Skocz do zawartości

Co powiecie na takiego Yaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Hobby City z początkiem maja zaczną sprzedawać takiego Yaka http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=11605

jak myślicie czy jest to może alternatywa do Yaka z Haikong model.

Nie chodzi mi oczywiście o materiały z jakich są zbudowane tylko o samo latanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam w Hobby City z początkiem maja zaczną sprzedawać takiego Yaka http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=11605

jak myślicie czy jest to może alternatywa do Yaka z Haikong model.

Nie chodzi mi oczywiście o materiały z jakich są zbudowane tylko o samo latanie.

Cześć. Na pewno nie jest alternatywny. Ten z hobbycity jest o wiele krótszy i to jego największa wada - będzie się inaczej zachowywać. Wagą też nie grzeszy. Ogólnie dobry model do rekreacji. ( z parametrów napędu też nie wynika by miał wystarczający nadmiar mocy przy tej masie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamiar zakupu zaczyna upadać i chyba dobrze.

Zależy do czego potrzebujesz model.

 

Mam jeszcze wątpliwości co do serw.

 

"Servos: 17g x 5" O ile takie serwa na wysokości ( 2szt ) w miarę dadzą radzę i na lotkach z wielkim trudem to na kierunku jestem 100% pewien ze już nie. Tak więc generalnie mogę do latania 3D skreślić ten model ( za słaby napęd, za słabe serwa, może się okazać krótki ale na ten temat się bardziej nie wypowiadam to moje subiektywne odczucie ) o tyle o ile do latania rekreacyjnego i podstawowej akrobacji typu pętla, beczka, lot na plecach jak najbardziej się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię tego z Haikong model, Krzysiek a jakie serwa polecasz do tego Yaka w miarę tanie.

Najlepiej byłoby mieć 3x HS225mg ( 2x lotki i 1x wysokość ) + HS5245mg na kierunek. Wyjdzie to optymalnie cenowo.

 

Tutaj ktoś sprzedaje 3x hs 225mg w dobrej cenie :

http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=21669&sid=d3d05fc1300caed355dc42da0fa4ab9f

 

do tego na kierunek 5245mg i okej (ew. ja mogę załatwić takie w lepszej cenie fabrycznie nowe ale to do dogadania na pw ).

 

Jeśli chcesz skompletować cały model w dobrej cenie to napisz do kolegi "alchemique" on ma na sprzedanie tego Yaka z full RC i pewnie odda za śmieszną kasę. Z tego co wiem bywa w naszych stronach więc pewnie mógłby model podrzucić. Ale to więcej do rozmowy z nim :).

 

Polecam pomyśleć jeszcze o modelu Extra MX od Precision Aerobatcis. 200zł na wejście więcej ale model dużooo lepszy i same serwa do niego są tańsze ( znam dobre chińczyki które sam zastosuję ) więc suma sumarum Extra MX wyjdzie podobnie cenowo na gotowo co Yak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim akrobacie 3D o którym mówiłem z Tobą , zastosowałem takie: http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8497

zamiast HS225, powinny dać radę.

Ta extra jakoś mi się nie podoba ,ale to może tylko takie widzimisię, co przemawia za tym że jest lepsza od Yaka oprócz tego że jest lżejsza i troszkę mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta extra jakoś mi się nie podoba ,ale to może tylko takie widzimisię, co przemawia za tym że jest lepsza od Yaka oprócz tego że jest lżejsza i troszkę mniejsza.

Wygląd kwestia gustu :P. Trzeba zobaczyć na żywo żeby pokochać :). Z tym że jest mniejsza od Yaka się nie zgodzę. Skrzydła mają minimalnie większą powierzchnię niż te od Yaka po przymierzeniu ( o około 1-2cm2), długością również są bardzo podobne. Wielkość statecznika poziomego również bardzo podobna ale minimalnie mniejszy statecznik pionowy i powierzchnia boczna w extrze. Co sprawia ze jest lepsza ? Właśnie ta waga, przy prawie takiej samej wielkość model jest lżejszy o 0.5kg, o zachowaniu w powietrzu jeszcze nic nie powiem bo model czeka na RC i nie mogę ich skonfrontować pod względem właściwości lotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem im lżejszy model tym lepszy do 3D.

Pytanie jest jedynie czy warto dopłacić 200 zł, ale to powiesz dopiero jak ją ulotnisz.

Dopłacasz 200zł ale masz lżejszy model i konstrukcję która dużo bardziej cieszy oko ( te wszystkie węglowe elementy bardzo cieszą :)). Do tego te bez szczelinowe loteczki - boskie :). Zaletą może być też to że w wypadku kraksy można dostać części zamienne ( do Haikonga żeby dostać w PL zapomnijcie - kolega potrzebował maskę silnika i w PL można pomarzyć ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.