Skocz do zawartości

LATANIE W CHORZOWIE - WĘZŁOWIEC


MGJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 318
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z kilometra piszą (3000 stóp) :P nieźle, mój w pokrowcu spadł z 60cm i go szlag trafił.

 

Generalnie to po 100 metrach i tak nie ma różnicy... Prędkość będzie względnie stała :)

Moja tokina ani razu nie spadła i się zjeb**** obiektyw za 3 klocki.... Japoniec.... Nie ma na świecie jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam loty w ubiegłą niedzielę?

Ja niestety nie mogłem być na Węzłowcu :( ale zabrałem sprzęt ze sobą do Bielska. Muszę stwierdzić, że telemetria w Taranisie uratowała mojego piankowego Juniora przed spłonięciem w locie :o .

Mam zamontowany czujnik temperatury na regulatorze i w pewnym momencie aparatura dała sygnał o przekroczeniu temperatury 80 stopni C. Wcześniej wylatałem jeden pakiet i nic nie wskazywało na jakieś uszkodzenie.Temperatura jednak gwałtownie rosła, więc wylądowałem koło nogi i natychmiast otwarłem kabinkę - smród i dym... Zdołałem tylko wyszarpać regler i wrzucić w pobliskie błotko (teren jeszcze nie wysechł po sobotnich opadach) Teraz przy wolnym czasie muszę go rozkminić i zobaczyć co się porobiło.

Model i reszta elektroniki na szczęście jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz wygląda sytuacja z dostępem do lotniska dla nowych modelarzy? Z tego co wiem, oficjalnego klubu do którego można się zapisać już nie ma. :(

Można tam wejść i po prostu polatać? Co z kłódką? Jak by nie patrzeć jest to teren policji i wolał bym nie oberwać pałką po głowie za wtargnięcie ;).

 

Druga sprawa, by latać na lotnisku potrzebne jest OC. Gdzie można je załatwić? Jest jakiś lotniskowy ubezpieczyciel do którego można podjechać? Ile takie ubezpieczenie kosztuje w przybliżeniu? Interesuje mnie tylko Polska do 5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny klub jest: CHORZOWSKIE STOWARZYSZENIE MODELARZY, który dba o ten teren i wszelkie prawne sprawy z UM Chorzów . Członkowie opłacający składki na utrzymanie lotniska i posiadający ubezpieczenie mają również klucze do kłódki i mogą również zapraszać "gości" z ważnym ubezpieczeniem modelarskim.

Wejść i po prostu polatać możesz na własną odpowiedzialność - nie mam pojęcia jakie są kary - policja która tego terenu pilnuje zapewne dokładnie wie :D Na najbliższym Walnym Zgromadzeniu CHSM zapewne będzie możliwość załatwienia ubezpieczenia i wszelkich innych formalności dotyczących członkostwa.

Jeśli chcesz namiary na Prezesa daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Krzysiu! Co do składek chyba jeszcze jest trochę czasu (zerkam na legitymację i widnieje tam data: 30maj2014) ale jak piszesz chyba warto zapytać Jacka co i jak. I tu mam pytanie do chorzowskich lataczy: CZY KTOŚ DZWONIŁ W TEJ SPRAWIE DO JACKA??? Mogę do niego zadzwonić i pogadać, ale nie chciałbym być dziesiątym rozmówcą w tym tygodniu który pyta o "zdrowie i kiedy będzie spotkanie"! Napiszcie proszę co i jak. To samo pytanie zadam na równoległym forum i jeśli nikt (pomimo delikatnego szumu w tej sprawie) nie dzwonił - to zadzwonię i zapytam, a potem napiszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ważne ogłoszenie dla wszystkich "lataczy" w Chorzowie:

 

 

Szanowni koledzy,

Zapraszam na zebranie członków Chorzowskiego Stowarzyszenia Modelarzy, które odbędzie się dnia 22.04.2014 (wtorek po świętach) o godzinie 18:00 w Chorzowie przy ul. Powstańców 70 w siedzibie COP gdzie mamy zarejestrowany nasz adres. UWAGA dla przyjeżdżających pierwszy raz: Google map pokazuje błędny adres. Wjazd na parking jest od ulicy Omańkowskiej.

Główne powody zwołania zebrania:

-Do 30 maja muszę złożyć sprawozdanie z działalności do Urzędu Miejskiego w Chorzowie, -informacje dotyczące korzystania z lotniska w 2014 roku, -głosowanie za przyjęciem nowych członków (zgłaszało się do mnie kilka osóB), -wykupienie ubezpieczenia modelarskiego OC (kto jeszcze nie posiada obowiązkowo trzeba mieć - ustawa - bez tego nie ma latania) - 60zł na całą Polskę (lub 85 na Europę) oczywiście na rok od daty podpisania, -dokonanie opłaty za 2014 rok 100zł "członkowskiego"

-odebrania legitymacji (kto jeszcze nie odebrał), kto nie przyniósł zdjęcia legitymacyjnego niech nie zapomni zabrać

 

Każdy obowiązkowo musi posiadać ubezpieczenie z dopiskiem: "uprawianie sportu modelarstwo lotnicze", nie wystarczy zwykłe OC w życiu prywatnym.

Przyjedzie do nas pani z Allianz'a w celu podpisania umów. Kto zatem potrzebuje się ubezpieczyć niech pilnie prześle e-mailem na mój adres:

-imię i nazwisko

-aktualny pełny adres

-PESEL

-nr i serię dowodu osobistego

-telefon kontaktowy (który faktycznie odbieracie) -wariant ubezpieczenia: Polska lub Europa Na podstawie dopisku wyślę pani dane by je wydrukowała na formularzach a my tylko podpisujemy i wpłacamy. Dane wszystkich będą potrzebne do zrobienia zestawienia dla Urzędu Miejskiego w Chorzowie w przyszłości.

Sprawę OC proszę potraktować bardzo poważnie.

Gorąco wszystkich pozdrawiam,

Jacek Żywczok (tel. 605-056-955)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

W imieniu Prezesa:

 

Szanowni Koledzy,

Dnia 30.09.2014 o godzinie 18:00 w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Chorzowie przy ul. Powstańców 70 odbędzie się zebranie członków Chorzowskiego Stowarzyszenia Modelarzy.

 

Cel zebrania to przyjęcie nowych członków oraz sprawy bieżące.

 

Osoby nie posiadające ubezpieczenia OC w życiu prywatnym rozszerzonego o uprawianie sportu modelarskiego proszone są o kontakt - w przypadku kilku chętnych istnieje możliwość zaproszenia przedstawiciela ubezpieczeniowego.

 

W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 605056955 lub e-mail na adres: zywczok@wp.pl

 

Proszę na zebranie przynieść legitymację. Kto jeszcze nie dał mi zdjęcia legitymacyjnego, proszę przynieść.

Osoby zalegające z płatnością (jeszcze nie wymieniam z nazwiska) proszone o uzupełnienie na zebraniu.

Z poważaniem,

Jacek Żywczok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.