Skocz do zawartości

Modele ESA - Air Combat


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio dość ciekawie rozwija się ESA i ja się skusiłem o czym już wcześniej pisałem na forum. Na dodatek KOJOT nawiązał do tematu i zapytał o silniki do tych modeli TU i wyszedł z propozycją małego sparingu na otwarciu sezonu TU nie pozostało mi nic innego jak takowy model poskładać :D

 

 

Szczegółowej relacji z mojej strony nie będzie, gdyż dopadłem się do składania jak szczerbaty do sucharów i zapomniałem o fotkach :( Ale mam nadzieje że właśnie w tym temacie pozbieramy relacje wszystkich naszych ( moich i waszych) modeli ESA.

 

 

Moim wyborem modelu był MIG-3 :)

Puste elementy z EPP ważyły 65g. Wyposażenie to:

2x mini serwo DYNAM

REX 5+

Regiel ECS 15A

Silnik D2825-09

Li-Pol WOW-RC 3s 1200mAh

 

A prezentował się tak :D

Obraz003.jpg

 

Obraz004.jpg

 

Model w takim stanie wzmocniony prętami węglowymi 2mm ( boki kadłuba i dolny dźwigar) i od góry dźwigar z rurki węglowej 6/4 przeciętej na pół, ważył 305g do lotu.

 

W takim stanie odbył się oblot,( SC ustawiony w okolicy 50mm) wykazał że model całkiem przyjemnie lata, ale szybuje z dokładnością cegłówki :) No może przesadzam ale lądowanie tym modelem wygląda dokładnie tak samo jak mojego FOXa, ( 45° w dół i prędkość , prędkość i jeszcze raz prędkość )

 

No więc skoro lata to trzeba przyjąć barwy wojenne :D

 

małe zdjęcia robione przy oblocie po barwieniu. Mój mechanik prywatny sprawdzał wagę i wszelkie mechanizmy bezpieczeństwa :)

Obraz006.jpg

 

Obraz007.jpg

 

 

A tu już model w hangarze

 

Obraz009.jpg

 

Obraz010.jpg

 

Obraz011.jpg

 

I odbyło się ważenie zawodnika przed walką :D

 

Obraz012.jpg

 

Waga wykazała 345g więc ostatecznie nie tak źle :D

 

 

 

PS. zapraszam do opisywania swoich dzieł :D

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jaki tam regulamin ;-) Grunt to dobra zabawa :mrgreen:

 

Mój gotowy waży 335g. Sprzęt: silnik TP BM2410-12D, regulator TP 15/20A, odbiornik Rex 5 MPD, 2xE-Sky 8g, pakiet Youtong(czy jak to się pisze...) 2S 1500mAh. Przy śmigle GWS 10x6" prądy do 11A, zapas mocy pozwala na zawisy nawet pod koniec pakietu, czas lotu to 10..20 minut - zależy jak się lata :-P

Zakładałem też 11x8", pomijając spory pobór prądu(do 16A) to efekt dźwiękowy w nurkowaniu był niesamowity(lekki flatter na śmigle plus rezonans od EPP). Śmiało można powiedzieć że dysponowałem prawdziwym myśliwcem :-D

 

W porównaniu do innych ESA, nie jest to szybki model. Jest za to zwrotny, chociaż tu też widziałem bardziej zwrotne modele tej kasy. Taki "średniak plus".

Kręci podstawową akrobację bardzo miło, wyjątkiem jest odwrócona pętla - tu trochę trzeba się napocić ;-) Stabilny z precyzyjną kontrolą(to jednak zasługa serw i zerowych luzów).

 

Ostatnio bawiliśmy się w latanie wzdłuż szutrowo-piaszczystej drogi, jeden z jednej, drugi z drugiej - jeden niżej drugi wyżej. To samo na plecach itp. Co ciekawe przy którymś tam niskim przelocie albo dziabnąłem piach śmigłem, albo byłem blisko tego i zostawiłem kłęby kurzu jak spalina 8) Tak samo koszenie trawy w locie itp. jedynie wyobraźnia nas ogranicza.

 

Zabawy z tym modelem jest po pachy i wyżej :mrgreen: ;-) Jak ktoś się jeszcze waha, niech kupuje!

 

Niedługo fota mojego Kawasaki Ki-61 II :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl, weź proszę... pewnie że nie! :-D Tak poważnie, to owszem, kombaciłem się już ze wstęgą - zresztą już nawet na otwarciu lotniska w Parzniewie. Szczerze mówiąc z deczka nudnawe zajęcie ;-) Znacznie fajniej wyglądała walka skrzydełek(z pozycji pilota)... ale cóż, to moje zdanie. Co nie znaczy, że do do starć nie będzie dochodzić :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

w końcu skleiłem do kupy mojego me 109 ba nawet nim polatałem niestety narazie brak ruskich w okloicach ale to może i lepiej dłużej pożyje.

silnik axi sregny 2212/26 reg dynam 18A odbiornik rex 5 serwa 2x conrad

 

troche mi szkoda dziur na wyposazenie wycinać stąd te taśmy dookoła kadłuba a i pakiet mam nie najcieńszy fulymax 3s 1350 stąd takie śmieszne mocowanie gumką do drucików

 

p1000611yd1.jpg

Shot with DMC-TZ1 at 2007-07-16

 

p1000612gk4.jpg

Shot with DMC-TZ1 at 2007-07-16

 

niestety nie mam fotek z lotów, ale lata super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój Kawasaki Ki-61 II:

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

 

Przez pewien czas latał "niedomalowany", ale w końcu wygląda tak, jak na zdjęciach. Początkowo latał na silniku "zbigowym" pod 2s, ale teraz dostał motorek KEDA i z pakietem 3s 850mAh waży 295 g. Teraz ze śmigłem 8x6 HD prąd nie przekracza 10A, ale to konfiguracja do latania "luzem", bez taśmy. Na razie po prostu ćwiczę na nim akrobacje (ma sterowany kierunek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam KAWASAKI KI 61 :] tylko nie jeszcze nie pomalowany ale jestem w trakcie łapania koncepcji na malowanie. :lol: Waga gotowego do lotu to 300 g z akku li pol FULIMAX 1350 mAh. Szczerze mówiąc to mój pierwszy elektryk.... kupiłem ten model dzięki zobaczeniu kombatów w Łasku, chyba tez z myślą zwodów, :wink: bo do tej pory latałem wszystkim co ma profil symetryczny i mocny silnik.

 

image0011mw5.jpg

Shot at 2007-07-20

 

image0004tr4.jpg

Shot at 2007-07-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.