Skocz do zawartości

samolot z rurki


tede1408

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam zrobiony przeze mnie model rzutka wykonanego ze statecznika z gumówki 'sowa', rurki do napojów z McDonalda oraz resztek balsy 1,5mm

 

obok modelu przykład że z lotnictwem się nie rozstaje nawet na krok.(chyba że mi się bateria w komórce rozładuje :lol2:)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jako obciążenie użyłem 5 osiek z nitów.

 

Dobry modelik dla początkujących. Przy budowie można nauczyć się obróbki balsy oraz zasad aerodynamiki

 

wymiary samolotu:

http://img198.imageshack.us/i/wymiarys.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To skoro zbudowałeś ten model, to powiedz dlaczego on lata, przy jego budowie przecież można nauczyć się zasad aerodynamiki.

Powietrze nad skrzydłem przemieszcza się szybciej niż to pod skrzydłem wytwarzając niższe ciśnienie tworzące siłę nośną :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod warunkie, że skrzydło ma wypukło-płaski, lub wypukło wklęsły profil. Przy płaskiej płytce lub przy profilu symetrycznym musi być spełniony jeszce jeden warunek, czyli odpowiedni kat natarcia, wtedy dopiero jest siła nośna. Przy równoległym opływaniu powietrza proflili symetrycznych, i płaskiej płytki nie powstaje siła nośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale przy sklejeniu owalu, rurki do napojów, i usterzenia raczej niewiele można nauczyć się o choć podstawowej aerodynamice.

 

PS. czy te skrzydło ma profli inny niz płaska płytka (to to też profil, że ktos się nie przyczepił)??

skrzydło to wygięta balsa z przyklejonymi żeberkami.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu on taki krzywy? :wink:

To nie świadczy najlepiej o jakości zdobytej wiedzy, podczas budowy tego modelu. :)

 

Pomysł jest ciekawy. Tylko wykonanie nieco odstaje od średniej. :P

Do modelu tego typu, spróbuj dorobić uszy lub wznios. Inaczej drobny błąd w wyważeniu poprzecznym i model będzie się zwalał na skrzydło. A przy tej masie, nawet kropla kleju może mieć znaczenie dla wyważenia.

 

Warto zatem zadbać o dobrą samostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, i znów próbujesz pchać się w mikromodele, które na początek nie są dobre.

 

A poza tym, to silnik z serwa bez odpowiednie przekładni raczej nie nadaje się do śmigła.

 

Jak chcesz model halowy, to poszukaj modeli f1n. SAm od takich modeli zaczynałem i bardzo fajnie latały, a zrobienie ich to była bajka. Płyta depronu, deska balsy 4mm, jeden wieczór i możesz zrobić całą eskadre "enek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr PPompka i Mr Stasw328 - obydwaj opowiadacie bzdury. A niby to czemu powietrze na gorze ma przemieszczac sie szybciej niz na dole. Kopa mu ktos dal? Poczytac radze, na poczatek w wikipedii. To co panowie opowiadacie sa to bajki dla grzecznych (i nieswiadomych) dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli opowiadam bajki, to zwracam honor, ale już nie raz widziałem i czytałem o tym, że powietrze na górze skrzydła ma dłuższą drogę, przy czym musi przepływać szybciej niż na dole, co daje różnice ciśnień.

Ale nie zmienie zdania, że taki model nie nauczy zbyt wiele o tym, dlaczego lata, i jak ie siły na niego działją, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem, to sa bajki dla nieswiadomych. Modelarz powinien takie rzeczy wiedziec. Czy czasteczki gazu (powierza) to takie papuzki- nierozlaczki ze jak rozdzielone to musza sie spotkac?

Wszysto co lata lata na tej samej zasadzie. Skrzydlo, smiglo czy wirnik helika to ten sam czort niezaleznie czy z patykow czy z tytanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.