Skocz do zawartości

TS-8 Bies skala 1:3


Adam 10

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

Odpisuję na pytanie Janka o model z podpisu. Jest to model samolotu Sopwith Triplane w skali 1:3,5. Rozp. 2,2, m. Napędzany był sinikiem Zenoa ZG -76 bokser, aktualnie MVVS -58cc. Latam nim w zawodach makiet F4G.

Pozdr.A.Whttp://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten zupełnie prosty sposób zrobił się temat w temacie. Proponuję uprzejmie Koledze Adamowi założyć nowy temat w tym dziale dot. Sopwitha wraz z jakąś dokumentacją foto powstawania tego modelu i jego udziału w zawodach. Tutaj zostańmy wyłącznie przy "Biesie" i także prosiłbym o ew. wcześniejsze foty z początków rodzenia się tego pięknego modelu. Porządek w modelowaniu i na forum to jednak dobra sprawa, czyż nie? :D

PS. Teraz zauważyłem dodaną dużą fotkę tej maszyny. Adamie! Wstawiamy nie większe foty niż 800 x 600 i jedno pod drugim, gdyż inaczej forum się nam "rozjeżdza". Jeśli założysz nowy temat, wszystko o Sopwithu zostanie przeze mnie tam przeniesione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nad podwoziem pracuje Bogdan Małota, będzie zrobione "makietowo" z hamulcami i tu jest problem, ponieważ w oryginale przednie kółko było swobodne jak np.w Iskrze a oryginał skręcał poprzez manewrowanie hamulcami. Chcę zrobić to samo w modelu, tylko do tej pory nie widziałem modelu latajacego z przednim kółkiem swobodnym, tyko skręcanym serwem. Nie wiem jak to się sprawdzi w praktycznym kołowaniu rozbiegu i starcie, szczególnie z bocznym wiatrem, lub w jakiej fazie rozbiegu będzie większa skuteczność steru kierunku niż hamulców, ale chcę to zrobić, aby było tak jak w oryginale i na zawodach wszystko było OK. Trzeba będzie to sprawdzić praktycznie i nie wiem czy jest ktoś kto taką wiedzę mógłby mi przekazać. Jest tu pewne ryzyko ale tylko model z takim rozwiązaniem będzie mógł robić jak oryginał np. w czasie kołowania obrót o 180 st. wokół jednego zablokowanego koła.

Odnośnie silnika to raczej tylko Moki a tu jest sprawa prosta, ponieważ trzeba się tylko zastanowić skąd wziąć pieniądze? he, he, he.

Pozdr. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.