Skocz do zawartości

Edge 540T 2x2 Xtreme Composite


Gość Qbix

Rekomendowane odpowiedzi

DA bo DL to jest ten sam silnik

 

no może prawie ten sam

ale chciałem nie o tym a mianowicie według mnie trudno dobrać silnik do modelu o rozp 2m bo do silników żarowych jest ciut zaduży a do 50 tki ciut za mały miałem kiedyś model CAP 232 o rozp 2m z silnikem 50 cm ważył 6,5 kg no i pionowo do góry leciał z większą prędkością niż pionowo w dół na wolnych obrotach :lol:

może warto rozważyć zakup silnika 3W28i model napewno ważył by z 0,5 kg mniej a widziałem 2m extry wiszące na tym silniku według producenta silnik z zapłonem waży 1,2 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziekuje koledzy za sugestie.

 

darkarll- wszystkie sugestie sa dla mnie bardzo cenne!

 

Silnik 3W28i wazy faktycznie 1.2kg z zaplonem czyli 270g mniej od DA50R, natomiast posiada duzo mniej mocy 2,75HP (DA50R 5HP). Czy jest sens?

 

DL- podaruje sobie odrazu. Mam zle doswiadczenia jesli chodzi o tanie kompromisy. Moze i jest to dobry motor, ale za wczesnie na takie opinie.

 

 

Zobaczylem w necie kilka filmikow z modelem Extra 260 2m Hangar9 z motorem DA50R. Model zazwyczaj wazy na tych clipach 6.7-6.9kg. Powierzchnia nosna wg producenta to 73dm2. Trzeba przyznac ze lata to znakomicie, a przynajmniej takie odnosi sie wrazenie.

 

Edge540 Extreme Comp ma powierzchnie 75dm2 i waga do startu bedzie taka sama, jak nie 100-200g mniejsza wiec chyba bedzie rownie rewelacyjnie. Zobaczymy. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.