Skocz do zawartości

Licencje Modelarskie AP 2012


papuga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie masz innego argumentu niż anarchia? Prawo jest niczym, ludzie postępujący wedle jego zasad i norm są głupi i sprzedajni? A kim ty jesteś zbawicielem i prorokiem czy tylko warchołem? Jak ustosunkujesz się do sentencji Arystotelesa – „Contra negantem principia non est disputandum – Z kimś, kto zaprzecza pryncypiom, nie dyskutuje się” Jeżeli nadal nie rozumiesz to - non est disputandum.

Hm.. byłbym zapomniał, przecież ty musisz napisać ostatni post, oby mądrze. Po tym wszystkim, co tutaj doświadczyłem zostaje tylko filozoficzne podejście do tematu. Nikt nie zgłębił jeszcze wszystkich opcji zagmatwanego umysłu Homo ledwo Sapiens. :P

 

pozdrawiam

 

PS> Czy moderatorzy przywalą mi karę za nawijkę niezgodną z tematem? Kiedy Panowie weźmiecie się do roboty? Jak długo można olewać sobie regulamin? Za awatara to szybko dostałem czerwony pasek. Strach was obleciał? A może podoba się wam ta anarchia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kamyczek_RC

Papuga z całym szacunkiem udowadniasz że są regulacje prawne dotyczące tematu , zastanawiam się tylko dlaczego nie podniosłeś tematu jak rozmawiałem o MP F3F 2011 tam też są jasne przepisy do tego międzynarodowe . "Rozegrano" mistrzostwa choć ciężko nazwać nimi 2 rundy przy braku wiatru i zrobiono z tego MP za sprawą panów Bonieckiego i Ochmana . Dlaczego wtedy nie protestowałeś???

Jedyne przysłowie ,które działaze AP wyznają jednogłośnie to "pecunia non oletet" (pieniądze nie śmierdzą ) Działacze AP zawsze zasłaniają się tylko ustawami ,które wspierają możliwość zaglądania do naszych kieszeni . Dlaczego AP zrezygnowało z badań lekarskich wobec wszystkich modelarzy poza kadrą ? Bo nie dając ubezpieczenia zakwestionuje takie oświadczenie i umyje ręce od wszystkiego ...

Przepis FAI mówi że licencja ma być wydana za koszt wytworzenia zatem zapytam jakim sposobem ta sama licencja dla członka AP kosztuje 40 a dla członka stowarzyszenia 140 pln inna maszynka to robi a może jest złota ? Koszt takiej wizytówki w firmie reklamowej to 20 PLN gdzie reszta ??? . Poprosiłem Radka o publikację pełnej treści listów z przewodniczącym FAI cisza mimo ze taka korespondencja powinna być ujawniona bo to służbowa korespondencja dotycząca sprawy licencji . Jednak jak widzę będę zmuszony poprosić i odpowiedź przewodniczącego FAI a prośbę opatrzyć odpowiednim uzasadnieniem . Sprawy na które AP nie ma argumentów są przemilczane i pomijane i tak cały czas ..

 

Moderatorów w tym temacie zostaw w spokoju każdy ma prawo mieć swoje zdanie i napisać co myśli usunięcie postów nie rozwiąże problemu więc wszelkie próby moderacji są tu zbyteczne i nieuzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Radku wydając wczoraj 1200 PLN i przez ostatnie 14 lat nic to nadal będzie 1200 przez 15 lat... Ładniej będzie wyglądało jak napiszesz ile wydali jak nie pełniłeś swojego stanowiska w KM a ile w trakcie bycia w KM i jak się mają do siebie czasowo te okresy. A wracając do ofert w polsce jest ponad 100 sklepów modelarskich więc można wybrać 3 kosmitów żeby nasza oferta była najtańsza . Spodziewał bym się raczej ogłoszenia na stronie AP i treści mamy zamiar zakupić ..... proszę o nadsyłanie ofert z ceną i tyle .

Każdy osądza w/g siebie ... i mam prosiebkę nie mieszaj mojej firmy z KM bo ja tego nie robię O.K.?

Są to dwie oddzielne sprawy.

 

P.S nadal RADKU czekam na twoją odpowiedź na mój post z 07 Lut, 2012

Przecież napisałeś że nie wykupisz licencji więc nie będąc członkiem związku sprawy AP i KM NIE DOTYCZĄ TWOJEJ OSOBY !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszny argument jeśli nie korzysta się z publicznych środków. To jest taka przypadłośc w Polsce, zobacz co sie dzieje z pracami na państwoych wyższych uczelniach, i innych instytucjach które są całkowicie czy częsciowo finansowane ze środków publicznych.

Każdy ma prawo wiedzieć i korzystać bo dał kasę w podatkach mówiąc w skrócie.

Jak nie do końca podzielam stanowisko radykalnych "przeciwników" KM i zagorzałych obrońców sypiacych "opiniami prawnymi" to argument "o nie byciu członkiem" jest ciut niewłasciwy, żeby nie powiedzieć arogancki mimo dość chamskich w mojej ocenie ataków na Twoją osobe Radku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz jednak z przykrościa stwierdzam, że AP musi po prostu umrzeć śmiercia naturalną jak większosc tworów z przeszłej epoki. Nie będe ciągnał tematu bo i po co?

Nie chcesz czy nie widzisz drobnej różnicy po miezdy organizacją finansowana ze śrdków publicznych i składek członków a organizacjażyjaca finansowaną tylko ze składek swoich członków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ją doskonale - tylko co to ma do rzeczy ... chcesz wiedzieć na co AP czy inne związki wydają nasze (podatników) pieniądze to zadzwoń, napisz do zarządu pojedź na 17-go Stycznia do siedziby i zapytaj - proste jak drut, ale nie rozumiem co zrobisz z taką wiedzą

 

Wytłumacz mi co się stanie/zmieni jak AP umrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musze z nią nic robić na tym polega róznica. :wink:

Zostawmy to, mnie dostatecznie "wyleczyły" działania AW z bycia dalej członkiem AP.

Zawodniczo nie latam, ubezpieczenia AP "nie dodaje" do bycia członkiem, modelarnie kasuje, za koszenie trawy musze zapłacić to w sumie po co to AP??

To temat juz poza dyskusją w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Każdy osądza w/g siebie ... i mam prosiebkę nie mieszaj mojej firmy z KM bo ja tego nie robię O.K.?

Są to dwie oddzielne sprawy.

Napisałem to w dobrej wierzę i chciałem ułatwić Tobie udowodnienie że nie masz w tym własnego interesu . Choć tak czy inaczej startowanie w przetargach w których ma się wpływ na decyzje nie jest nieetycznym i mało profesjonalnym postępowaniem . Twoja odpowiedź w temacie zakupów AP w Twojej firmie też skłania do zastanowienia .

Nie chciałeś odpowiedzieć bo masz coś do ukrycia ?

 

Przecież napisałeś że nie wykupisz licencji więc nie będąc członkiem związku sprawy AP i KM NIE DOTYCZĄ TWOJEJ OSOBY !

Argument mało profesjonalny ,bo mogę kupić licencję za pół roku i też będę ją miał , poza tym cytaty wyrwane z kontekstu często zmianiają znaczenie . Zauważyłem że AP ukrywa informacje , które są niekorzystne a chwali się tylko tymi ,które są wygodne .

Proszę więc zrozumieć że czytając cytaty z listu uważam że mogą być manipulacją zmieniająca ich kontekst i znaczenie które miały w treści listu. Wobec powyższej sytuacji napiszę odpowiednią notkę do przewodniczącego FAI z prośbą o wyjaśnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to w dobrej wierzę i chciałem ułatwić Tobie udowodnienie że nie masz w tym własnego interesu . Choć tak czy inaczej startowanie w przetargach w których ma się wpływ na decyzje nie jest nieetycznym i mało profesjonalnym postępowaniem . Twoja odpowiedź w temacie zakupów AP w Twojej firmie też skłania do zastanowienia .

Nie chciałeś odpowiedzieć bo masz coś do ukrycia ?

A zastanawiaj się ile chcesz i przemyśl jeszcze jedno jak wstąpisz do KM to Ty będziesz miał wpływ na WSZYSTKIE PRZEKRĘTY KM !!! :) Ja własny interes wolę mieć gdzie indziej niż w KM :-)

 

Argument mało profesjonalny ,bo mogę kupić licencję za pół roku i też będę ją miał , poza tym cytaty wyrwane z kontekstu często zmianiają znaczenie .

No masz czas do końca kwietnia...

 

Zauważyłem że AP ukrywa informacje , które są niekorzystne a chwali się tylko tymi ,które są wygodne .

Proszę więc zrozumieć że czytając cytaty z listu uważam że mogą być manipulacją zmieniająca ich kontekst i znaczenie które miały w treści listu. Wobec powyższej sytuacji napiszę odpowiednią notkę do przewodniczącego FAI z prośbą o wyjaśnienie .

Myślę, że Twoich "problemów" to forum czy FAI nie rozwiąże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Myślę, że Twoich "problemów" to forum czy FAI nie rozwiąże...

FAI ma poznać nasz punkt widzenia i rzeczywisty obraz AP i jego działaczy . Tak samo jak wszyscy użytkownicy tego forum mają prawo wiedzieć . Ja nie ograniczam dostępu do informacji tak jak to robi AP i KM. Uważam że każdy ma prawo wiedzieć co się dzieje choćby dlatego żeby zrozumiał że oddając 1% podatku na AP urywa skrzydła polskich lotników i modelarzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek - historia MP została wyjaśniona - żeby organizator nie stracił pieniędzy musiano uznać te zawody jako "wykonane", nie wiem jak zareagowaliby zawodnicy na informację, że niestety klasyfikacji i pucharów nie będzie ale trzeba się zrzucić na pokrycie kosztów bo dotacja z AP zostaje cofnięta ponieważ zawody nie zostaną zaliczone - zapewne nie byłoby to dobrze odebrane.

Zamiast wypominać to sprawdziłbym czy zrobiono cokolwiek by w przyszłości uniknąć powtórki - nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba został wprowadzony w życie zapis regulujący tę kwestię - w razie braku warunków organizator nie utraci funduszy (bo przecież je już wydał na noclegi itp) - zatem nie jest aż tak źle - wyciągane są wnioski.

 

Co do różnicy w składkach dla członków AP i dla pozostałych osób - pamiętam cytowany list od przedstawiciela FAI, który się zdziwił, że AP wydaje licencje osobom niestowarzyszonym w AP.

W sumie takie konsekwentne podejście byłoby bardziej zrozumiałe i przejrzyste niż próba wyciągnięcia dodatkowych pieniędzy.

 

Moim zdaniem dopóki nie zostaną stworzone mechanizmy, które zamiast karać (opłatami) będą nagradzać lokalne aerokluby za modelarzy, dopóty nie będzie to miało sensu dla większej liczby modelarzy poza kadrą.

 

Nie znam dokładnie zależności pomiędzy KM a AP i pozostałymi elementami systemu, jednak podejrzewam, że dwa wolne miejsca (czyli dwie marudzące gęby mniej) są na rękę pozostałym komisjom - mają więcej czasu na walkę swoje sprawy.

 

Gdzie są opisane wymagania stawiane osobie kandydującej do KM i kto wybiera te osoby do KM? Czy trzeba mieć ukończone kursy instruktorskie itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Kamyczek - historia MP została wyjaśniona - żeby organizator nie stracił pieniędzy musiano uznać te zawody jako "wykonane", nie wiem jak zareagowaliby zawodnicy na informację, że niestety klasyfikacji i pucharów nie będzie ale trzeba się zrzucić na pokrycie kosztów bo dotacja z AP zostaje cofnięta ponieważ zawody nie zostaną zaliczone - zapewne nie byłoby to dobrze odebrane.

Zamiast wypominać to sprawdziłbym czy zrobiono cokolwiek by w przyszłości uniknąć powtórki - nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba został wprowadzony w życie zapis regulujący tę kwestię - w razie braku warunków organizator nie utraci funduszy (bo przecież je już wydał na noclegi itp) - zatem nie jest aż tak źle - wyciągane są wnioski.

W sumie nic nie przeszkadzało temu ,żeby zawody powtórzyć w terminie późniejszym

bywało już tak że powtarzaliśmy zawody bo wiatru nie było. Poza tym prognoza nie pozostawiała cienia szans już na początku tygodnia było wiadomo że nie będzie wiało. Rozwiązanie było przenieść zawody za 2 tygodnie i zapewne zainteresowani zawodnicy i tak stawili by się na zawodach powtórkowych na własny koszt i zapłacili za noclegi i posiłki , tym bardziej że konsekwencją tego występu było powołanie do kadry. Panowie Ochman i Boniecki mieli wiele szans by wytłumaczyć się z podejmowanych decyzji lecz nie zabrali głosu . Nie można robić z Mistrzostw Polski i nominacji do kadry kabaretu a takim stała się ta impreza.

 

Co do różnicy w składkach dla członków AP i dla pozostałych osób - pamiętam cytowany list od przedstawiciela FAI, który się zdziwił, że AP wydaje licencje osobom niestowarzyszonym w AP.

W sumie takie konsekwentne podejście byłoby bardziej zrozumiałe i przejrzyste niż próba wyciągnięcia dodatkowych pieniędzy.

Co ma kolego "piernik do wiatraka" wydajecie licencje dla członków stowarzyszeń więc zgodnie z intencją FAI mają być one wydane za koszt ich wytworzenia więc każdy ma zapłacić tyle samo bo produkt jest ten sam i nie może raz kosztować 140 a raz 40 . Czy członek stowarzyszenia dostaje coś więcej ? Jeśli nie nie ma takiego prawa by płacił więcej niż inni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co ma kolego "piernik do wiatraka" wydajecie licencje dla członków stowarzyszeń więc zgodnie z intencją FAI mają być one wydane za koszt ich wytworzenia więc każdy ma zapłacić tyle samo bo produkt jest ten sam i nie może raz kosztować 140 a raz 40 . Czy członek stowarzyszenia dostaje coś więcej ? Jeśli nie nie ma takiego prawa by płacił więcej niż inni .

1. kolegą Twoim nie jestem - jeszcze - mam nadzieję, że się kiedyś spotkamy i naprawimy tę drobną niedogodność - za to koleżeńska rada - czytaj ze zrozumieniem, jeżeli nie rozumiesz -przeczytaj ponownie - do skutku

2. nie wydajecie - nie mam z AP nic wspólnego

3. zapis o koszcie licencji FAI jest jednoznaczny, jednoznaczna była też reakcja przedstawiciela FAI, cytuję z linku:

http://pfmrc.eu/printview.php?t=45173&start=0&sid=d72b1dcf31f2785ff4152b5666e10b93

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

"papuga - Wto 29 Lis, 11 23:39

Witam

Poniżej oficjalne stanowisko Sekretarza FAI na zapytanie AP o licencje sportowe. Nie tłumaczone aby nie było przekłamań z mojej strony.

 

Dear .......,

Thank you for your message and sorry for my late reply, which is due to frequent travels and meetings out of Lausanne these last few days.

 

My interpretation of para. 8.1.3 of the Sporting Code General Section is that an FAI Member (NAC) is fully entitled to deliver FAI Sporting Licences, on behalf of the FAI, to individual members (of the NAC) only, and who are citizens or residents of your country. You are therefore not entitled to deliver Sporting Licences to citizens/residents of other countries as it would be the responsibility of the NAC of those countries.

 

I would not understand why you would deliver FAI Sporting Licences to individuals who are not members of the Aero-Club of Poland ! By doing so, you would allow people benefitting from privileges provided by the Aero-Club of Poland (and FAI), but without being part of our organisation : It would be neither in the interest of the Aero-Club of Poland, nor in the interest of FAI. On the other hand, how could you then select competitors for representing Poland at international FAI competitions if they are not members of your organisation ? To illustrate my answer, I attach the Sporting Licence form provided by NAC Switzerland, where it is clearly stated that being a member is a condition for obtaining a Sporting Licence.

 

I hope this answers your question.

With kind regards,

Jean-Marc

 

Jean-Marc BADAN

FAI Secretary General

 

Fédération Aéronautique Internationale

Maison du Sport International

Avenue de Rhodanie 54, CH-1007 Lausanne

 

Wiec zapomnijmy o licencjach ze Słowacji.

pozdrawiam"

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

dlatego napisałem, że w tej sytuacji powinna być jedna - niska (koszt wykonania licencji) opłata a nie jakieś cuda wymyślone dla zgromadzenia pieniędzy.

Chyba, że będąc członkiem stowarzyszenia/klubu stowarzyszonego (chyba tak się to nazywa :D zmaślone masło :D ) jesteśmy jednocześnie członkiem AP - taka interpretacja rozwiązywałaby problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapomnijmy o licencjach ze Słowacji.

a kto mi zabroni ?

 

przecież mogę posiadać tyle licencji ile tylko zechcę

 

 

MODA NA SUKCES - wydanie modelarskie...odcinek 2864...

 

w kolejnych odcinkach Kamyczek pręży wdzięki jednak AP o zimnym sercu nie chce jego zalotów....

 

 

Juz sie robi masło maślane i tupanie nóżkami od kilkunastu stron...

ale skoro codziennie inni czekają to ja poczekam na kolejne odcinki - docinki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapomnijmy o licencjach ze Słowacji.

a kto mi zabroni ?

 

przecież mogę posiadać tyle licencji ile tylko zechcę

 

 

nie zauważyłeś, że to cytat - istotny fragment pogrubiłem, jednak by uniknąć niporozumień zacytowałem kompletny post papugi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Koledzy szanowni tylko u nas jest jedna licencja zawierająca licencję fai i narodową licencję poską dlaczego tak jest to kazdy chyba wie .... W niektórych krajach licencje są dwie narodowa i licencja FAI i tu sprawa jest o tyle inna że licencji fai zgodnie z zasadami wydać nie można ,ale narodową licencję upoważniającą do udziału we wszystkich imprezach wyłaczając z tego MŚ, ME i EUROTOUR umieszczone w kalendarzu FAI . Należy więc do tematu podejść bardziej szeroko bo brak licencji fai nie oznacza brak mozliwości latania na terenie innego państwa o ile licencje są oddzielone od siebie. Poza tym zazwyczaj pada pytanie czy posiada pan ubezpieczenie OC bo o licencję pytają wyłącznie na zawodach z kalendarza FAI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mamy poczatek sezonu 2012, licencje zakupione, współzawodnictwo modelarskie ruszyło więc chyba wypada podsumować starcie "wielbicieli" i "niszczycieli" AP. Po wnikliwej analizie (5 minut) ilości zakupionych licencji w 2011 (474 szt.) i 2012 (462 szt. do 27.04.12) można stwierdzić (niepotrzebne skreślić):

- nic nie trzeba zmieniać w AP zawodników jest tylu ilu było w roku 2011

- nie ma wzrostu ilość zawodników, więc należy zlikwidować AP ze skutkiem natychmiastowym - brak ewidentnej popularyzacji

- a mnie te wasze wypociny koło d... latają i tak wydam swoją kasę na to, co zechcę

Jest jednak istotna zmiana pomiędzy rokiem 2011 a 2012 - drastycznie spadła ilość modelarzy należących do Aeroklubów Regionalnych na rzecz tych, którzy należą do Stowarzyszeń. Z jednej strony jest to wiadomość dobra, ale z drugiej strony niepokojąca. Chwali sie naszemu środowisku zdroworozsądkowe liczenie pieniędzy, ale z drugiej strony zostawiamy nasze lotniska aeroklubowe we władaniu szybowników, spadochroniarzy i samolociarzy. W konsekwencji, nie będąc członkiem AR przestaniemy mieć możliwość dostępu do nich. Tak jak jest to w moim AR - jesteś członkiem to latasz, nie jesteś to kłusujesz i won... Więc rada budujmy swoje lotniska - stowarzyszeniowe, prywatne, społeczne... Nie musimy (możemy) latać nad terenami AP czy AR.

Po ostatnim Walnym AP nie będzie żadnych zmian. Modelarze nadal będą tracić członków i wpływ na politykę Stowarzyszenia (AP). KM bedzie skakać jak jej Zarząd AP zagra. Licencje sportową i tak musimy wykupić w AP. Smutne, ale prawdziwe.

 

pozdrawiam

 

P.S.

AP- Aeroklub Polski

AR - Aeroklub Regionalny np. Aeroklub Warszawski, Aeroklub Ślaski, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.