Skocz do zawartości

STC - prosty trenerek z depronu


MarcinG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej relacji z budowy i na tym modelu zaczęło się moje modelarstwo :) Samolot jest idealny na pierwszy raz. Do zbudowania w chwilę, nie ma na czym się pomylić przy braku umiejętności. Zbudowany lekko lata z prędkością chodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Witam

Podkleję się do tematu. Po nielatającym Zefirku wybór padł na STC. Założenie było wykonać go jak najlżej, żeby latał jak najwolniej. STC zrobiony jest z Depronu,klejony Klejem Tesa w aerozolu, Poxpolem i klejem poliuretanowym,  zawiasy SW i SK z UHU Pora, pakiet 450mAh 7,4V silniczek 55W, serwa TG50 pięciogramowe, regulator HK 10A, całość wyszła 170g. Lata jak reklamówka, nawrót można zrobić prawie w miejscu. Powstał problem, bo jest to pierwszy latający model RC, a dwóch chętnych, czyli ja i syn. Syn dzisiaj latał drugi raz w życiu (pierwszy raz wczoraj) modelem RC i nawet nieźle mu idzie, choć wieczorne latanie skończyło się pęknięciem kadłuba i wyłamaniem wręgi silnikowej.

Z czystym sumieniem mogę polecić go na pierwszy model, zarówno pod względem wykonania, jak i pilotażu

Pozwalam sobie wrzucić kilka zdjęć.

Pozdrawiam

Piotrek

post-17157-0-82496400-1430857522.jpg

post-17157-0-99730900-1430857544.jpg

post-17157-0-56318200-1430857553.jpg

post-17157-0-47183900-1430857560.jpg

post-17157-0-97743100-1430857567.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znowu jakies zaciecia sa na linii dodania postu???Jesli sie pojawia dwa to sorki potem skasuje jeden;

Postanowilem jednak zrobic STC dla synow,moze u nich cos poleci???

Dzisiejsze popoludniowe prace,stanely na tym etapie,

post-8410-0-98551100-1434910848_thumb.jpg

post-8410-0-52328900-1434910904_thumb.jpg

post-8410-0-15954500-1434910916_thumb.jpg

post-8410-0-18237300-1434910931_thumb.jpg

post-8410-0-25469400-1434910942_thumb.jpg

post-8410-0-60979200-1434910952_thumb.jpg

nie wiem jaka waga?tak tylko sobie posiedzialem i zrobilem

musze w calosci przeczytac temat,bo nie wiem czy krawedz natarcia skrzydla szlifowaliscie czy zostawiliscie?

kadlub trzy profile 5mm

SW 3 mm depronkola zawsze byly moja zmora,jeszcze nie mam pojecia jakie dam:

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka waga ci teraz wyszla , bo pakiet troche przyduzawy i reg jak na taki samolot i mam wrazwnie ze zle zalozyles smiglo czy to takie lewe masz? , moze zludzenie optyczne niewiem , czekam na filmik z oblotu. pozdrawiam. :)  ogolnie to fajnie ci wyszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie mam,wiem ze (lewe):

Miro nawet nie wiem?bo nie wazylem

reg to turnigy plush- 18A

pakiet 2S/7.4v  800 MaH

teraz na wage go zapodalem 195 g pokazala.


 
niestety film beznadziejny i tylko udalo mi sie tyle nagrac,
i tak to syn byl pilotem         
ja niestety raz, i do naprawy, pierwsze podwozie odpadlo potem kadlub przy silniku pekl
owszem bylo pare lotow w miare bez wiekszych uszkodzen
ale to nie ja pilotowalem :(
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej masie pogoda musi być bezwietrzna. Mój waży podobnie, mocniejszy podmuch czasem go zawinie, ster kierunku jest dość skuteczny, więc machanie drągami też odpada. Wiem, że ciężko radzić żeby nie machać, ale minimalne ruchy wystarczają. Na moim filmie wygląda to podobnie, ale jest do opanowania. Powodzenia w następnych lotach, zobaczysz, będzie coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalem mu lekki wznios SW,i dzis poszedlem z synami potrenowac.Masakra jest pieknie,model przetrwal proby naszych rak,jest caly,tylko przy czwartym podejsciu polamalo sie smiglo,smigiel musze kupic mult.

MIro dzieki wielkie za slowa,o dziwo pomogly jutro jade kupic smigla i jazda wieczorem bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobra rada, ale spróbuj założyć mniejsze śmigło, nie SF. Te śmigła są bardzo delikatne w miejscu przechodzenia w piastę i nawet propsaver nie pomaga. Też nałamałem kilka, potem założyłem zwykłe i latam na nim już parędziesiąt lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając pierwsze zdjęcie z postu 46, nie wiem czy mi się wydaje, ale lewy płat w stosunku do prawego jakby był wygięty natarciem w górę.Mój P-59 Partenavia jeszcze nie latała ale konstrukcja płata jest taka sama.Właśnie sprawdziłem czy płaty są równo wygięte.U mnie jest ok! Może to było powodem, taka jest moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie spr,oba skrzydla byly prosto wklejone,ja chyba wiem co sie stalo,przed wczorajszym lotem nie zauwazylem,ale tasma ktora trzyma SK odklejala sie i chyba to bylo przyczyna,pod wplywem przeciazenia pewnie zle kierowal SK;Nic,pozostalo mi posklejac to co mam i probowac dalej,

tez mam zrobiony modelik o ktorym piszesz ale czeka na lepszego pilota:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia uważam, że na zawiasy w sterach w takich modelach lepiej jest stosować UHU POR i tylko na krawędziach dokleić cieniutkie paski z przylepca tkaninowego na krzyż (góra-dół) aby się nie "pruły". Nie zawodny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeuszu , właśnie ten sposób zawiódł, podobnie jak u Marcina.Przed chwilą wróciłem z "lotów" i nawet nie poleciałem, wzbiłem się na pół matra, model zakręcił w lewo ale siadłem na kołach.Prawda, że tylko był UHU POR i nie stosowałem.Przylepiec taki mam, ale wogóle zrezygnuję z tej metody i będę stosował zawiaski z dyskietek.To mi bardziej przemawia za niezawodnością

Ale jeszcze jedna rzecz, model mój jest super lekki i byle wiaterek robi z nim co chce, musi być pogoda bezwietrzna.Odstawiam go także na póżniej.Mam kilka innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.