Skocz do zawartości

TOTO 7 - relacja z budowy


Kristoff

Rekomendowane odpowiedzi

Godzina po godzinie i stworzyłem to:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W tym tyg pewnie popracuję trochę nad toto :) (w końcu), już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę go w locie. No i ta adrenalinka przed startem :). Uwaga dla początkujących nawet rozbijanie modeli uzależnia ;), a tak na marginesie to fajnie by było polatać dłużej niż 30sekund :). Może jakieś wskazówki ?? Od początku do końca gdyby komuś się chciało opisać co i jak dokładnie to było by super. Ja mogę się jedynie popisać wiedzą z tematu: czego nie należy robić :). Tylko błagam niech nikt nie pisze gaz do dechy i czekać na huk bo to już mam opanowane :) ale wskazówki typu nie puszczać modelu do góry tulko poziomo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie po długiej przerwie.

Po wszystkich świętach, sylwestrach i tym podobnych imprezach postanowiłem zabrać się za toto.

Muszę z bólem przyznać że budowa deproniaka nie podoba mi się tak jak budowa balsowców.

Ale chciałbym w końcu trochę polatać.

Szczególnie nie podoba mi się klejenie w balsie wygląda to tak CA+BALSA+3sec.=GOTOWE a tu potrzebuje 24 godzin. Ale uzbroiłem się w cierpliwość i szpilki.

Udało mi się wkleić wręgi pomocnicze i zaplanować miejsca pod elektrykę już nawet zamontowałem 2 serwa.

Do tego zrobiłem usterzenie ogonowe i szkielet drugiego skrzydła. Dziś poskładałem usterzenie do kupy za pomocą gumek recepturek, a wygląda to tak :

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Niestety jak już pisałem mam dostęp do mojej prowizorycznej modelarni tylko w weekendy. Więc dalsza budowa w piątek może uda mi się w końcu to poskładać :) i nie długo oblot.

Właśnie i tu ponawiam moje pytanie gdyż nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi czy mój silniczek e-max 2822 da rade ?? Producent twierdzi że ciąg ma nawet do 750g do tej pory zbudowałem 2 modele które na nim rozbiłem o wadze ok. 600g i na brak mocy niemożna było narzekać. Tylko na brak umiejętności :D

Zapomniałem powiedzieć że maleństwo wcisnąłem Rodzicom na gwiazdkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za cynk odnośnie UHU POR jednak nigdzie nie mogę go znaleść.

Przemierzyłem dziś Łódź w poszukiwaniach byłem w 2 castoramac, praktikerze, leroy merlin, a nawet w realu bo pan z praktikera powiedział że tam najprędzej. I nic mało tego, szukałem też Soundal D4 B4 i też nie znalazłem.

Znalazłem jedynie klej o nazwie "BISON poliuretanowy do drewna klasy d4" kupiłem choć był piekielnie drogi 17zł /60g.

Kupiłem też żywicę epoksydową i matę szklaną. Załamka :/

Tak na marginesie czy ten klej który kupiłem BISON będzie się nadawał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sklepach internetowych widziałem. Tyle że na dzień dzisiejszy zamówiony dotrze w poniedziałek bądź we wtorek, a ja sobie chciałem popracować troszeczkę w week. Dziękuję wszystkim za cynki ;) Jutro spróbuję w carrefour i sklepie modelarskim ze wszystkich mi znanych Łódzkich modelarskich został jeden, a nóż będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem jest super ale jak ktoś ma czas żeby czekać aż wyschnie. Właśnie nim kleję jest go dużo dobrze trzyma nie kipi. Ale schnie 24 godziny a tak na dobrą sprawę jak pojechałem po 2 tygodniach to dopiero zrobił się porządnie twardy i to jest jego wada :/ poza tym jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jest dość ciężki w porównaniu do innych klejów. Czasem te kilka - kilkanaście gram ma spore znaczenie.

Będzie miało spore znaczenie tym bardziej że jedno skrzydło jest poklejone dragonem, który jest zdecydowanie lżejszy.

 

jeszcze w grudniu był w praktikeże lub w castoremie 250ml za 16,99zł przy Jana Pawła II

(klej do drewna)

Co do praktikera to robią jakąś przeprowadzkę i niemożna dobrze się rozejrzeć bo stoiska są pozamykane, zapytałem tam tylko o uhu por niestety nie było. Dziś podskoczę do carrefour zobaczymy.

 

Jeszcze mnie nigdy nic tak nie zainteresowało jak te samoloty nie mogę się doczekać kiedy to poleci, a czasu na budowę mam tak mało. :/

 

Dzięki za podpowiedzi pozdrawiam.

 

Tak na marginesie całkiem niedawno znów widziałem kogoś latającego na retkini przy konstantynowskiej.

Może to ktoś z was i chciało by mu się pomóc z ewentualnym oblotem ?? :D

 

EDIT:

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie sklepu HobbyCity może mi ktoś powiedzieć w jakiej walucie są tam podane ceny ?? euro czy dolary ??

Tak czy siak ceny są konkret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.