Skocz do zawartości

Madman 1150mm Relacja


cyrax_ojz

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego ze koledzy mają Madman-y i sobie je chwalą postanowiłem zamienić zielony izoflor na balsę :mrgreen:

 

z góry zaznaczam ze jest to mój pierwszy model balsowy z przeznaczeniem do latania

 

od kolegi Tomka ze Złotowa dostałem papierowe plany i garść dobrych rad na początek

 

zamówiłem balsę trochę więcej niż potrzeba bo nie wiadomo czy czegoś nie zepsuje :rotfl:

 

Dołączona grafika

 

wyposarzenie już mam silnik Turnigy 35-36 1400kv regiel 40-50A pakiety 2200 3s serwa jakieś się znajdzie

 

na pierwszy ogień poszły lotki i stateczniki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wstępnie zrobione otwory na zawiasy

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

niestety mam dla ciebie kiepską wiadomość gdyż trójkąty które powklejałeś nic nie wzmacniają konstrukcji dały by coś a nawet wiele gdyby słoje były ułozone wzdłuż najdłuższego boku a tak to bez problemu sie rozwarstwią . puki masz jeszcze szanse to napraw to. a tak po za tym to ładna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam dla ciebie kiepską wiadomość gdyż trójkąty które powklejałeś nic nie wzmacniają konstrukcji dały by coś a nawet wiele gdyby słoje były ułozone wzdłuż najdłuższego boku a tak to bez problemu sie rozwarstwią . puki masz jeszcze szanse to napraw to. a tak po za tym to ładna robota.

kicha na starcie :| wszystkie były wklejane obficie smarowane CA będe musiał dokleić 3mm kawałki wzdłużnie słojami do pionowego i poziomego statecznika bo lotkami się bym aż tak nie przejmował bo orginalnie ich nie ma i jest to czysta radosna twórczość :jupi:

 

w poziomym muszę jeszcze wstawić drut łączący obie połówki

 

w każdym razie cenna rada na przyszłość bardzo siż przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu mam problem bo ....

leży mi MVVS 2,5 cm i nie mam gdzie go wsadzić , aż się prosi zrobienie madmanika ( mam 1,5 m ). Jedynym błedem który widzę to brak w częsci środkowej możliwości mocowania skrzydła do kadłuba chyba ze będzie na gumach ale gumy sa dobre do trenerka a nie do madmana . A robota czysta i ładna, pogratulować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.