Skocz do zawartości

Yak 55 Haikong


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Za nisko, pozowałem do zdjęcia hehe :D No kabinka pęknięta ale to dlatego że wcześniej ją nadepnąłem podczas kręcenia się koło modelu, albo zrobię z niej kopyto do formy i machnę węglową albo okleje folia carbon i będzie wyglądała podobnie a pęknięcia znikną. Ogólnie to tylko węglowy domek silnika sie delikatnie rozkleił i maska pękła ;) Już wszystko działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

nieco inne pytanie. Rozwaliłem dzisiaj lewe skrzydło, podczas awaryjnego lądowania(urwało mi zawias -fabryczny od kierunku-nie złe wklejenie tylko rozdarty na 2 części:-( i musiałem awaryjnie lądować przy silnym podmuchu.Skrzydło jest mocno trzaśnięte,wiem ,że nowych nie dostanę w sklepie ,bo już pytałem.Ale mam prawe skrzydło!Profil jest symetryczny,czy mogę zamienić prawe na lewe(oczywiście do góry nogami,serwo na drugą stronę, nowa folia)? Jak myślicie?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rozbite lewe skrzydło tak więc jesli ktoś ma takie nie zbyciu to pisać ;)

 

Jeśli profil jest identyczny to musisz jeszcze mocowanie serwa po drugiej stronie zrobić.

 

JUz kończe przeróbkę prawego na lewe, skrzydło jest symetryczne, oklejam folia podobnie jak prawe, zakleiłem otwór n aserwo ,zrobiłem półkę na serwo z drugiej strony.

 

Napisałem do Haikong Models w sprawie części i dostałem odpowiedź :"

please contact Lindinger company in Austria, they are our distributor in Europe."Szukam zatem

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac na forum po ile mają, skrzydła, maskę, kabinę. ;)

 

Czekam na odpoweidz,na razie sprawdzam czy sąto te same ,poniewaz Austriacy sprzedają je jako PLanet MOdel :

 

http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=79032

 

a nie Haikong-wygląda tak samo,ale poprosiłem o porównanie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Czy kto s kto jeszcze ma tego yaczka z Haikonga móglby wy mierzyć dokladnie oslone silnika,aby na podstawie wymiarów mógł zrobic kopyto?

Chodzi mi o :

Srednice przy mocowaniu do kadluba,srednice przy smigle(te przed zgięciem), dlugość oslony (do zgiecia przy smigle)

 

Dziekuje z gory...a moze ktos ma kopyto?czy ktoś tloczyl taką maske(takich wymiarów) z PET?

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość (patrząc z góry) w miejscu mocowania do kadłuba - 175mm, długość maski - 210mm. Szerokość w najszerszym miejscu maski (patrząc z góry) - 190mm. To najszersze miejsce wypada jakieś 55mm od czoła maski. O średnicach ciężko mówić, bo nie jestem pewien, czy przekrój wszędzie jest okręgiem. Raczej nie jest, bo wysokość maski (patrząc z boku) wydaje się stała, natomiast boki (patrząc z góry) się schodzą.

Jeżeli coś niejasno opisałem - pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość (patrząc z góry) w miejscu mocowania do kadłuba - 175mm, długość maski - 210mm. Szerokość w najszerszym miejscu maski (patrząc z góry) - 190mm. To najszersze miejsce wypada jakieś 55mm od czoła maski. O średnicach ciężko mówić, bo nie jestem pewien, czy przekrój wszędzie jest okręgiem. Raczej nie jest, bo wysokość maski (patrząc z boku) wydaje się stała, natomiast boki (patrząc z góry) się schodzą.

Jeżeli coś niejasno opisałem - pytaj.

 

W miedzyczasie zrobiłem maskę z epp, troche za grube epp chyba wziąłem , brzydki jak k...pa:-)

Ale przynajmiej jest ubrany:-)

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45549-oslona-silnka-spalinowego-z-epp/?p=496695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.