Skocz do zawartości

Piła


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Latanie się odbyło ale cholernie mocno wiało. W powietrzu bardziej widoczne były duże modele, małe miały problemy.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Nowy nabytek Bartka. Już po pierwszym locie a teraz miał się odbyć lot po poprawkach, niestety wiatr nie pozwolił na lot. Jako napęd Bartek zastosował żarowy Saito 30 cm.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wiatr nie przeszkadzał Bartkowi latać Ekstrą.

 

Dołączona grafika

 

Były też takie modele, w powietrzu były oba małe ale ciężko się nimi latało.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Odwiedziło nas dwóch pasjonatów starych motocykli. Zaprezentowali dwie SHL-ki. Jedną z !950 roku a drugą nowszą taką jaką w latach siedemdziesiątych miałem okazję jeździć. Pokazali nam zdjęcie jak wyglądała starsza SHL-ka w chwili kiedy dostała się w ich ręce. Powiedzenie o niej ,,szrot,, w tym wypadku byłoby komplementem. To był całkowity złom. Dzisiaj jest to ,,cacko, perełka i bombonierka,, w jednym. Ile kosztowało to pracy tylko oni wiedzą ale to są ,,Pasjonaci,, przez duże ,,P,,

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 8 września byłem na pikniku modelarsko-lotniczym dla dzieci w Obornikach zorganizowanym przez Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze.Było świetnie,miła atmosfera,kuchnia też,pogoda dopisała a w podziękowaniu za przybycie żonka leciała motolotnią a żeby nie puszyła się za bardzo że jest odważna to też wsiadłem.I tu serdeczne podziękowania dla pilota,prezesa i organizatora Pana Skowrońskiego.Wrażenia niesamowite,tego nie idzie opisać.

post-4010-0-07474700-1347215992.jpg

post-4010-0-66436900-1347216003.jpg

post-4010-0-00998000-1347216395.jpg

post-4010-0-05345400-1347309732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliśmy się dzisiaj na lotnisku w Pile, i kiedy normalnie lataliśmy odwiedziła nas... (Uwaga!!!) autentyczna Para Młoda ! Szczególnie młoda żonka wykazywała wielkie zainteresowanie naszymi modelami.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Julek docierał swój nowy nabytek.

 

Dołączona grafika

 

A Maciej ćwiczył łapanie skrzydełka :) , a co się przy tym nagimnastykował :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po paru lotach Mentorem i X-rayem oblatałem swoją nową piankę P-47 Parkzone.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcia zostały zrobione przed pierwszym lotem abym miał pamiątkę na wypadek gdyby poszło coś nie tak B)

Ale nic się takiego nie wydarzyło :) . Model gładko wystartował, niemalże jak trenerek. co prawda zadziera w locie poziomym mocno do góry ale korekta skłonu w dół powinna to zlikwidować. Szybuje (jak na dolnopłat i ,,warbit,,) wspaniale, przy lądowaniu nie trzeba mu przeszkadzać a tuż przed dotknięciem kołami ziemi delikatnie podciągnąć ster wysokości do góry. Model zaskoczył mnie bardzo pozytywnie :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.