Skocz do zawartości

STC - prosty trenerek z depronu


MarcinG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Troszkę odświeżę temacik.

 

Też popełniłem takie cudo. Zbudowałem go dla syna, ale mi też sprawia dużą frajdę ;) . Wyszedł troszkę ciężki - 200g, ale lata wspaniale. Na silniku emax GT2205/22 z pakietem 2s 500mAh powoli i dostojnie, z 3s 1000mAh ... szybko i idzie pionowo w górę.

 

Nastepny będzie lżejszy, na 5 gramowych serwach i z 3g odbiornikiem, waga powinna spaść o 20g.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niestaranne malowanie, ale wykonywał je pilot.

Malowanie jest takie, jakie właśnie miało na tym modelu być ! :wink: I nie ma tu mowy o niestaranności, a o artyzmie :D

 

Gratulacje, dla konstruktora, ale przede wszystkim dla pilota ! Fajnie, że takie malce już tak dobrze sobie dają rade ! Aż strach pomyśleć, co będzie wyczyniał za parę lat :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku modelik lata bardzo fajnie ,ale jak zobaczyłem pilota ,to nie mogłem uwierzyc :)

Bylem zaskoczony ,że chłopak w tym wieku już sobie tak łądnie lata :)

Ja chciałem nauczyc moją siostrę latac ,co ma 12 lat ,to nie szło jej wogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę słabo no ale się zobaczy co i jak będzie, dzięki a mam pytanie trochę nie na temat i za to sorry czy jest jakiś tak prosty w budowie i pilotażu model który będzie dobrze latał na wyposażeniu które podałem jeśli tak to prosił bym o palny tutaj lub na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi mi o bydowe taka zeby byl to wlasnie plaski samolot bo juz kolega zbudowal rwd 5 zajelo mu to kilka miesiecy z przerwami a lot trwal kilka minut i kret po czym samolot poszedl do kosza bo sie go naprawic nie dalo a taki jak ten bylby idealny mysle jeszcze czy nie zrobic takiego numeru zebuy zrobic diablo 3d i poprostu na poczatku nie wlaczas serwa od lotek i latac na samym ogonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem zaskoczony ,że chłopak w tym wieku już sobie tak łądnie lata :D

Ja chciałem nauczyc moją siostrę latac ,co ma 12 lat ,to nie szło jej wogóle :)

Syn dużo lata na symulatorze, posadź siostrę przed kompem :).

Piterb1996 diablo 3D jest samolotem akrobacyjnym ze skrzydłem o symetrycznym profilu i bez wzniosu, więc lotki muszą być. Kreta zaliczysz szybciej niż latając rwd 5 - niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny będzie lżejszy, na 5 gramowych serwach i z 3g odbiornikiem, waga powinna spaść o 20g.

No i po co? Tylko po to by urwać 20g? Jaki będzie z tego pożytek? Widać wyraźnie, że chłopak ma opanowany pilotaż w stopniu wystarczającym i nie ma sensu robić kolejnego modelu trenerka. Lepiej zrób synowi jakiś prosty modelik akrobacyjny, będzie miał więcej frajdy z latania i większą możliwość doskonalenia techniki pilotażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co? Tylko po to by urwać 20g? Jaki będzie z tego pożytek? Widać wyraźnie, że chłopak ma opanowany pilotaż w stopniu wystarczającym i nie ma sensu robić kolejnego modelu trenerka. Lepiej zrób synowi jakiś prosty modelik akrobacyjny, będzie miał więcej frajdy z latania i większą możliwość doskonalenia techniki pilotażu.

Jest kilka powodów:

- stary kadłub był bez wzmocnień i po "lądowaniu" na drzewie zrobiła się z niego harmonijka.

- 20g dla tego modelu to baaardzo dużo i lata sporo wolniej, a jak szybuje :)

- jaki pożytek? - zawsze jakaś nauka techniki a jestem początkujący

- nie wiem czy po wylatanych w sumie 6 pakietach może przesiąść się na akrobata, wolę synowi dać jeszcze trochę czasu na ćwiczenie ( ma dopiero 6 i pół roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.