Skocz do zawartości

Dolewka nitrometanu


da2rek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam 2,5 l paliwa MT Castor STR 80/20.Chciałbym dolać trochę nitrometanu aby uzyskać 10%zawartość.Chciałbym utwierdzić się w przekonaniu że dobrze myśle i 250 ml to właściwa ilość i czy taka dolewka jest możliwa?

Prosiłbym w miare możliwości o odpowiedż ponieważ jutro muszę potwierdzić zamówienie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ale to chyba liczy się inaczej; teraz w sumie będziesz miał 2500mlpaliwa + 250ml nitro = 2750ml. W tym momencie te 250ml nitro nie stanowi już 10% całości. Powinieneś raczej z 2500ml odlać 250ml paliwa i do tego dodać 250ml nitro. Teraz mieszanka stanowi 100% paliwa (2500ml), a nitro stanowi własnie 10%. Chyba dobrze tlumaczę :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna bardzo łatwo obliczyć ile procent bedzie jeśli do 2500ml paliwa doleje się 250ml nitrometanu. Wystarczy wzór na stężenie procentowe roztworu.

 

Cp=Ms/Mr*100%

 

Cp-steżenie prosentowe(%)

Mr-masa całego roztworu roztworu

Ms-masa substancji (w tym przypadki mitrometan)

 

Dobra obliczamy.

 

Cp=250g/2750g*100%≈9.09%

 

jesli chcesz uzyskać 10% iloscią 250ml nitrometamu to

 

Mr=Ms/Cp*100%

 

Mr=250g/10%*100%=25g*100%=2500g

 

Cały roztwór musi mieć 2500ml w tym jest 250ml nitrometanu więc

2500ml-250ml=2250ml.

Wiec do 2250ml paliwa musisz dolać 250ml nitrometanu i wtedy uzyskasz 10%

 

Mam nadzieję że pomogłem. A w sumie to tylko dałem wzór do tego co napisał Fokker i troszkę zamotałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za cenną uwagę :) Silniczek to magnum 15 xl.Instrukcja mówi o 5-15% dodatku nitro.I tak: 5% nitro 20% Castor Oil do docierania.I 15% nitro/20%Castor Oil do zastosowań "wyczynowych"gdzie potrzebna będzie większa moc.

Dlatego pomyślałem o dodatku 10-procentowym.Czy słusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% wystarczy zupełnie do lotów rekreacyjnych - nie piszesz czy gonisz rekordy, czy nie :rotfl: Musisz wiedzieć, że im więcej nitro tym silnik mocniejszy ale tym samym szybciej sie zużywa. Jeśli Twoim zdaniem 10% będzie za mało dodasz kolejne %. Gydy zaczniesz od większej ilości to nie będziesz miał porównania czy jest lepiej. Ja w swoim OS FS 91 nie zauważałem różnicy w mocy między 10%, a 20% paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mieszanka stanowi 100% paliwa (2500ml), a nitro stanowi własnie 10%.

ale już nie ma 20% oleju :wink:

Racja teraz to paliwo ma taki skład:

72% metanol

18% rycyna

10% nitrometan

Czyli skład taki jak Contest 10

 

Wiec nie wiem czy Ci sie opłaca mieszać. 0,5l nitrometanu kosztuje 37zł mniejszych chyba nie ma. 5l paliwa regular str kosztuje 81zł. po zmieszaniu tego wszystkiego razem mamy 5,5l paliwa z 9% nitro. Składniki do takiej mieszaniny kosztują 118zł. Więc cena za litr to ~21,5zł. Baniak 5L Paliwa contest 10 kosztuje 99,5zł Czyli litr tego kosztuje niecałe 20zł. Więc czy naprawdę opłaca sie mieszać? Żeby mieszać to trzeba mieć jeszcze jakiś duży baniak, bo w oryginalnym opakowaniu raczej nie zmieści się jeszcze 0,5l dodatkowo. A tak za niecałe 100zł nie musisz sie o nic martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za dogłębne przybliżenie tematu.Nie mieszałbym tego,ale mam już2,5 l paliwa tylko bez nitro.Dostałem go z silnikiem.Jest już dotarty więc po przeczytaniu informacji na forum wyszło że trzebaby dolać troche nitro zeby silniczkowi zrobić dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mozna bardzo łatwo obliczyć ile procent bedzie jeśli do 2500ml paliwa doleje się 250ml nitrometanu. Wystarczy wzór na stężenie procentowe roztworu.

 

Cp=Ms/Mr*100%

 

Cp-steżenie prosentowe(%)

Mr-masa całego roztworu roztworu

Ms-masa substancji (w tym przypadki mitrometan)

 

Dobra obliczamy.

 

Cp=250ml/2750ml*100%≈9.09%

 

jesli chcesz uzyskać 10% iloscią 250ml nitrometamu to

 

Mr=Ms/Cp*100%

 

Mr=250ml/10%*100%=25ml*100%=2500ml

 

Cały roztwór musi mieć 2500ml w tym jest 250ml nitrometanu więc

2500ml-250ml=2250ml.

Wiec do 2250ml paliwa musisz dolać 250ml nitrometanu i wtedy uzyskasz 10%

 

Mam nadzieję że pomogłem. A w sumie to tylko dałem wzór do tego co napisał Fokker i troszkę zamotałem :D

A od kiedy to masę podaje się w mililirach [ml]????

Coś się Koledze pozajączkowało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W zasadzie podałeś wzór na stężenie procentowe-wagowe [m/m]

jeśli we wzorze masę zastąpisz objętością to otrzymasz odpowiedni wzór na stężenie procentowe-objętościowe [v/v]. Przecież nie będziesz używał wagi do mieszania paliwa tylko raczej cylinder miarowy.....szybciej, łatwiej, przyjemniej, bezpieczniej i taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.