Skocz do zawartości

Ultron 3D - by noker


Rekomendowane odpowiedzi

Prace trwają nieustannie mimo wysokich temperatur w modelarni ;)

 

Usterzenie ogonowe wklejone na stałe:

Dołączona grafika

 

Musiałem dołożyć wzmocnienie statecznika poziomego, gdyż wydawało mi się zbyt chybotliwe, podatne na skręcanie wzłuż kadłuba.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przymiarka ze skrzydłami głównymi:

 

Dołączona grafika

 

Pozostało wkleić skrzydła, zamocować silnik, zasilanie i regulator no i najwazniejsza sprawa załatwić u Tomka odbiór oraz strojenie wstepne :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przed chwila oblatałem swojego ultronka i zdziwiony jestem ze to taki potulny baranek :lol: (mój waży 400g)

Lata powoli i przewidywanie a lądowanie to bajka. Najlepiej nierób podwozia i ląduj w wysokiej trawie

wzmocnienie steru wysokości jest konieczne, przy beczkach po okręgu strasznie się wygina

 

Uważam ze po 5 godzinnej dawce dobrego symulatora może on ci służyć jako 1 model, sam zaczynałem z większym i "wredniejszym" akrobatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel66, A żebyś widział jak ten model pięknie startuje z ziemi no czysta poezja:P Ja mam swoje zdanie i w moich ultronach będzie podwozie:D Polecam każdemu dorobienie dwóch kółek:P

Piękny model! czekam na relacje z oblotu:) Punkt dla Ciebie za wzmocnienie SW. Ja w moich wklejałem patyczki:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ultron to wspaniale latający model, mój pierwszy Ultron wykonany dokładnie wg. planów twórcy skończył marnie, ale drugi zrobiony pancernie lata wyśmienicie chociaż do najlżejszych nie należy. Gorąco polecam ten model, do nauki latania również.

 

Ja zrobiłem zdejmowane skrzydła, łatwiejszy transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbył się przegląd techniczno-konstrukcyjny u mojego SanSai modelarskiego, a jakże wytkną wszystkie trzy czy cztery błedy żółtodzioba i kazał popoprawiać, jak zwykle dał kawałek sklejeczki, i kilkanaście dobrych rad. Miło pogadalismy, pokazał kilka swoich skarbów i się pożegnaliśmy.

Aktualnie model ukończony w 99%. Usterki konstrukcyjne usuniete, zalecenia wdrozone. Czekam na dostawę PropSavera i dławika ferrytowego z abcrc i trzeba bedzie wkońcu wypuścić model z łap. A szkoda, bo fajny jest i się z nim zaprzyjaźniłem przez ten czas. :mrgreen: Jedyna nadzieja w tym, że w sobotę bedzie zbyt wietrznie żeby ciskać steropianem po lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra model zakończony. Właśnie uporałem się z upchaniem kabelkologii w jakiś sensowny sposób, zaprojektowałem (w myslach :mrgreen: ) i wykonałem miejsce na zamocowanie pakietu.

 

Dołączona grafika

 

kompatybilne z 1050 jak i 1250

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

po zapięciu na ostatni rzep:

 

Dołączona grafika

 

Odbiornik:

 

Dołączona grafika

 

I ostatecznie: OD ŚMIGŁA !!

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta może z pręta fi6mm? To co jest w zupełności wystarczy! Lotki są dobrze zamontowane. w moich Ultronach latka była ostatnią rzeczą która odpadała od reszty modelu, a trzymały sie tylko na 4, 28mm zawiasach. Powodzenia w oblocie! Fajne mocowanie pakietu :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu, bohater tego wątku - ULTRON 3D - został oblatany przez doświadczonego pilota oblatywacza :wink: za co mu dziękuję, po czym wykonał kilka kółeczek pod moje dyktando i bezpiecznie wyladował na ziemi.

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję ;D ja też dziś latałem 30 minut temu ale po ciemku i jeszcze wiatr wiał :x

u was nie wiało? :P

a skąd, lotnisko Tomek wziął z droższym abonamentem w opcji Wind-CALM z CAVOKiem od rana do wieczora :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus

Nie gratuluj tylko zabieraj się za budowę swojego.

No i byś kiedyś wpadł ,bo pomyśle , że Ty istniejesz tylko wirtualnie . :wink:

 

Co do modelu.

 

Został on niesamowicie dokładnie zrobiony, wręcz precyzyjnie z dbałością o każdy detal.

Sam oblot to czysta przyjemność. Model wyważony i wy-trymowany ,2 kliki na lotkach , i po jednym na ogonie i tyle.

Model lata bardzo poprawnie i nie ma problemów z podstawową akrobacją ani z figurami 3D.

Choć te ostatnie to tylko w formie szczątkowej ,bo na pierwszych lotach nie chciałem doprowadzić Rafała do zawału. :faja:

Rafał w powietrzu też sobie dawał radę i jak na świeżo upieczonego pilota bym powiedział , że bardzo dobrze.

Teraz jakieś ozdobniki i latać, latać i latać .

( i robić na zapas drugi ) :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.