie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Depron zależy co mamy na myśli bo jest Depron biały kupiony w sklepie modelarskim i jest "Depron" kupiony w np. Castorama,

"Depron" to nazwa handlowa zastrzeżona przez firmę DÄMMPLATTE http://www.depron-daemmplatte.eu/ pianki XPS.

A służy jako materiał izolacyjny.

Co wcale nie przeszkadza aby modelarze wykorzystywali go do budowy modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem też że depron to niepoprawna nazwa (to jedynie nazwa handlowa), a powinno się mówić spieniony polistyren :)

 

?

czytałem ten temat, nic tam przydatnego nie ma (oprócz wielu nazw)

?

jeśli chcesz wybrać depron 3mm to musisz wziąść EPP 5mm (?).

Sztywnosc w EPP zalezy od gestosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.