Skocz do zawartości

ZAGI 12%


Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowałem sobie zagi na profilu 12%

 

Rozpiętość: 100cm

 

Dorobiłem kadłub, zeby miec za co trzymać, oraz, żeby śmigło miało osłonę.

 

Wyposarzenie:

-2x serwa mikro conrada

-odbiornik e-sky

-regulator Jeti ECO 18A

-pakiet mam LI-ION 2S nie wiem jaki prąd wytrzyma, ale próbowałem pośmigć motylkiem na 8x6 śmigle w domu to kreciłem z 15minut i był lekko ciepły

-lub LI-POL 2S ok 7A

-i stoje przed wyborem silnika. Nie wiem w jaki sposób powinienem nawinąć 1cd, żeby dawał rade pociągnąć model na 2S (oraz jakie śmigło dać)

 

Tutaj fotki:

dsci0549mediumqq9.jpg

 

 

dsci0550mediumkj2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1. Lotki do wymiany na balsowe

2. Winglety też {niekoniecznie balsowe}

3. Nie widze żadnego dzwigara ani nawet kawałka taśmy wzamian

4. Natarcie i spływ + taśma zbrojona

5. Silnik kup np BM 2xxx za niecałę 40 zł bo szkoda twojej roboty z cd

6. Akku powinno sie nadać ale ja bym celował w 3s do skrzydełka

7. Oklejone po bandycku

8. Kadłub za krótki - powinien być bardziej do przodu wysuniety

9. układ dzwigni i popychaczy woła o pomste

10. śmigło i silnik powinny być wysokoobrotowe

11. Jeżeli dalej bedziesz tak robił modele tak jak predatora i to skrzydełko to nie polatasz bo wiecej czasu bedziesz siedział z rolką taśmy niz z głową w chmurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Ertmana w 100%

 

Kadłub też jak na moje sporo za duży.

 

Co do silnika to racja że warto kupić od Skalenia niz samemu przewijać. Ja mam od niego silnik za 33zł i 2s ciągnie deltę 500g bez porblemu na smigle 8x6 najlepiej.

 

Szkoda że nie wyciągasz wniosków z poprzednich modeli i robisz je jak robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tzagi winglety to depron 6mm, w zupełności wystarcza. Co do kadłuba to ja w swoim tak zrobiłem aby był jak najmniejszy ale żeby u dołu wystawało tyle by było za co rzucić, długość taka żeby nie było problemów z wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tzagi winglety to depron 6mm, w zupełności wystarcza

 

Depron jest za mało sztwny i chwalenie tego co lipne jako dobre mało to pozytywne.

 

Co to za profil co krawędź spływu ma grubą na 6mm :lol:

 

Lotki do takiego sprzęta najlepiej robic z balsy 4 lub 3mm , szlifując ją aby sam spływ miał te 0,5 - 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinn:

On mowi o wingletach, a nie o lotkach, a to zasadnicza roznica. Winglety nie sa skrecane poprzez popychacze,wiec sztywnosc ich moze byc zdecydowanie mniejsza.

Co do dobierania wingletow to wymaga to sporej ilosci prob, aby dobrac idealne (w naszym- nie zawodniczym modelarstwie i tak nie ma to az takiego znaczenia_.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Oczywiście lotki mam z balsy, inna możliwość nie wchodzi w gre. Rzeczywiście winglety powinny być sztywne i depron 6mm to zapewnia, ale co do sił działających na winglety to wydaje mi się że są one małe np. dzisiaj latałem swoim zagi strzelałem z gumy 8mm, robiłem pętle a winglety przyczepione tylko na szpilki trzymają się nadal świetnie.

 

dsc00112jh6.jpg

Teraz zawiasy lotek są zwykłe, plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ale "pojechaliście " po koledze aż miło. Jakub nie załamuj się-jak to mawiał mój pierwszy instruktor z modelarni:"tu nie piekarnia-rób powoli a na dłużej starczy" :wink:

Mam bardzo podobne skrzydło i od roku mój syn je katuje. Prawdę pisał Ertman, ja tylko dodam, że na natarciu wkleiłem pręt węglowy 1,5mm a na spływie rowing.Lotki i winglety z 6mm depronu działają super a silnik GWS 350C z przekładnią 5,33:1 napędzany jest Li-Po 2S 2200mAh - ciągła praca silnika starcza na 30min lotu(mały pobór prądu - szczotkowiec) a przy szybowaniu to ho, ho! albo i dłużej. I co najciekawsze lo latadełko jest prawie nie do rozbicia.

Podoba mi się pomysł z kadłubem, ja swojego nazywam "bumerang", bo tak go muszę wyrzucać.

Pozdrawiam.

Krzysiek

DSCN8126.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób powinienem nawinąć 1cd, żeby dawał rade pociągnąć model na 2S

Możesz nawinąć około 10-15 zwojów drutem 0,5-0,6mm (dane zupełnie przykładowe, mniej zwojów wyższe obroty).

Warto też zostawić dłuższe przewody i możliwość przełączenia gwiazda/trójkąt (trójkąt to wyższe obroty).

Zbudowanie własnego silniczka to duża frajda, ale poza przyjemnością to raczej nieopłacalne.

 

W modelu warto zmienic lotki na sztywniejsze, a co do reszty, to loty pokażą.

Jeżeli chodzi o kadłubik, to pamietam, że kiedyś Jacqubes był zainteresowany startem Vadera z ziemi i pewnie po to mu taki kadłub.

Tu na filmie ja oblatuje skrzydełko, później Łosio fikał już dużo lepiej, ale chodzi o pokazanie tego startu:

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/skrzydlo.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Lotki zrobiłem z depronu bo widziałem konstrukcję jednego kolegi, który to miał/ma nie wiem :D lotki z depronu 3mm.

 

Co do silnika to jzu nawinąłem 14zwoi drutem 0,65 w gwiazde połączone. Przy 2s model sie posuwa po ziemi sam :) Właśnie ładuje pakiet w nadajniku i dzisiaj moze oblatam. Dłuższy kadłub wcale nie byłby mi potrzebny, bo akurat wyważenie jest ok (15-16 cm od natarcia, bede musiał to jeszcze ustalić).

Mam śmigło 7x3,5 - przyciąc trochce koncówki, czy zostawić ?

 

P.s. jak wygląda włąsciwie połączenie w trójukąt ? To znaczy chodzi mi tutaj o schemat jak to wykonać, bo właściwości trójkątów znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ulotnić te zagi. Początkowo na 2S, okazało sie za mało, by model wyciągnąć w górę. Zrobiłem pakiet 3s. Ale nadal nie jestem w stanie modelu skierowac by leciał ku górze, ciągnie go do matki gleby :? czy to będzie za słaby napęd, czy źle rozmieszczony środek ciężkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie dziwi że to nielata.

 

Ile ma do lotu?

 

Mi delta 500g lata na 2s bez problemu 35-40min na aku 2200mah na silniku cd koło 14 zwojów w gwiazdę (średnica zew. 28mm).

 

Dodam że na śmigle 7x6 lata słabo , najlepiej lata na 8x6 i daje też rade na 8x4.

 

Wydaje mi się że albo to rzeczywiście S.C. lub może silnik zamontowany pod złym kątem.

 

Moja delta lata poprawinie tylko gdy ma lotki do lotu już na starcie podniesione w górę o jakies 3 stopnie.

 

Zmień śmigło jak masz na 8x6

Pokąbinuj z cs i spróbuj z tymi lotkami w górę , myślę że to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki mam ustawione jako przeciągnięcie profilu, tak jak gdzieś tam czytałem. Smigło to 7x3,5 (spróbuje także 8x4,x i 8x6 bo takie mam). Sc dam troche do tyłu. Natomiast zastanwaiam sie nad kątem silnika, bo ten to najprawdopodobniej jest zle, bo dałem sobie go od tak z głowy. Powinien być wychylony \ czy bardziej / i jak dużo taką korekcję powinienem przestawić, no i nie zabardzo wiem w jaki sposób to skorygować (dać podkładki pod śrubki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj podkładkami pod śruby bo tak sie to powinno robić. Podejrzewam jednak, że to nie silnik.

 

Z źle ustwionym silnikiem tez powinien polecieć - tylko skręcać.

 

Sprubuj może oblot zrobić z górki choć to niekoniecznie bo masz za co chwycić model.

 

Ja miałem podobny problem gdy miałem lotki normalnie - jako przedłużenie profilu. Koniecznie spróbuj z tymi lotkami lekko w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.