Skocz do zawartości

Ultron 3D


Vadic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To będzie mój pierwszy model.

Nie będę się nim uczył latać, tylko zbuduję coś innego.

Jak na razie mam wycięte boki kadłuba. Jak będę na modelarni to zrobię fotki (niestety nie mam aparatu, więc zrobię je komórką) zobacze jaka bedzie jakość.

W każdym razie takie do niego serwa chce dać:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10345 - serwa x4

no i tu mam problem bo nie wiem co z reszta.

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Od razu cię uprzedzę, że Ultron ma drobną wadę konstrukcyjną - wiotki ogon.

Tylnią sekcję kadłuba, na wysokości stateczników i nieco przed, trzeba usztywnić, czego w planach nie ma. Inaczej w locie cały tył będzie się skręcał przy zaciaganiu sterów.

 

Weź to pod uwagę przy budowie. Przejrzyj kilka relacji z budowy. na forum jest ich trochę.

Znajdziesz na pewno jeden czy dwa pomysły na usunięcie tej wady.

 

Tak z ciekawości - A czemu nie budujesz modelu, którym byś latał od razu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu cię uprzedzę, że Ultron ma drobną wadę konstrukcyjną - wiotki ogon.

Tylnią sekcję kadłuba, na wysokości stateczników i nieco przed, trzeba usztywnić, czego w planach nie ma. Inaczej w locie cały tył będzie się skręcał przy zaciaganiu sterów.

Dziękuje Panu za radę, zaraz poszukam.

Tak z ciekawości - A czemu nie budujesz modelu, którym byś latał od razu? :wink:

Tak sobie szukałem pierwszego modelu do nauki, ale nie moglem znalezc. RWD 5 mi sie nie podoba ( bez urazy skazooo), a to ma byc przyjemność. mysle sobie, że do wiosny dużo czasu, a aparature mam zamiar kupic jakoś właśnie na przełomie lutego i marca.

Do tego czasu będę w stanie zbudować 2 modele (przynajmniej mi sie tak wydaje) :wink:

A jeżeli nawet nie zdąże zbudować drugiego i nie będę się mógł doczekać lotu, to będę sie uczył na symulatorze. Jak myślicie: latanie na klawiaturze, na symulatorze coś daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Pan, to taki grecki bożek. ;) Tu są koledzy.

 

2 - Coś tam daje, uczy orientacji w przestrzeni. Ale z aparaturą przyzwyczaisz się jednocześnie do odmiennego rodzaju sterowania.

Nie musisz kupować jakiejś ultra super aparatury. Nawet taki E-sky za 80zł wystarczy plus kabelek.

 

E-sky sprzedaje też joystick w formie aparatury 0404. Można go kupić w niektórych sklepach modelarskich

Np.

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1555,symulator-fms-drazkowy-4-kanaly-esky-ek2-0905a-000502

 

Na program nie patrz. To FMS- który można ściągnąć z sieci za darmo. A cena jest typowa dla prostego joya.

Na czymś takim już coś poćwiczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj. Źle się dzieje. Dużo rozmyślałem nad tym dlaczego nie buduje modelu do nauki latania. Pewnie będzie wam się wydawać, że jestem niesumienny, ale wiosna zbliża się szybciej niż myślałem i chyba będę zmuszony zawiesić ten temat i zbudować jakiegoś trenerka (ToTo-7 lub coś w tym rodzaju).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiony ultron lata jak po sznurku. Jak go robiłem, to zamiast 3mm statecznika poziomego dałem 6mm, bo strasznie się wykręcał przy beczkach. Po praktyce na symulatorze dałbyś radę go ulotnić - takie jest moje zdanie :roll: . Jak go rozwalisz, to naprawa jest bajecznie tania. Ja już rozwaliłem 2 takie, a odbudowa od zera trwała 12 godzin... Pamiętaj tylko o małych wychyleniach sterów przy pierwszych próbach - ten model potrafi skręcać w miejscu.

 

Poza tym widzę, że bardzo dokładnie go wycinasz. Czysta robota - oby tak dalej :D. Nie poddawaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa pochwały :) Ultron to średniopłat, ma małą rozpiętość w stosunku do swojej masy, przez co żeby się unosić musi mieć większą prędkość. Zrobię go na pewno, tylko muszę popełnić jakiegoś trenerka. Oblot dopiero na wiosnę (brak $$$$$ chyba że babcia wspomoże hahah).

Właśnie wycinam plany Toto-7 O mamuniu jakie to wielkie :shock: w poniedziałek zawiozę je na modelarnie i tam razem z instruktorem podejmiemy ostateczny werdykt.

Srv40 Ultron to był twój pierwszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od helikopterów. Potem zakupiłem jakiegoś wielkiego ociężałego motoszybowca z epp czy tam epo i po kilku kretach wywaliłem - przeciągał się o wiele za łatwo i nie umiałem nim latać. Potem był ultron - bardzo mi przypasował do stylu latania i wiele się na nim nauczyłem.

 

Wiadomo - mówię trochę nieobiektywnie, bo helikoptery są trudniejsze. Mimo to wiem jak się zachowuje ultron i sądzę, że po praktyce na symulatorze i opanowaniu sterowania i emocji z łatwością byś nim poleciał. Najważniejsze to się nie bać o model (nie chodzi mi o bezsensowną brawurę, a o opanowanie), ponieważ strach paraliżuje. A model w tym czasie leci w kierunku ziemi :jupi: .

 

Czy z tym średniopłatem nie chodzi o umiejscowienie skrzydeł w stosunku do kadłuba? Tzn, że skrzydła są na środku. Mamy przecież dolno i górnopłaty.

 

Ultronik lata bardzo wolno, z prędkością truchtu, a na klapolotkach to tak jakbyś szedł szybkim krokiem. Oczywiście jak dasz gazu to wyrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o umieszczenie Środka Ciężkości względem skrzydeł.

 

Konstrukcja górnopłata, ma środek ciężkości POD skrzydłami, więc w sposób naturalny przyjmuje stabilną pozycję neutralną - Kadłub pośrodku skrzydeł. W zamian - gorzej ją przechylać. To najlepsza konfiguracja dla trenerków.

 

Średniopłat ma ŚĆ w linii skrzydeł, zatem obrót wokół osi nie prawie kompensowany przez konstrukcję płatowca. Nie jest jednak stabilna tak jak górnopłat w położeniu neutralnym.

To dobra konfiguracja dla akrobatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? ;)

Budować i latać.

 

Budować możesz na raz i pięć modeli. Depron, przepraszam polistyren ekstrudowany, tani jest.

Najwyżej przełożysz wyposażenie między modelami. Dziś trenerek, jutro akrobat.

 

Zamiast TOTO proponuję Zefira PiotraP. Model nieco prostszy w budowie i nieco lżejszy.

Może latać na silniku, który napędzi i Ultrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srv40 Ultron to był twój pierwszy model?

mój też

nie panikuj z tym że to średniopłat, że powinien szybko latać itd

małe wychylenia sterów, daj doświadczonemu koledze oblot zrobić, i może być PIERWSZYM MODELEM, jak się nie uprzesz to nie rozwalisz go

 

Zerknij na moje filmiki z ultronem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto robił tego zefirka to musiał się nieźle w paincie namęczyć. Szczerze go podziwiam. A co do modelu to bardzo interesujący jednak jak na razie zdecydowałem, że dokończę to co zacząłem. Może znajdzie się jakiś dobry człowiek, który pomoże mi go oblatać :ble:

Noker, latałeś wcześniej na symulatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.