Skocz do zawartości

LAMA V3 & Graupner MX-16s.


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako że niedawno kupiłem sobię nową aparaturę, :D chcę wiedzieć czy dało by się "podpiąć" ją do Lamy. :| Lama i Graupner są na 35 Mhz więc tutaj problemu niema. Chodzi mi bardziej o same sterowanie później.

 

 

Dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Człowieku, poczujesz pozytywną przepaść po przejściu z e-skya na graupnerka :!:

Rozkosz gwarantowana :lol: Trochę zabawy z programowaniem ale da się przeżyć. Ja mam instrukcje polską z angielskimi oznaczeniami i z obrazkami po niemiecku tak więc ful wypas :rotfl: Na początku miałem trochę zastanawiania z niektórymi oznaczeniami (o co kaman?) ale doszedłem do ładu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie , sam zadawałem podobne pytanie w dziale ELEKTRONIKA -> NADAJNIKI i również uzyskałem taką odpowiedź ;) Także tylko ustawić i czas na loty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najważniejsza rzecz, używasz programu samolotowego.

Hmm, jak już mój poprzednik napisał, dlaczego niemoże być ustawienie heli?? Czy dlatego że są mixery?? ( Da się je chyba wyłaczyć) :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wkońcu wczoraj, kupiłem sobie z E-SKY'a DOUPHINA :D . Heli jest koloru szarego. Silniki są mocniejsze od silników w lamie. Pod Graupnera podpiąłem go bez problemu. :) Musiałem zmienić tylko moda. Dam filmik z lotu w sobotę. Dzisiaj kupuje inny model ale samochodu terenowego Cross Tiger, na podwoziu Tamii. :P Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb samolotowy.

 

Gaz na kanał 3

Kierunek na kanał 4

Pochylanie nosa na kanał 1

Pochylanie na boki kanał 2

 

Stick Mode 1

Modulacja PPM

Ustawienia na brak silnika ( głupie, ale działa ;) )

Usterzenie klasyczne (normal)

1 lotka

 

Dodatkowo mam zamienione wyjścia kanałów w nadajniku (MX12 nie ma chyba tej możliwości).

 

Nadajnik, oryginalny kanał 1 - Wyjście kanał 2 (pochylanie na boki)

Nadajnik, oryginalny kanał 2 - wyjście kanał 1 (pochylanie nosa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam zamienione wyjścia kanałów w nadajniku (MX12 nie ma chyba tej możliwości).

W tym przypadku zamienia się serwa w Lamie (tzn. wtyczki). Mam tak w JR x-347.

No i też robi ten śmieszny myk, że lata się w Mode 2 nadajnikiem ustawionym na Mode 1 (albo na odwrót). Plus ustawia odpowiednio rewersy - trzeba uważać, bo rewers wysokości w nadajniku robi się rewersem gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam zamienione wyjścia kanałów w nadajniku (MX12 nie ma chyba tej możliwości).

W tym przypadku zamienia się serwa w Lamie (tzn. wtyczki). Mam tak w JR x-347.

No i też robi ten śmieszny myk, że lata się w Mode 2 nadajnikiem ustawionym na Mode 1 (albo na odwrót). Plus ustawia odpowiednio rewersy - trzeba uważać, bo rewers wysokości w nadajniku robi się rewersem gazu...

 

 

Mam tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne te graupner'y na futabie normalnie , bez kombinacji

To Futaba jest dziwna, razem z Esky :P :mrgreen:

 

Tak na poważnie, to różni producenci mają różną kolejność kanałów. Takie zaszłości historyczne.

Lama ma kolejność kanałów taką jak Futaba/Hitec, czyli pierwszy jest kanał lotek. JR/Graupner jako pierwszy ma kanał silnika. Niestety kanały 3-4 (silnik i kierunek) są połączone w 4in1 na sztywno, nie da się po prostu przełożyć kabelków od sterowania mikserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.