Skocz do zawartości

Pałacowa w Warszawie - jak to działa?


mkrawcz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem "zielony", a Pałacowa to rzut beretem ode mnie. W związku z tym pytanie: czy lotnisko jest jakoś zorganizowane (zrzuta na koszenie, "czyn społeczny" itp.)?

Nie chciałbym się wbijać "na krzywy ryj", a chętnie polatałbym tam spalinowym trenerkiem (jak już wzleci :-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 5 miesięcy temu...

Ze względu na lokalizację i stan pola przy Pałacowej - raczej się nie nadaje dla większych modeli spalinowych.

mam na myśli modele o max rozpiętości 1,5m i to elektryki.

czy osoba "z zewnątrz" chcąca polatać na tym lotnisku powinna być przygotowana na jakąś opłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 lat później...

a jak ktoś lata parkowymi modelami, to czy nie może latać prawie wszędzie? Byłem pewnego czasu na Pałacowej, to chłopaki tak ostro latali paralotniami, że bałem sie czy sobie ktoś krzywdy nie zrobi - może przez to zamknęli? Nie chciałbym kogoś eliminować, ale jakby dostosować przepisy: jeśli modelarz lata modelem do np 300g, a dziób modelu nie jest zakończony twardym lub metalowym elementem, to wtedy może latać nawet nad ludzmi, ale nie nad drogami by nie dezorientowywać kierowców.?
A to odwołanie to takie całkowite? przecież koło ulicy Pałacowej są hektary terenu i chyba sporo działek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś lata parkowymi modelami, to czy nie może latać prawie wszędzie? Byłem pewnego czasu na Pałacowej, to chłopaki tak ostro latali paralotniami, że bałem sie czy sobie ktoś krzywdy nie zrobi - może przez to zamknęli? Nie chciałbym kogoś eliminować, ale jakby dostosować przepisy: jeśli modelarz lata modelem do np 300g, a dziób modelu nie jest zakończony twardym lub metalowym elementem, to wtedy może latać nawet nad ludzmi, ale nie nad drogami by nie dezorientowywać kierowców.?

A to odwołanie to takie całkowite? przecież koło ulicy Pałacowej są hektary terenu i chyba sporo działek...

Zgadzam się że czasami paralotniarze wykonują tam co najmniej ryzykowne manewry...Często są tam aktywni, nie mają co prawda swojej strefy natomiast choćby na mapach stref jest informacja o ich częstej aktywności przy Pałacowej.

 

Natomiast powyższa informacja dotyczy jednej konkretnej działki, która jest dość duża, równa, więc nadaje się bardzo dobrze do latania a przede wszystkim do lądowania :) I właściciel cofnął pozwolenie na korzystanie z tej właśnie działki w celach m.in. modelarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[.......jeśli modelarz lata modelem do np 300g, a dziób modelu nie jest zakończony twardym lub metalowym elementem, to wtedy może latać nawet nad ludzmi,....]. :blink:  :blink:  :blink:  :blink: ... Ty tak  na powaznie ????? PrimaAprilis już był

 

 

dam Ci przykład, jechałem  polna drogą, wolno.ok 30 km/h..wpadł mi  tegoroczny bażant....uszkodzenia ????  atrapa osłaniajaca intercooler poszła w drzazgi .. bażant ważył  ok 1/2 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latanie nad ludźmi nigdy nie jest bezpieczne.

 

[...], ale jakby dostosować przepisy: jeśli modelarz lata modelem do np 300g, a dziób modelu nie jest zakończony twardym lub metalowym elementem, to wtedy może latać nawet nad ludzmi, ale nie nad drogami by nie dezorientowywać kierowców.?

 

ulotka-drony3.png

 

Nowe przepisy rozróżniać będą okazjonalne przelecenie nad przypadkowymi ludźmi od latania nad tłumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.