Skocz do zawartości

Szybowiec do remontu...


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wylicytowałem kadłub do szybowca na naszym serwisie aukcyjnym, płacąc naprawdę nie dużo.

O to jak się prezentuje:

640x480

dsci0310mediumxf6.jpg

dsci0311mediumgl0.jpg

Długość kadłuba: ok. 130cm

Cięciwa skrzydła: 20cm

Kadłub ma już wmontowane szuflady 12x2mm.

 

Mi to wygląda na Jantara. Mam racje ? :D

Nie mam pojęcia co dalej. Jedynie wiem tyle, ze musze przeszlifować niedokładności, zrobić owiewke, a wcześniej kopyto; wyszpachlować to co trzeba i polakierować.

 

Czy skrzydła do niego mogłyby byc konstrukcyjne, czy tutaj już niemal obowiązkiem będzie styro+ balsa/fornir ? O wymiarach pojęcia. Oczywiście modelem latać jak narazie nie dam rady, bo nie mam takowych umiejętności. Ale budowa jego troche zajmie, więc zdąze cos potrenować :)

 

Edit:

Jak poprawisz rozdzielczość to możesz je wstawić , jako zdjęcia a nie linki ,a ja usunę ten tekst.

Edit: Poprawka rozdzielczości zdjęć z 800x600 na 640x480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tez licytowałem ten kadłubik i mi go zabrałes sprzed nosa :D . Mi tez sie wydaje ze jest to jantar i chyba nawet kadłub pochodzi od jantara 2,4m z modelpartner. Skrzydła sobie zrub styro+laminat+balsa 1mm.

Cena z tego co pamietam to niecałe 50zl z kosztami przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 45,50 zapłaciłem z pocztą :D Dziób jest identycznie pomalowany :D

Tutaj foto:

dsci0312mediumjk8.jpg

czy ktos będzie w stanie odszyfrować jaki to profil ?? :D

Nie jest to na pewno S 3021 (tak jak na Modelpartner), bardziej pasuje do tego z modelmaking (ale co oni tam maja to nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie zrobione dokładnie z boku. Będzie łatwiej rozpoznać co to za szybowiec. Profil na zdjęciach wygląda na dwuwypukły lub co najmniej płaskowypukły, opisz szczegółowiej i podaj w przybliżeniu grubość procentową. Kadłub będzie miał ze sterem ok. 140 cm, aięc jest to prawdopodobnie makieta 1:5 , typowa długość kadłuba szybowca to 7 do 8 m. Cięciwa 20 cm x 5 to ok. 1m w rzeczywistości. Być może to rzeczywiście Junior.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Coś tutaj pokreśliłem, tak na szybkiego:

junior_76a6f.jpg

 

Czy wymiary będą ok ? :D

 

Mam pewien problem. Nie jestem pewny jak ma wyglądać ster wysokości oraz kierunku. Czy stery w SW, są napewno połączone w całość, aby stanowić ster wysokości ? :D W jaki sposób ?

Czy Ster kierunku wychodzi poza obrys statecznika poziomego ? To znaczy, ster wysokości nie będzie miał po środku wcięcia w kształcie V, tylko będzie prosty, zaś ster kierunku, jak wyzej napisałem jest zamocowany dalej ?

 

Ale zamieszałem. Jak ktoś nie zrozumiał, a może pomóc to napisać, abym wytłumaczył to jeszcze raz :)

 

Tutaj dokumentacja:

 

http://www.piotrp.de/SZYBOWCE/pszd51.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.