Skocz do zawartości

Dwu silikowiec - Areo Commander 560


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Nie :P po potem bede sie motywowal aby robic wszystko a nie o to chodzi :D Wicherka wstawie jak zrobie cessne, - nie koniecznie do lotu ale tak aby tylko wyposazenie wlozyc.

 

Nie podoba mi sie pomysl ciecia bo zebra tworzace gondole sa ze sosny i cice tego stworzy duza szpre (ok 1-2mm ) poprosrtu estetyka ucierpi. Wiec coraz mocniej mysle nad tym czy nie zostawic go jako spalinika....

 

mysle juz teraz bo jak jutro czy pojutrze zaczne robic 2 skrzydlo to powinieniem to juz rozplanowac....

 

Moze zdjecia pomoga i wam i mnie :

 

1fc41b088f5bda5e.jpg

6d4ce2d923b690ef.jpg

9df42aa26fc6f2e4.jpg

3eaf540c29dec14b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wydaje mi się zę powinien być dostęp do zbiorników :) chodźby po to aby regulować ich wysokość ułożenia itp. W CL umiejscowienie zbiornika jest bardziej rygorystyczne niz w RC. Podkłądka ze sklejki 0,8mm pod zbiornikiem stanowi kolosalną różnice w regulacji i czasie lotu, więc napewno musi być tam jakiś dostęp do tego :)

 

Albo z tego powodu budowa została przerwana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zanudzam wszystkich, zakladam durne topici i jeszcze nikt mi uwagi nie zwrocil :P FOrum jest po to zeby pytac i nie widze nic dziwnego ze kolega prosi o pomoc - to ze troszke za czesto - no coz skoro nie ma sie innych zrodel pomocy i jest sie poczatkujacym modelarzem to zalewa sie forum czasami oczywistymi dla innych pytaniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kozystajac z wolniejszego wieczoru pchnalem prace troche do przodu. Zrobilem stateczniki, i dobralem sie do gondoli.

 

Widok troche mnie zdziwil - zbiornik z miedzi :?

 

Teraz wiem co mu w duszy gra, i chce podjac ostateczna decyzje - babrac sie w spaline czy wywalic baki i zrobic elektryka.

 

Okazalo sie ze gotowe skrzydlo bede musial rozlozyc dosc mocno - cala gorna powierzchnie musze zdjac aby poproeadzic kable. Gondola to juz nie problem bo wiem w jakim miejscu ciac :D:)

 

Prosze o rade :D

 

da6302d7ec4776d6.jpg

32fc5ae2f4ff3960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 spaliniaki ok 200 zl ( to 2ccm), paliwko ok 60 na dlugo lotow przy tych zbiorniczkach.

Wiec poweidzmy 300

 

A elektryki - siliki przynajmniej 100 za jeden, do tego regle 89 zl za jeden i do tego pakiet... wiec po nad 400...

 

Ale zdecydowalem - elektryfikacja rulez!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QPA blache najlepiej wytargać z puszki po paliwie TORNADO chyba :) Ale ostatecznie mozę być miedziana czy mosiężna :)

 

 

Elektron, musisz zelektryfikować bo neistety tobie t ezbiorniczki się nie nadadzą :( Są one typowo dla CL mają stożek i tak rurki ustawione ze paliwo wpływa dzieki sile odśrodkowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.