Skocz do zawartości

Jaki Mode w nadajniku


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

"Wg rysunku jest to mode 3, ale to szczegół ;) "

???????????

 

 

... chyba nie zrozumiałem twojego posta.

 

To znaczy, że mają głębokość i kierunek na prawym drążku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak: kiedy pierwszy raz poleciałem modelem zdalnie sterowanym przy pomocy sprzętu Pilot4 nie miałem nic do gadania w kwestii mode, w tym radyjku ster wysokości musiał być w lewej ręce a kierunek czy lotki w prawej. Potem już było normalne proporcjonalne sterowanie, miałem 2 kanałową Futabke i jak sobie przypominam wszystkie dostępne radyjka 2 kanałowe miały tak zainstalowane fabrycznie drążki, że ster wysokości musiał być w lewym ręku, czyli tak jak dzisiejsze mode 1. A zatem mode 1 dla mnie jest pierwszym typem sterowania modelem, ale to już dzisiaj nie istotne. Ktoś wcześniej napisał bardzo słusznie zresztą, że jeśli ktoś zaczyna przygodę z modelami latającymi to powinien uczyć się pilotować w takim mode, jakie jest najczęściej stosowane na danym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim mode sie lata, to oczywiście kwestia wyboru indywidualnego. Ja np. latam tylko na MODE 2, bo tak sie nauczyłem latając na szybowcach i samolotach ( w skali 1:1) i nie wyobrażam sobie bym mógł zmienic nawyk zakodowany w lataniu przez 30 lat. Myslę, że jesli któryś z modelarzy ma zamiar kiedyś szkolić się lub polatac na "prawdziwych" letadlach niech wybierze MODE 2.a nie będzie mieć problemów. Drążek sterowy (knypel) trzyma się w prawej ręce i steruje się lotkami i SW a lewą gaz jak w samolotach, no i siłą rzeczy też SK bo nogami niestety byłoby zbyt skomplikowane. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uparcie jestem za Mode 2. i jestem przekonany, że gdyby ktoś wyćwiczony na innym systemie, usiadłby jako pilot np do szybowcas ( jako pasażer) i spróbował pilotawać, to byłby niezły ubaw. Przynajmniej na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam w mode1 bo mój przyjaciel który zaraził mnie tym hobby lata w mode1 , ma on również powiedzenie takie, że Ci którzy latają w mode1 używają dwóch półkul muzgu ;) , bez obrazy dla innych modów ,

 

wiem też, że ja bez problemu poradze sobie z mode2 , ale Ci którzy latają w mode2, nie poradzą sobie tak od razu z mode1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Prosta sprawa - ja kupilem z pierwszym lepszym mode, sprawdzilem na symulatorze ktory mi odpowiada i przelutowalem kabelki - taka zmiane da sie zrobic w kazdym nadajniku. Ostalo sie na mode 4. To ciekawy uklad - warto sprobowac !

 

Oczywiscie mowa o gazie z lewej - ale tu tez chyba 99% nadajnikow da sie przerobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dyskusja czysto akademicka.

 

Zawsze można powiedzieć, że rewersy są niepotrzebne bo można aparaturę do góry nogami trzymać....

Jak kto kto lubi i jak komu wygodniej ( MODE-1/2/3/4 )- tak ma i tak będzie miał.

 

A lokalna moda na MODE wynika pewnie z oferty sklepu jaki zaczynał oferować sprzęt w danym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalna moda na mode wynika z tego z kim ucza się latać. Przecież jak przychodzi młody to ktoś uczy go na swoim sprzęcie, no chociaż daje potrzymac nadajnik. Wpadles między wrony, kraczesz jak i one. Chcesz się uczyc/uzyskać pomocy to musisz się dostosować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.