Skocz do zawartości

Micro Elektro


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym zaprezentować budowę mojego nowego modelu -elektro szybowca Micro Elektro.

Plany dostałem od kolegi z forum (nie moge powiedzieć jakiego ale jeszcze raz mu dzięki :D ) Jest to moja kolejna balsiana konstrukcja ,ale nie katujcie mnie za jakieś błędy bo się jeszcze uczę :oops:

Trochę danych:

 

Długość 630mm

Rozpiętość na planach to 1030mm ale ja dołożę 2 żeberka i będzie 1130mm

Waga (pusty model) 100g

Wyposażenie:

Silnik speed 300 z regulatorem nawet nie wiem jakim :D

2 Serva conrad

Accu 8xAAA 1000mAh

 

W modelarskim nie mieli forniru więc użyłem rowingu klejonego na żywicy :wink:

 

Trochę fotek:

yamato035yb1.jpg

yamato036kd5.jpg

yamato037ys0.jpg

yamato038dz4.jpg

 

 

Powiedzcie co myślicie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Ja kadłub do swojego moto zrobiłem z dwóch desek balsy 1,5 mm + listwy balsowe 5x5.Ostatnio wbiłem kreta pionowego z wysokości ok 4 metrów i nic specialnego sie nie stało.

Wyrwała sie wręga silnikowa która pochłonęła część energi uderzenia.Wkleiłem ją na lotnisku na poxipol i w górę.

cap0013rj3.png

 

Tak to wyglądało u mnie podczas budowy, tuż za silnikiem teraz wkładam akumulator.Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :wink:

W Bingo (po kilkukrotnym zmasakrowaniu kadłuba) postanowiłem położyć rowing na boki kadłuba (od zewnątrz). Gdybym skleił to np. na CA to po raz kolejny by pękł ,po raz kolejny bym kleił i po raz kolejny by się rozpadł...... i tak w kółko. Od kiedy położyłem rowing (od tamtego czasu wylatałem ok. 6-8 godzin) model jest wręcz pancerny. Teraz nie boję się lądować pionowo (może to potwierdzić P.Marex ,jego syn ,Wieczu). Więc jestem wręcz przekonany że ten kadłub będzie pancerny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja nie używałem rowigu , bo go akurat nie miałem, klej jaki używałem to CA.Wręga silnikowa i dwie pod łożem skrzydła wkleiłem na żywicę.Nie licząc dwóch kretów, model odbył juz ponad 20 lotów i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Dziś (skończyły się sezonować stateczniki) zacząłem wykańczać Modelik. Zostało mi oklejenie skrzydeł ,przyklejenie stateczników ,mechanizacja sterów. Uporałem się z tym wszystkim i koło 18 model był gotowy do lotu.

Tak się przedstawia skończony: micro006ef4.jpg

Widok ogólny na model ,i moje stanowisko do ładowania li-pol -ładowarka ,garnek w którym ładuję pakiety i gaśnica :shock: :D

micro010jd3.jpg

Tu widać serwa ,pokrywkę serw ,i blokadę własnej konstrukcji. Ten wystający drucik w kadłubie to właśnie drucik którym zamykam kabinkę.

micro014vs5.jpg

Tu dokładniej widać oklejanie

micro013tq4.jpg

Mechanizacja sterów

 

 

 

No i jak okazało się przy oblocie nie jest tak pięknie jak miało być :(

Rzucam modelem ,lecę na silniku i tu nagle korkociąg :shock: Szybko wyciągnąłem model na prostą ,i lecę dalej. Jak wyniosłem się na przyzwoitą wysokość ,wyłączyłem silnik i szybuję. Rozpędziłem się ,pociągnąłem model do góry i znowu to samo :( Więc silnik ,kółko i jakoś wylądowałem. Przy tym lądowaniu pękł spód kadłuba -ale to 2 krople CA i naprawione. Następnie rzucił mi Marcin @Wieczu przeleciałem kawałek ,zrobiłem spore kółko ,i na wysokości 15 metrów przy sporej prędkości model wpadł w korka ! ZNOWU ! Niestety nie zdążyłem wyprowadzić ,i wyryłem pionowego kreta z 15 metrów i o dziwo tylko pękło śmigło ! :shock: :crazy: .

Czy jesteście mi w stanie powiedzieć czemu model tak lubi korkociągi ? Wiecz twierdzi że mam za krótki kadłub :(

 

ps. SC był troszkę za bardzo z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.