Skocz do zawartości

Propozycja zmiany w regulaminie ESA WWI


GMisio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

po ostatnich zawodach przyszedł mi do głowy pomysł by wykreślić od nowego sezonu w regulaminie ESA WWI zapis o lądowaniu punktowanym w strefie lądowania po sygnale końca i wydłużenie walki do 6 min.

Wyeliminuje to wyrzucanie modelu na sekundę przed końcem, może zachęci do atakowania słupków pod koniec walki. W razie kraksy przy słupkach ( o co nie trudno ) nie tracimy punktów za premiowe lądowanie. Zmusi to zawodników do rozmyślnego gospodarowania energią. Teraz mamy dwa położenia gazu, przy starcie max i po zakończeniu walki min.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po co .

Wystarczy przestrzegać obowiązujący regulamin ,a nie mnożyć przepisy.

Zastosowanie pkt 2.2.1 statutu ACES powoduje że za lot uznaje się gdy zawodnik otrzyma 1 pkt .

Wynika z tego że MUSI utrzymać się w powietrzu 3 sek.

Model WWI( zwłaszcza ESA) wyrzucony ręką nie utrzyma się w powietrzu 3 sek.

Natomiast start na 1 sek przed końcem z założenia nie jest lotem.

 

Sprawy o których piszesz były dyskutowane na forum międzynarodowym podczas ustalania statutu ACES .

Jak dotychczas zasada 3 sek sprawdziła się w kombacie ACES.

Jest pytanie czy piloci ESA chcą być zaliczeni do międzynarodowego grona ACES o co zabiegali Marcin i Daniel.Jeśli nie to,nie ma potrzeby przestrzegania zasad i regulaminów ACES .

 

Można robić zawody poza ACES i na każde z nich formułować osobny regulamin.

Nie to nie jest żart.Przecież modelarstwo to zabawa i każdy może bawić się jak chce.

 

Co do wydłużenia czasu lotu to był on wypróbowany w Łasku 2010.Smutno to wyszło.

Zobacz dyskusję na temat tych zawodów i opinie na temat "rewolucji regulaminowej" zaproponowanej przez Andrzeja P.

 

Co do operowania gazem to są piloci którzy uczynili z tego oręż w zdobywaniu cięć.

Przyjedź na zawody w Bychlewie ,będą startować Tomek/Młody/ i Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po pierwsze proszę o przeniesienie dyskusji na temat regulaminów na stronę i forum ACES. Tam jest na to miejsce i tam ta dyskusja powinna się odbyć jako, że jest to oficjalne forum ACES a aktualnie ESA podlega pod zarządzenia i zasady ACES Polska.

 

Jest jeszcze inny aspekt tego, żeby tam prowadzić takie dyskusje, a mianowicie zachowanie porządku. To na tamtym forum będą się odbywały dyskusje o regulaminach a pisanie w 2 miejscach o tym samym mija się z celem. To tyle na wstępie.

 

>>TooM

Co do wskazanego punktu to się zgadzam ale tu nie ma on zastosowania. Oczywiście pilot który wyrzucił model w taki sposób i w całej walce uzyskał by czas <3 sek. nie miał by zaliczonych żadnych punktów poza czasem i strefą. Tu problem był bardziej złożony. Ktoś rozbija się przed końcem walki, widzi, że nie da rady lecieć to wyczekuje na koniec i robi tak jak to opisał GMisio. Jeżeli wystartował by bez znaczącego elementu modelu typu: skrzydło, podwozie, stery itp. to byśmy mu tego wogóle nie zaliczyli ale on wyrzuca kompletny model który upada w strefie lądowań. Po przeanalizowaniu regulaminu nie było podstaw do nie zaliczenia mu tego lądowania bo nigdzie nie jest ujęte co to jest lądowanie, jak ma przebiegać czy jaki czas zawodnik musi przebywać w powietrzu aby zaliczyć mu takie lądowanie itd.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol idea zasady 3 sek była taka ,aby nie było lotów bez silnika.

Inaczej można by odbyć walkę rzucając model w kierunku słupków łamać je,i po kilku takich próbach mieć lot z 4-6 słupkami ,ochroną i lądowaniem .Jeśli dodać do tego start z ziemi z natychmiastowym lądowaniem to byłoby całkiem sporo punktów i to bez walki. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ masz w 50% moje poparcie:

- temat rzucania modelem przed ostatecznym odliczaniem. Na dzis dzień zgodne z regulaminem -ale wg mnie bardzo nie etyczne...

 

TooM 3 sekundy - to trochę mało... wydaje mi sie że minimalny czas lotu powinien wynosić 10 sekund. Myślę że ESA i to dwupłatowa spokojnie szybuje przez ten czas.

 

podobnie nieetyczne jest rzucanie modelem w taśmę podczas startu - i na pewno będe postulował żebyśmy coś z tym zrobili. Np cięcia po sygnale sędziego.

 

Karol nie wiem czy sprawdzi się przeniesienie dyskusji na forum ACES bo zobacz ruchy i ilość postów na obu tych forach - nawet po odsianiu "śmieci" pfmc chyba jednak bardziej sie sprawdza... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.