Skocz do zawartości

Funbat - superprosty model z pianki


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Który silnik lepsiejszy do FunBat-a ?

1.TowerPro 2408-21T 3Δ 1400kV

2.Emax CF 2822 1200kV

i jakie ewentualnie śmigła ?

Pytanie nr.2 ;)

Czy warto w "natarcie" skrzydła dać rurkę 6mm (przed zagięciem depronu), i przez to po pierwsze usztywnić płat, a po drugie "pogrubić" profil skrzydła ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Który silnik lepsiejszy do FunBat-a ?

1.TowerPro 2408-21T 3Δ 1400kV

2.Emax CF 2822 1200kV

i jakie ewentualnie śmigła ?

Pytanie nr.2 :D

Czy warto w "natarcie" skrzydła dać rurkę 6mm (przed zagięciem depronu), i przez to po pierwsze usztywnić płat, a po drugie "pogrubić" profil skrzydła ?...

Nie warto.

Jest pokazane miejsce na Tą rurkę.

 

Jakie pytanie, taka odpowiedz :wink:

 

PS: "Drzewniana" była by o niebo lepsza :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika i śmigła - trzymałbym się wytycznych BloodyMicka, który zaprojektował model, tj:

http://bloodymicks.com/Catalog/Foam_Board_/FunBat/funbat.html

 

W obu rekomendowanych przypadkach - 2200kV i śmigło 6x4 - czyli silnik o większym rpm będzie lepiej sprawdzał się w tym modelu...

 

Z profilem wg. mnie nie ma powodu kombinować - model lata bardzo dobrze tak jak został zaprojektowany - w sumie nie wiem co by można było jeszcze poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Kolejne loty mojego Funbata przeplatane katastrofami skłoniły mnie do gruntownej analizy problemu. „Komisja badania przypadków lotniczych” ustaliła, że przyczyną problemu jest bateria, która przesuwa się do przodu w czasie prób akrobacji, powoduje to przesuwanie środka ciężkości do przodu i bardzo ułatwia lot nurkowy, ale znacząco utrudnia wyjście z nurkowania.

W związku z tym pytanie: jak dobrze zamocować baterie (akumulator)? Teraz wkładam go do kadłuba i przyczepiam rzepem do ścianki kadłuba prawie dokładnie pod środkiem ciężkości, niestety po kilku lotach rzep odkleja się i problem występuje ponownie.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasilałem go pakietem 1000mAh (większy nie wchodził) ze standardowym rzepem wklejonym w kadłub i to wystarczało (pakiet lekki więc nie próbował się urwać - a niestety rzep do depronu nie za dobrze się trzyma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panie Krzysztofie ja proponowałbym przymocowanie pakietu ,,na stałe" plastikową opaską taką jak czasem przyczepiają plakaty do słupów. Ja zrobiłem tak w moim funbacie. wziąłem zanim przykleiłem kadłub do skrzydeł to w kadłubie dokładnie pod środkiem ciężkości zrobiłem 2 otwory w ,,ściance bocznej" i w ,, ściance podłogowej tak że pakiet pasował jak ulał. Następnie, zacisnąłem tą opaskę. Kolejnym krokiem było zrobienie podłączenia do ładowania. zrobiłem w ,,ściance bocznej" koło odbiornika coś w rodzaju drzwiczek na nylonowych zawiasach. Pełny dostęp do wszystkiego, ładnie wygląda tak jak to mój kolega powiedział "profesjonalnie" , a na dodatek steruje się nim jak marzenie. Bardzo polecam takie rozwiązanie.

 

jakby pan wie wiedział o co mi chodzi to proszę otworzyć ten załącznik

http://www.google.pl/imgres?q=plastikowa+ta%C5%9Bma+zaciskowa&um=1&hl=pl&safe=active&sa=N&biw=1600&bih=731&tbm=isch&tbnid=6F5tNFnLABPdsM:&imgrefurl=http://www.bikeforum.pl/threads/7141-Amortyzator-Rock-Shox-Tora-318-Solo-Air/page3&docid=nZJWLZ5t09-HDM&imgurl=http://www.bro.net.pl/Obrazki/opaskaaa4.jpg&w=640&h=480&ei=D4fWTpzpCtDbsgbUveWiDg&zoom=1&iact=hc&vpx=172&vpy=273&dur=1105&hovh=194&hovw=259&tx=156&ty=94&sig=113569871545661749931&page=1&tbnh=121&tbnw=163&start=0&ndsp=33&ved=1t:429,r:8,s:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.