Skocz do zawartości

Lil Ripper


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym pochwalić się bardzo przyjemnym depronowym modelikiem do szeroko pojętej akrobacji 3D.

Zaletą przynajmniej według mnie jest łatwość składania, dostepność części, atrakcyjna cena i bardzo fajne własności lotne.

O wyglądzie nie piszę, gdyż to kwestia gustu. Mi się ten modelik podoba.

A tu link do strony projektanta:

 

http://www.3dmondesigns.com/Lil%27-Ripperplans.php

 

Modelowi temu był poświęcony osobny watek na RC Groups, w tej chwili nie mam linka.

 

Ponieważ nie do końca lubię depron, więc pierwszego, próbnego Lil Ripperka zrobiłem w wersji pancernej, z depronu 3/6mm i dodatkowo laminowanego cienkim włóknem szklanym od spodu z mocnym, nadmiernie, silnikiem dualsky, większą niz zalecana bateryjką i waga do lotu wyszła chyba coś koło 350g, dokładnie nie pamiętam, gdyż model na skutek błędu pilota poległ. Może szkody nie były zbyt wielkie, ale już byłem zauroczony modelem i postanowiłem nie przeprowadzać renowacji, tylko złożyć nowy od podstaw, tym razem w wersji light, tak jak zaleca projektant.

Obecna wersja z depronu 3/5mm, waży do lotu 284g, więc idealnie tyle co zalecenia.

Dziś odbyły się pierwsze loty :)

Powiem krótko, lata super, muszę jeszcze popracować nad CG, ale już wstępne dwa loty pokazały potencjał :)

Lata wolno i szybko, lot nożowy bardzo przyjemny, lot odwrócony również, blenderek jak po sznurku, wodospad bardzo fajny, do harriera i windy popracuję jeszcze z CG, zacząłem od zalecanych przednich ustawień i idę do tyłu.

Jednym słowem świetny model do bezstresowej nauki.

 

Mój setup:

silnik emax gt 2205/22 o ciągu do 590g (waga 23g)

śmigło 8x4

regulator odpowiedni do silnika emax 12A

serwa 4x hitec 55

odbiornik orange (dsm2) bez pudełka waga coś koło 2-3g, notabene to moja pierwsza podróba spektruma i na razie jestem bardzo zadowolony (nie zauważyłem żadnych problemów, a cena rewelacyjna)

bateryjka Rhino 750mAh 3s 20c

Wszystko razem do lotu 284g

 

http://pfmrc.eu/album_thumbnail.php?pic_id=6754

http://pfmrc.eu/album_thumbnail.php?pic_id=6755

http://pfmrc.eu/album_thumbnail.php?pic_id=6756

 

Na koniec jeszcze jedna uwaga, dzięki przestrzennej konstrukcji, mimo że zbudowany z cienkiego depronu modelik jest dość sztywny i bez problemu radzi sobie z lądowaniem na nierównej trawie, mimo że żadnych folii, taśm zabezpieczających nie stosowałem.

 

Pozdrawiam i zachęcam do budowy.

 

Viper

 

P.S. Jako że nie znoszę wycinania z depronu, po pierwszej próbie i przekonaniu się że model ma potencjał zamówiłem u projektanta 3 wycięte zestawy (taniej ze względu na przesyłkę :) ) i dla podobnych mi leni polecam ten sposób, gdyż zestawy są przygotowane perfekcyjnie, kontakt z Shaunem świetny, wysyłka szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Potwierdzam "fajność" tego modelu.

 

Oblatuję go od jakiegoś czasu i jestem wielce zadowolony.

Mój jest trochę cięższy (ok. 400g) bo użyłem depronu 6mm, potem okleiłem całość taśmą pakową i pomalowałem akrylami.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakim CG Kolega lata?

Ja dziś zacząłem od przedniego ustawienia, czyli w pierwszym locie na wysokości pręta węglowego wzmacniającego skrzydło, w drugim przesunąłem tuż przed przedni brzeg serwa, ale chyba dojdę do połowy serwa (przynajmniej taki zakres zalecał Shaun, czyli 3Dmon - projektant modelu).

 

Gratuluję fajnego malowania. Szachowniczka od spodu jest i ładna i dobrze widoczna w powietrzu, zapobiegając pomyleniu powierzchni przy większych wygłupach.

 

Pozdrawiam

 

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakim CG Kolega lata?

ok. 1 cm za dźwigarem (dla mnie optimum) , ale jeszcze lekkie przesunięcie w tył ułatwia niektóre fgury 3D, np. wejście w zawis

 

Gratuluję fajnego malowania. Szachowniczka od spodu jest i ładna i dobrze widoczna w powietrzu, zapobiegając pomyleniu powierzchni przy większych wygłupach.

Dzięki. Właśnie taki przyświecał mi cel wyraźnego odróżnienia góry od dołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam

skończyłem właśnie swojego lil rippera

jutro mam zamiar zrobić oblot.

mój setup to:

silnik emax 2822 + śmigło gws 80/40

reg 18A (od alpha 1500 firmy pelikan) 11

serwa hextronik hxt 900 + servo steru wysokości TowerPro MG-90S

zasilanie: RAY 3s 26/50c 860 mAh

waga jak mi wyszła to 404 gr

jak sprawdzałem to z ręki całkiem nieźle wyrywa i sam wchodzi w zawis :)

jeśli chodzi o ŚC to jeszcze nie wiem jak ustawie na początek dam tak jak zaleca twórca modelu

parę zdjęć

https://picasaweb.google.com/klabeda/LilRipper?authkey=Gv1sRgCOnWvZiLjcmWLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kadłub już skleiłem:)

EPP 6mm więc jest bardziej elastyczne niż depron ale usztywniam płaskownikami węglowymi. Teraz jestem trochę chory, ale postaram się cyknąć kilka fotek. Co do profilu, to chciałem go zrobić, między innymi po to aby usztywnić trochę skrzydła - stąd pytanie jaki profil wybrać, chciałem skleić skrzydło z 3 płyt EPP i wyciąć profil symetryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co mnie urzekło w LR jest dostępność materiałów, łatwość budowania, fenomenalne własności lotne i ładny wygląd.

Nie jestem przekonany czy takie poprawki mają sens, wydłużą tylko stopień komplikacji i czas budowy modelu, a nie do końca jestem przekonany, czy przełoży się to na aż tak znaczną o ile jakąkolwiek poprawę własności lotnych (fenomenalnych :D ), aczkolwiek będę obserwował postęp i trzymam kciuki za oblot.

 

Po doświadczeniach z wersją pancerną i light, w tej chwili preferuję wersję light.

 

Pozdrawiam

 

Smok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.