Skocz do zawartości

szybowiec sunny


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wlansie sobie przypomnialem siedzac w domu ze na strychu lezy modelik,juz zapomniany i wypadalo by go skonczyc.... :mrgreen: :devil: A wiec chcialem zabrac sie za oklejanie,wklejanie bowdenow, no i te nieszczesne kesony.Ale zacznijmy od poczatku:

 

Glupio sie przyznac ale nigdy nie oklejalem modelu folia typu Oracover.Posiadam juz taka folie ale nie mam pojecia jak sie do tego zabrac.Czy ktos bylby w stanie wytlumaczyc totalenmu laikowie jak okleic ster kierunku i wysokosci bo od tego chce zaczac.domyslam sie ze bedzie potrzebne zelazko,suszarka i mam jeszcze ze 4 9roznej weilkosci) palniki gazowe.Czy ten najmniejszy (plomien okolo 1m dlugosci) nada sie do oklejania modelu?Jego temperatura jest dosc wysoka wiec mysle ze dlaby rade.(ta sa palniki do sklejania np papy na dachcach budynkow.

 

Nastepna sprawa czy oplaca sie dawac serva klasy standsart czy odrazu micro?standarty sa dosc ciezkie...

 

Nastepena zecz jak poprowadzic bowdeny?jakie bowdeny kupic?Te 3 czesciowe czy czy te ciensze biale?

 

Bede wdzieczny za kazda odp i nagrodze PP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio sie przyznac ale nigdy nie oklejalem modelu folia typu Oracover.Posiadam juz taka folie ale nie mam pojecia jak sie do tego zabrac.Czy ktos bylby w stanie wytlumaczyc totalenmu laikowie jak okleic ster kierunku i wysokosci bo od tego chce zaczac.domyslam sie ze bedzie potrzebne zelazko,suszarka i mam jeszcze ze 4 9roznej weilkosci) palniki gazowe.Czy ten najmniejszy (plomien okolo 1m dlugosci) nada sie do oklejania modelu?Jego temperatura jest dosc wysoka wiec mysle ze dlaby rade.(ta sa palniki do sklejania np papy na dachcach budynkow.

 

 

ZADNYCH PALNIKÓW!!!

Spawarka tez się nie nada...

 

Tutaj używa się tylko żelazka, ewentualnie suszarki.

 

Na PWM jest opisane, jak oklejać folią, ale chwilowo tamta strona nie dziala.

 

Co do serw to bym dawał mikro. Moim zdaniem standard to nie potrzebna masa tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam za post pod postem ale nikt nic nie pisze...

 

Model dostal troszke foli na stateczniki wyglada to teraz tak :)

 

 

Mam drobne pytanko...Czy skrzydla w tym modelu maja byc dzielone czy sklejone na stale??jesli dzielone to jak to ma byc laczone w zestaiee mam wygiety pret metlowy jakies rurki biale takie no i w pierwszych 5 zeberkac od srodka sa otwory....3 otowry posrodku jeden z przodu jeden z tylu...Aha skrzydla beda sie trzymac na gumce...Czy ktos wie jak zamocowac te skrzydla zeby dalo sie je rozkladac a potem skladac do lotu??Nagradzam Chojnie punkcikami za Pomoc :) Bardzo dziekuje z gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam za post pod postem ale nikt nic nie pisze...

 

Model dostal troszke foli na stateczniki wyglada to teraz tak :)

 

d15fe556a5f3797dm.jpg

 

Mam drobne pytanko...Czy skrzydla w tym modelu maja byc dzielone czy sklejone na stale??jesli dzielone to jak to ma byc laczone w zestaiee mam wygiety pret metlowy jakies rurki biale takie no i w pierwszych 5 zeberkac od srodka sa otwory....3 otowry posrodku jeden z przodu jeden z tylu...Aha skrzydla beda sie trzymac na gumce...Czy ktos wie jak zamocowac te skrzydla zeby dalo sie je rozkladac a potem skladac do lotu??Nagradzam Chojnie punkcikami za Pomoc :) Bardzo dziekuje z gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam za post pod postem ale nikt nic nie pisze...

 

Model dostal troszke foli na stateczniki wyglada to teraz tak :)

 

d15fe556a5f3797d.jpg

 

Mam drobne pytanko...Czy skrzydla w tym modelu maja byc dzielone czy sklejone na stale??jesli dzielone to jak to ma byc laczone w zestaiee mam wygiety pret metlowy jakies rurki biale takie no i w pierwszych 5 zeberkac od srodka sa otwory....3 otowry posrodku jeden z przodu jeden z tylu...Aha skrzydla beda sie trzymac na gumce...Czy ktos wie jak zamocowac te skrzydla zeby dalo sie je rozkladac a potem skladac do lotu??Nagradzam Chojnie punkcikami za Pomoc :) Bardzo dziekuje z gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale jesli zrobie tak ajk ty mowisz to skrzydla beda mogly sie krecic wokol wlasnej osci trzymane tylko na 1 bagnecie..

 

Marcin, dobrze myślisz, ale konstruktor Sunnego też o tym pomyślał. W skrajnych żeberkach masz jeszcze dwa otwory. Wkleja w nie się drewniane kołki stabilizujące - po jednym na każde skrzydło.

Tylko pamiętaj, że przy wklejaniu tych kołków trzeba dobrze spozycjonować oba skrzydła (kąty natarcia!). Najlepiej je wklejać na samym końcu (nawet po oklejeniu, albo zaraz przed).

 

W moim Sunnym to wygląda tak:

 

568fa259e801c4e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.