Skocz do zawartości

Lil Ripper


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem również, że taśma pakowa w znacznym stopniu zwiększa sztywność pianki i przez to cały model wydaje się być mocny i sztywny.

 

Zatem rezygnując z taśmy jak uzyskać sztywność całego modelu??

(mam wrażenie, że model byłby strasznie wiotki bez tej taśmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W takim razie ja pochwalę się dziełem, które powstaje u mnie.

 

Wersja Light: Kadłub 3mm depron, reszta z bliżej niezidentyfikowanej pianki 6mm.

Planowałem wagę do lotu ok 300g zobaczymy czy się uda.

Obawiam się, że farba będzie dużo ważyć (akryle malowane wałkiem - nie wnikajcie dlaczego tak)

Kilka zdjęć z budowy:

 

Sylwetka:

CAM00055_zpsf23a0f6e.jpg

 

Statecznik poziomy od spodu i jedna strona statecznika pionowego:

CAM00066_zps5b8a3a9a.jpg

 

Druga strona statecznika pionowego:

CAM00064_zpsb03a0f09.jpg

 

Wstęp do spodu skrzydeł i wierzchu statecznika poziomego:

CAM00068_zps4548d12a.jpg

 

Niestety ta grubsza pianka z jednej strony była już pokryta czymś na biało ale przy zrywaniu taśmy to białe też trochę odłazi i psuje efekt.

 

Koncepcja na kadłub też już wstępnie jest, ale pokażę dopiero po malowaniu.

 

Założenie jest takie, że cały model z jednej strony będzie różowy + biały + czarny z drugiej zielony + biały + czarny.

 

Lakiery są fluorescencyjne i w rzeczywistości wyglądają duużo intensywniej niż na zdjęciach a w słońcu jest jeszcze fajniej.

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę przeszło mi to przez głowę, ale i tak mam już wystarczająco dużo pracy z nim przez malowanie kwadracików.

 

Do tej pory latałem diablo3d z profilem deską i właściwości lotne był zadowalające, dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gratuluję i czekam na opinie.

Po doswiadczeniach z wersją pancerną (cięższą) i lżejszą, preferuję tę drugą, mi waga całości do lotu wyszła koło 280g (setup na początku wątku).

Ale nawet moja pierwsza cieższa wersja latała cudnie.

Trzymam kciuki za oblot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci :) Może nawet w ten weekend. Na razie walczę z malowaniem. Jest to pierwszy model, do którego się tak bardzo przykładam z malowaniem. Nie jest to prosta sprawa jeżeli ma być przyzwoicie i równo.

 

Właśnie czekam na podeschnięcie farb na skrzydle i stateczniku, potem wchodzę z czarnymi detalami na te elementy. I zostanie mi jeszcze kadłub i wierch skrzydła. Ale to dopiero wieczorem albo jutro.

 

[Edit] Wersja pomalowana w 65% waży 84g. Mam nadzieję, że sama pianka wyjdzie max 100g i zestaw napędowy z pakietem ok 200g Czyli jest szansa na utrzymanie zakładanej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa ukończona w 99%.

 

Dzisiaj na noc zostały do wycięcia orczyki i popychacze do zamontowania. Wyważy się idealnie.

 

Waga nie taka jak planowałem. W zależności od pakietu od 340 do 370g.

 

Elektronika:Super unikalny zestaw CBPR(Co Było Pod Ręką) custom by Adam:

Silnik emax cf2822

Regiel jakiś 30A

Dwa serwa tower pro 9g (kierunek wysokość)

Dwa serwa GWS nano lotki

Pakiety :

1. Zippy compact 1000 3S

2. Zippy compact 1300 3S

3. Zippy Lightmax 1300 3S

 

Jak warunki pozwolą to jutro oblot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oblatałem swojego Lil Rippera.

 

Muszę przyznać, że lata się tym bardzo przyjemnie bez problemu udało mi się zrobić pętle, beczkę i dużo innych dziwnych pokrzywionych figur :)

Niestety brak zdjęć z oblotu.

 

Ze swojej strony jak najbardziej polecam ten model - prosty i tani w budowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ripper latał fajnie :)

Niedługo pojawi się relacja z odbudowy ;)

 

A teraz informacja o tym co się stało i dlaczego d/r jest ważne i nie można być leniwym:

 

Po ustawieniu EPA (maksymalnych wychyleń sterów/serw) expo na -60%

Dodatkowo d/r na ok 50-60% i expo -30% dla ustawień do oblotu.

 

Na mniejszych wychyleniach model lata bardzo poprawnie, spokojnie i przewidywalnie.

Na maksymalnych zakresach wychyleń ma za dużo wysokości i przy 100% zaciągnięciu wali się przez skrzydło.

 

I jak zawsze seria błędów pilota.

Błąd pierwszy: Poprawię EPA na wysokości po lataniu bo nie jest tak źle.

Błąd drugi: Pętla zewnętrzna dosyć nisko nad ziemią wymagająca użycia dużej ilości wysokości.

Błąd trzeci: ziemia jest blisko wysokość od siebie do oporu. W następstwie w najniższej pozycji model wali się na skrzydło i przechodzi do pętli pozytywnej.

Błąd czwarty ostatni: Kontynuowałem pętlę zewnętrzną :unsure:

 

Prawidłowe zachowanie - gaz na zero :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by usterzenie było mało sztywne, tzn takie jak w innych podobnych deproniakach (skrzydła wzmacniane prętem węglowym o średnicy chyba 5-6 mm, a statecznik poziomy również wzmacniany prętem nieco węższym, nie pamiętam w tej chwili dokładnie o jakiej średnicy).

Robiłem Lil Ripperkiem blendera i wychodził bardzo fajnie, przy wiotkości skrzydeł, raczej by to nie wyszło, wiem, bo kiedys straciłem model, któremu w blenderze złożyły się skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja powoli zabieram się do robienia kolejnego rippera, będzie to już moj 3 ten model, tym razem chcę serwa od kierunku i wysokości przesunąć maxymalnie do tyłu jak miejsce pozwoli tak aby skrócić najbardziej jak to możliwe popychacze, zamontować oczywiście podwozie główne i ogonowe... w tej chwili to tyle pomysłów na przerubki, pewnie zanim wezmę się do roboty to jeszcze jakieś pomysły wpadną do głowy :) a silnik tym razem jaki chce użyć to Emax GF2215/15 KV1470 - 270W a wcześniej bylł emax 2822 1200kv - 170W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, wliczając pierwszą pancerną wersję latam już trzecią odsłoną Riperka. Bodajże tydzień temu było dość bezwietrznie i po dłuzszej przerwie polatałem, miodzio :)

viper to może ustawimy się któregoś pięknego dnia na wspólne polatanie ripperami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.