Skocz do zawartości

Kolejna kartka z kalendarza ubyła, ale za to czas na prezent


Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu czas dał znać kolejny, tym razem już 38-y raz o sobie dość brutalnie oznajmiając mi, że postarzałem się o kolejny rok :?

 

Jednakże, w to smutne wydarzenie dostaje się czasem jakieś prezenty , co by to denne uczucie odeszło szybko w niepamięć. Dla mnie jest to możliwość kupna nowego modelu i wybór padł na jakieś letadło ARF 3D średniej wielkości.

 

Wstępnie upatrzyłem sobie następujące samoloty:

SEBART Katana S30E

 

SEBART Sukhoi 29S 30E

 

PA - Extra 260

 

ELECTRIFLY EDGE 540T 50

 

Jako że będzie to przesiadka z 1 metrowego Extrima, to myślę o czymś 20 - 35 cm "większym".

 

Najbardziej podobają mi się modele Sebart'a , ale o nich na naszym forum zbyt wiele nie znalazłem. Ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi ?

Może warty zainteresowania jest jakiś inny model ?

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo w związku z wyjazdem na urlop na południe Europy i jazdą przez Czechy będę miał możliwość zahaczenia o kilka sklepów modelarskich w tym kraju i być może dostania modelu , o który trudno u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie będę się wypowiadał na temat wszystkich tych modeli i podpowiadał ci który wybrać bo ta rozpiętość to trochę nie moja brożka.

 

Ja miałem Funtanę s 140 SebArta - co prawda to model już 2m ale niejako reprezentant tej firmy więc to co powiem na pewno będzie miało jakieś odzwierciedlenie w mniejszych braciach tego producenta.

 

Tak więc model był... beznadziejny! Powalał film na którym Seba Silvestrii kręcił aż miło, potem zaraz po zakupie prezentował się też super ale kiedy zacząłem latać - o boże...;/ Beznadziejne właściwości lotne modelu to jeszcze nic w porównaniu z badziewną i wręcz żenującą jakością wykonania, która w chyba powinna być de lux jak na tak znaną firmę itd itp. model był tak kruchy, że nie dało się go podnieść (!) aby wewnątrz nie połamały się listewki. Raz podczas lotu odpadł (tak po prostu) cały domek silnika O.S 160 i silnik zatrzymał się tylko i wyłącznie na kabince - czyli 4rech wkrętach m2 i kawałku laminatu (pod które mocowanie btw. sam musiałem zrobić)...

 

Reasumując - ja osobiście byłem bardzo rozgoryczony po zakupie i oblotach tego modelu, zmęczenie nastąpiło tak szybko że już po połowie sezonu (!) model w stanie "wrzuć mnie do kominka" wylądował na półce.

Nie mogę oczywiście ręczyć że mniejsze egzemplarze są tak samo beznadziejne ale ja osobiście bardzo, bardzo, bardzo, bardzo długo zastanowiłbym się przed kupnem następnego SebArta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie komentarze :lol:

 

Hmmm...z opisów nigdy nie posądzałbym SebArta o kiepską jakość.

 

A model z PA...tak, też jest w czubie stawki. Od dawna miałem "chrapkę" na coś z tej firmy, ale jakoś nie było okazji (czyt. kasy) na zakup.

 

A może ktoś dorzuci jeszcze jakieś inne propozycje podobnych modeli (max do 1.30 m rozpiętości) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Extre:

http://ef3m.pl/871,-b-extra-300-exp-48-v2-extreme-flight-czerwona-biala-b-.html

i jestem bardzo zadowolony-model jest rewelacyjny. Jak dasz naped 3S to masz swietny model do zabawy. Dasz 4s i masz szatana. Poza tym maja w ofercie Edka i MXSa:

http://ef3m.pl/898,-b-extreme-flight-edge-540t-exp-arf-niebieski-czerwony-srebrny-b-.html

http://ef3m.pl/954,-b-extreme-flight-mxs-exp-arf-niebieski-bialy-b-.html

 

Sebart i PA przegrywaja z nimi :) Szczegolnie konstrukcyjnie. Wlasnosci lotne maja podobne modele 3DHS, niestety niedostepne w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam modele firmy EF. Osobiście mam Extre 300 "58 w wersji spalinowej. Model ładnie wykonany, super lata, w zestawie jest dosłownie wszystko co jest niezbędne do montażu.

Znajomy ma Katane 50 z Sebarta też spalinke, nie miałem co prawda okazji nią jeszcze latać, ale wykonanie moim zdaniem bardzo solidne.

Osobiście jednak wybrałbym Extre (bądź Edga albo MX-a, to bardzo podobne modele), wygląda bardziej "makietowo", szczególnie podoba mi się pękaty kadłub, jest mnóstwo miejsca na wyposażenie, a w Katanie jest już z tym troszkę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jako że będzie to przesiadka z 1 metrowego Extrima, to myślę o czymś 20 - 35 cm "większym".

 

 

 

A ja myślę że to za mała przesiadka. :D ..Może coś w rozmiarze ok 150 cm rozpiętości -wybór modeli w tej klasie jest spory a wydasz niewiele więcej a różnica w lataniu na pewno będzie znacząca :lol:

Z swojej strony mogę śmiało polecic Yaka -mam ,zresztą wiele osób na forum ma lub miało i jest zadowolonych - http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2749,yak-55-arf-haikong-model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie.

Już jestem na wakacjach. Na razie zrobiłem przelot przez Czechy, ale w drodze powrotnej planuję zahaczyć o Brno lub Ostrawę i chciałbym coś tam namierzyć.

 

Wiem, że w Ostrawie są sprawdzone sklepy modelarskie, a czy kupował ktoś coś w Brnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.