Skocz do zawartości

EPP ZLIN Z-50 L z Cyber Fly


plisken

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bo brakuje mu 10cm rozpiętości :P

"Już nie parkflyer, a jeszcze nie gigant - umownie o rozp. 1-1,5m"

 

Właśnie konstrukcja i sylwetka bardzo mi się podobają, ale jak to lata?

I czy do napędzenia tego wystarczy "dzwonek" i LiPo 3s? Bo chyba powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass miał :D Pewnie się później wypowie coś na ten temat.

Ykhmmm :roll:

 

No więc tak. Do modelu najlepszy jest silnik http://www.cyber-fly.pl/produkt-1386.html

Można na nim latać 10 minut robiąc akrobacje. Śmigiełko podróbka APC E 8x4 daje najlepszą sprawność.

Pakiet 1000mAh 3s.

 

Na tej konfiguracji- MOC, prędkość, moc, prędkość, itd :D Ten

 

Model przy dużych wychyłach steru wysokości łatwo w zakrętach zwala się w korek. No chyba że latamy na max gazie. Lata stabilnie na wietrze ale nie jest samostabilny przez nisko położone skrzydło i wysoki SC w kadłubie.

Dla początkującego lepszy jest Yak 50 z Cyber Fly.

 

Ogólnie bardzo lubię nim latać. Film z latania tymi zlinami jest w dziale Filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem filmików z tym konkretnym modelem :/ Skłaniałem się ku niemu, bo chciałem mały model z przestrzennym kadłubem z EPP. Nalazłem 2 modele do ESA-EPA (F4U CORSAIR i FOCKE WULF 190 A), ale ZLIN ma odczepiane skrzydło i jest troszkę większy niż tamte.

 

Brałem też pod uwagę tego Yaka, ale odstrasza mnie płaski kadłub i elektronika na zewnątrz. Zlin za to jest naprawdę ładny i jeśli latanie nim nie przypadnie mi do gustu to zawsze może cieszyć oko wisząc pod sufitem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogłem wziąć mniejsze mocowania, zamówiłem 2,1mm.

 

UPDATE.

Właśnie dotarła do mnie paczuszka z modelem i resztą "paści". Model zamówiłem na http://www.abc-rc.pl (chciałbym tu bardzo polecić wszystkim ten sklep, ze względu na ceny i rzadko spotykaną profesjonalną obsługę klienta), bo pod ręką miałem całą potrzebną mi elektronikę w dobrej cenie. Paczuszka doskonale zapakowana i wszytko dotarło całe.

 

Zacząłem przeglądać rzeczy i pojawił się jeden mały problemik, mianowicie "krzyżak" przy silniku ( http://www.abc-rc.pl/p/9/1230/silnik_2408-21t_black_-_tower_pro.html ) jest nieco większy niż wręga (tak po 2mm z każdej strony). Tutaj moje pytanie, czy mogę zamontować silniczek bezpośrednio na wrędze, czy lepiej żeby miał nieco luzu i wentylacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaburza to poprzecznego rozkładu masy? Ja myślałem o mocowaniu na skrzydle.

 

P.S. czy jest sens robić otwór odprowadzający powietrze na łączeniu części przedniej ze środkową? Tak jak Dj. zrobił to tu:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.