Skocz do zawartości

okolice Kielc - poszukuję osoby do wykonania zdjęć z modelu


hrabiaolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

 

tak jak w temacie poszukuję kogoś, kto wykonałby dla mnie kilkanaście zdjęć i przy filiżance kawy ;) zechciałby się podzielić swoim doświadczeniem w zakresie pilotażu modeli i wykonywania zdjęć z tychże.

Chodzi mi o wykorzystanie zdjęć w opracowaniu map. Temat póki co zupełnie badawczy, ale w przypadku dobrych rezultatów możliwość stałej współpracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wartości teoretyczne nie są póki co sprecyzowane. Tak jak pisałem temat jest badawczy i związany z moimi zainteresowaniami czy może nawet hobby. Bardziej zależy mi póki co na oszacowaniu potencjału takich zdjęć, a nie wykorzystaniu czysto produkcyjnym. Wobec tego odchyłka od pionu może być duża. Dopuszczam nawet zdjęcia skośne powiedzmy do 30 stopni. Raczej jestem skłonny odejść od sztywnych ram fotogrametrii, a "pobawić się" tematem. Przede wszystkim dlatego, że fotogrametria póki co to raczej duże opracowania, które wymagają sporego zespołu. Fotogrametria opiera się na opracowaniach obszarów minimum wielkości jednego miasta czy gminy, ja natomiast myślę, o obszarze jednej czy maksymalnie kilku działek.

Matryca i wysokość lotu myślę, że powinny być tak dobrane aby udało się pozyskać zdjęcia o pikselu na poziomie 5 - 10cm (w terenie).

 

Dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małych obszarach chyba rozwiązaniem był by wielowirnikowiec - jakiś oktocopter.

Powinno sie udać wykonać zdjęcia w czasie lotu jaki zapewnia wielowirnikowiec.

Poszukaj na forum są ludzie którzy mają duże osiagniecia w tej dziedzinie.

Ja nie zajmuję się wiropłatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie jest mozliwe zrobienie niemal zerowej odchylki (do błędu poziomicy) - lustrzanką.

Wysokosc, kwestia błędu do 1m - czujnik cisnienia. Obszar to chyba tylko kwestia czasu.

 

Nigdy jednak takich fotek nie robilem, nie bylo potrzeby i jakos wole video ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.