Skocz do zawartości

ICON A5 - model który zachwycił moją żonę!


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie uporałem się z silnikiem i pakietem akumulatorów.

Ostateczne na chwilę obecną wyposażenie to:

- silnik Turnigy C3530 1400kV

- śmigło trójłopatowe 8x4

- regulator Turnigy Plush 60A BEC 3A

- serwa 4x Tower Pro SG 91R

- pakiet zasilający Zippy Flightmax 3S 2650mAh 20C

Serwa niestety wystają i głębiej się nie da ich schować, znaczy się trochę się da ale i tak będą wystawać więc nie przerabiam. Kupię tylko większe osłony na serwa.

Nie wykluczone, że docelowo będą mniejsze pakiety np. 1800mAh ale nie mogą być wymiarowo większe jak obecne Flightmax, czyli 137 x 43 x 17mm. Ostatecznie mogą być grubsze, z 17mm do max. 20mm.

Wagi do lotu jeszcze nie znam, bo muszę pobawić się z wyważeniem, narazie wyszło 980g.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dzięki za sugestie, podpowiedzi i wskazówki.

Teraz tylko pozostało oczekiwanie na pierwszy lot, choć o lot się nie martwię, bardziej obawiam się startu z wody i lądowania na niej.

Plan jest prosty, maksymalnie rozpędzić model na wodzie i jak sam się nie poderwie lekko pomóc mu sterem wysokości. Lądowanie możliwie jaknajbardziej płasko.

Ustawiłem klapolotki więc... Może pokuszę się jeszcze o zrobienie lotek a te które są przerobię na klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Napisałem to bo na drugim forum pisałeś, że czekasz aż zniknie jedno i drugie. Ale, że gdzieś posiałem hasło do tamtego to piszę tu. Ale, ale pojutrze dopiero luty się zaczyna - babcia mówiła idzie luty szykuj ciepłe buty :rotfl: więc tego ustrojstwa jeszcze będzie pod dostatkiem. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to bo na drugim forum pisałeś, że czekasz aż zniknie jedno i drugie. Ale, że gdzieś posiałem hasło do tamtego to piszę tu. Ale, ale pojutrze dopiero luty się zaczyna - babcia mówiła idzie luty szykuj ciepłe buty :rotfl: więc tego ustrojstwa jeszcze będzie pod dostatkiem. Warto.

Nie był bym taki pewny tego porzekadła :/ U mnie cały czas 10cm śniegu a już zapowiadają odwilże i żadnych opadów śniegu co najmniej do 14 lutego. W poniedziałek i wtorek nawet 10C na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pogoda za oknem jaka jest każdy widzi ICON na szafie leży i się kurzy a ja w wolnych chwilach rozmyślam czy wystartuje z wody czy nie.

Przeczytałem post jaki zamieścił Dj. w sprawie przeróbek swojego Twin Star'a i...

Zdjąłem z szafy ICON'a, skrzynkę z narzędziami, wziąłem do ręki skalpel i zacząłem rżnąć (a może rrznąć - wstawcie na forum jakiś autokorektor błędów). No bo tak sobie pomyślałem, że jak przy lądowaniu pozwala wylądować z mniejszą prędkością, to przy startowaniu pozwoli oderwać się od wody też przy mniejszej prędkości (wychylenie dwustopniowe, stopień 1 ok. 30 stopni, stopień 2 ok. 70 stopni). Ale żeby nie było tak pięknie to zawsze coś musi popsuć idylę. No i mam problema a może rozterkę. Te wycięte lotki mocować na zawiasach zeszlifowując ich krawędź natarcia z dwóch stron pod kątem 45 stopni czy zeszlifować ją tylko od dołu na całej szerokości pod kątem 45 stopni i mocować na taśmie klejącej na górnej powierzchni skrzydła? Jak na taśmie to jakiej, bo chyba zwykła przeźroczysta ze sklepu z artykułami biurowymi się nie nada. A tak całkiem nieśmiało zagadnę czy ktoś nie ma na pozbyciu kabla Y 30cm, bo chętnie bym przygarnął, ewentualnie mogę wymienić na dwa przedłużacze 30cm.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi :?: Zrobiłeś klapy i te dwa stopnie wychylenia własnie ich dotyczą, czy klapolotek :?:

Obojętnie czy zeszlifujesz od góry i dołu w "szpic" czy tylko od dołu do owych 45stopni. Zwykła tasma przezroczysta nadaje się ale nie każda z nich jest klejąca. Mam jakaś która bardzo słabo trzyma, jest szeroka jak te kolorowe do pakowania. Więc moze lepiej wybierz jakąś markową. Ale jesli przyklejasz lotkę taśmą to koniecznie z dwóch stron; od góry gdy lotka jest w neutrum, a następnie wychylasz ją całkowicie na skrzydło aż położysz ją i drugi raz taśmę dajesz na to zeszlifowane pod kątem 45st miejsce. Możesz jeszcze kawałek natarcia lotki odciąć i przykleić trójkąt balsowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste Pawle prawdę piszesz ale czy do tego modelu warto? Może jak będzie ładnie latać i bezstresowo lądować i startować, to i takowy spowalniacz zainstaluję a i oświetlenie może tyż. Najpierwej musi to coś wystartować z wody, wylądować na niej i sprawić mi tym przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem użycia tego spowalniacza biorąc pod uwagę, iż "wypuszczanie" klap następuje płynnie. Przecież to nie podwozie gdzie jest tylko pozycja ON/OFF. W np. Opticu 6 klapy obsługuję suwakiem. Chyba, że posiadasz jakiś starszy nadajnik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, jeśli możesz, to domiksuj do klap ster wysokości. Model nie będzie wtedy gwałtownie się podrywał po ich wypuszczeniu.

Podrywał czyli zadzierał nosem? Tę kwestię to proponowałbym dopiero w czasie lotu miksować. nie miałem jeszcze klap, a tylko klapolotki ale ich uruchomienie zawsze w moich modelach dawało efekt przeciwny do zadzierania nosa czyli pochylanie.

Była już mowa o tym zjawisku i inni koledzy pisali własnie o zadzieraniu ale od czego to zależy nie wiem, moze od układu dolnopłat/górnopłat? Moje to były 2x górnopłat i 1x średniopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.