Skocz do zawartości

swiatowy miscz odrzutowego modelarstwa


voytech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P.S.

Czy tylko ja mam dochody od 1900zł PLN do 3000tyś PLN i dla mnie ta kwota jest kosmiczna, czy tutaj tylko piszą prezesi dużych korporacji i ich dzieci przy dochodach rodziców i dziadków rzędu 40-50 tyś miesięcznie?. Co któryś docinający mi w wypowiedziach, ma w danych lokalizacji dwa miasta w Polsce, czyżby jednak ten przysłowiowy garnuszek Babci się nie spodobał?. Prawda kole w oczy, czy nie mamy odwagi jej sobie przed oczy postawić?. Temat Studentów przerabiany jest aktualnie w mojej rodzinie, tutaj niby sam na stancji, a tutaj obiady MCdonaldzie i wypady nad Bałtyk min. Sunrise festiwal. matka z ojcem w kredytach, żeby dziecku pomóc w nauce a dziecko jak nie Bieszczady, to nowy snowboard, lub biało pod nosem. Wiem na swoim doświadczeniu (mojej rodzinie) to pisze, a potem taki delikwent na forum pisze że 1,5 mlin PLN to dla niego drobne.

 

 

Podejrzewam, ze chodzilo Ci o mnie. Nie znasz mnie, wiec nie mozesz nic powiedziec o mnie. Ale zeby Ci przekazac sladowe informacje o sobie. Studiuje w Warszawie, bo w Trojmiescie nie bylo wydzialu zwiazanego z lotnictwem. A to jest to, czym zawsze sie chcialem zajmowac. Jesli chodzi o pieniadze, to rodzice placili za moje zycie tutaj, ale na hobby zarobilem sam i to wystarczajaco skutecznie. Za wakacje od mniej wiecej 17 roku zycia zarabialem sam. Obecnie jestem na wlasnym garnuszku.

P.S. Nie podoba mi sie Twoj styl wypowiedzi. Wszystkich ktorzy zwroca Ci uwage od razu atakujesz. To nie tedy droga. Ale rob jak chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

3) Negowanie używania specyficznych metod "polepszania wydajności" a to czy w postaci rozstrzelania, a to powieszenia kogoś, a to wysłania na darmowe "wczasy" do łagrów, o czym pisze podając przykłady jeden z przedmówców, świadczy o złej woli i kompletnej nieznajomości historii, chyba że o znajomości ale tej historii wygładzonej z poprzedniej epoki.

Oczywiście w wielu naukach ścisłych Rosjanie osiągają sukcesy na skalę światową, ale co nie zmienia faktu, że system który był i w pewnym stopniu jest obecnie jest kompletnie niewydolny i nawet świetne pomysły w końcu są marnotrawione albo ich potencjał nie w pełni wykorzystywany, przykłady takiego stanu rzeczy tylko z ostatniego roku katastrofy samolotowe promowe i inne i ich wytłumaczenie przez niezależnych analityków (podkreślam to aby nie być posądzonym o rusofobię) kryzysem struktur państwa, łapownictwem, fałszowaniem certyfikatów, lekceważeniem podstawowych norm.

Niech mi nikt nie wmawia że w takiej atmosferze można być liderem technologicznym.

Pozdrawiam

 

Viper

To nie atmosfera ucisku i prześladowania obywatela w państwie rosyjskim powodowała postęp technologiczny i wybitne osiagnięcia w nauce i technice podobnie jak nazizm i ludobójstwo w państwie niemieckim nie były powodem niemieckich wynalazków, organizacji i planowania produkcji etc.. Powód był inny: wojna. Oba państwa szykowały się do wojny, jedno z nich wojnę przegrało a to drugie przez następnych lat kilkadziesiąt szykowało się do następnej...

Nie ma negowania "używania specyficznych metod "polepszania wydajności" a to czy w postaci rozstrzelania, a to powieszenia kogoś, a to wysłania na darmowe "wczasy" do łagrów". Co więcej sami Rosjanie przyznają, że tak było ale taka była konieczność i taki ich los

 

Co do kondycji Rosji ocena jest zdecydowanie nieprawdziwa albowiem państwu temu wiele razy przepowiadano samouincestwienie z powodu"kryzysu struktur państwa, łapownictwa, fałszowania certyfikatów, lekceważenia podstawowych norm. " a jednak zarówno za czasów carskiego samodzierżawia, ery sekretarzy partii oraz aktualnie prezydentów, Rosja jest samodzielnym mocarstwem o niekwestionowanej pozycji w świecie, wielkich wpływach gospodarczych ogromnym potencjale naukowo-badawczym i wciąż wielkich zasobach naturalnych. Tak szybko się to nie zmieni.

Myślę, że Forum Modelarskie to nie miejsce na dyskusję o Rosji więc temetu nie rozwinę...chyba, że o jej lotnictwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze chodzilo Ci o mnie. Nie znasz mnie, wiec nie mozesz nic powiedziec o mnie. Ale zeby Ci przekazac sladowe informacje o sobie. Studiuje w Warszawie, bo w Trojmiescie nie bylo wydzialu zwiazanego z lotnictwem. A to jest to, czym zawsze sie chcialem zajmowac. Jesli chodzi o pieniadze, to rodzice placili za moje zycie tutaj, ale na hobby zarobilem sam i to wystarczajaco skutecznie. Za wakacje od mniej wiecej 17 roku zycia zarabialem sam. Obecnie jestem na wlasnym garnuszku.

P.S. Nie podoba mi sie Twoj styl wypowiedzi. Wszystkich ktorzy zwroca Ci uwage od razu atakujesz. To nie tedy droga. Ale rob jak chcesz...

Przepraszam Ciebie, za to że musiałeś się tłumaczyć tutaj i nie o Twoją osobę mi chodziło. :oops:

P.S wykasuj wpis, bo to nie do Ciebie przyjacielu jest ta uwaga- sam korzystam z twoich porad, nie miałbym czelności objechać Ciebie na forum. Jeśli tak to odczułeś, to Bardzo Ciebie przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zebralo sie na samobiczowanie :lol:

 

No to teraz rozmawiamy na poziomie:) o to chodziło i dziękuję:)

Przepraszam za ostry ton ale czytajac twoja wypowiedz

...udowodnij swoją racje i nie twierdze że jej nie masz tylko narazie mnie nie przekonałeś

podnioslo mi sie cisnienie, slusznie czy nie to juz nie ma znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie atmosfera ucisku i prześladowania obywatela w państwie rosyjskim powodowała postęp technologiczny i wybitne osiągnięcia w nauce i technice podobnie jak nazizm i ludobójstwo w państwie niemieckim nie były powodem niemieckich wynalazków, organizacji i planowania produkcji etc.. Powód był inny: wojna. Oba państwa szykowały się do wojny, jedno z nich wojnę przegrało a to drugie przez następnych lat kilkadziesiąt szykowało się do następnej...

Nie ma negowania "używania specyficznych metod "polepszania wydajności" a to czy w postaci rozstrzelania, a to powieszenia kogoś, a to wysłania na darmowe "wczasy" do łagrów". Co więcej sami Rosjanie przyznają, że tak było ale taka była konieczność i taki ich los

Z całym szacunkiem dla pańskiej wiedzy, powiedziałem Panu, że bardzo cenie pańskie wypowiedzi.

Co do kondycji Rosji ocena jest zdecydowanie nieprawdziwa albowiem państwu temu wiele razy przepowiadano samounicestwienie z powodu"kryzysu struktur państwa, łapownictwa, fałszowania certyfikatów, lekceważenia podstawowych norm. " a jednak zarówno za czasów carskiego samodzierżawia, ery sekretarzy partii oraz aktualnie prezydentów, Rosja jest samodzielnym mocarstwem o niekwestionowanej pozycji w świecie, wielkich wpływach gospodarczych ogromnym potencjale naukowo-badawczym i wciąż wielkich zasobach naturalnych. Tak szybko się to nie zmieni.

Myślę, że Forum Modelarskie to nie miejsce na dyskusję o Rosji więc tematu nie rozwinę...chyba, że o jej lotnictwie...

Proszę Pana, książki mówią swoje i to z dużym opóźnieniem, powiem Panu tak, Czarnobyl i te inne K-19, K-141 Kursk, Komsomolec, Smoleńsk to nie są ludzie, którzy poszli na śmierć z wpisanym ENDem w umowie o pracę, i nie jest wymysłem, moich dywagacji. Rosja jest i zawsze będzie państwem utopijnym, tylko złoża bogactw złota i platyny i ropy, węgla archemidu,cynku, soli, i teraz bomba, uranu tylko nie zubożonego i minerałów, nie zbliża ich do końca jak np Grecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, święta racja, koniec polemikami i całym zapleczem tego przedsięwzięcia.

Piękna maszyna, bardzo ładnie wygląda i na ziemi jak i w locie. Bardzo wysoka jakość wykonania, mechanizacja skrzydeł (sloty, klapy, lotki, system odrzucania zbiorników dodatkowych). Duży atutem jet zmechanizowanie kadłuba chowane podwozie, hamulec aerodynamiczny, oraz system zmiany wlotów powietrza, z przy kadłubowych w locie, do grzbietowych podczas kołowania i startu. Jeśli chodzi o makietę z zewnątrz same plusy i nic poza jednym biednym ogumieniem lewym głównym(patrząc z tyłu samolotu), nie wpływa na moją negatywna ocenę. Filmik nr 1 na 2:20 min do 2:25 min, oraz 3:40 min do 3:50min. Całość w mojej ocenie 9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stopniu skomputeryzowania może świadczyć fakt, że w modelu znajduje się GPS podający stale pozycję modelu, działający prędkościomierz wysokościomierz itp. bajery, który nie były używane w jakimkolwiek innym modelu, bynajmniej z tak zaawansowanym technicznie oprócz tego Jaka się nie spotkałem

Mam te same bajery o których piszesz w telemetrii aurory, zamontowane w spitfire i w Thunderbolcie. Są ogólnie dostępne w handlu. I jakoś nie czuję ohów i achów. Po prostu chciałem się nauczyć jak to działa. Nie kosztuje to jakieś kosmiczne pieniążki, a takie wyświetlacze jak zrobili w Jaku można małym kosztem zrobić z odtwarzaczy mpeg4 lub małych ramek cyfrowych. Wielka mi mechanizacja... :crazy: .... Zatem nie sądzę, że kilka bajerów świadczy o zaawansowaniu technologicznym tego projektu. Ale o tym co istotne pisali już koledzy na czterech stronach tego wątku, a więc ja już nie będę powtarzał.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stopniu skomputeryzowania może świadczyć fakt, że w modelu znajduje się GPS podający stale pozycję modelu, działający prędkościomierz wysokościomierz itp. bajery, który nie były używane w jakimkolwiek innym modelu, bynajmniej z tak zaawansowanym technicznie oprócz tego Jaka się nie spotkałem

Mam te same bajery o których piszesz w telemetrii aurory, zamontowane w spitfire i w Thunderbolcie. Są ogólnie dostępne w handlu. I jakoś nie czuję ohów i achów. Po prostu chciałem się nauczyć jak to działa. Nie kosztuje to jakieś kosmiczne pieniążki, a takie wyświetlacze jak zrobili w Jaku można małym kosztem zrobić z odtwarzaczy mpeg4 lub małych ramek cyfrowych. Wielka mi mechanizacja... :crazy: .... Zatem nie sądzę, że kilka bajerów świadczy o zaawansowaniu technologicznym tego projektu. Ale o tym co istotne pisali już koledzy na czterech stronach tego wątku, a więc ja już nie będę powtarzał.

Pozdrawiam

Piotr

Dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czekałem i czekałem ponad trzy miesiące, skończyła się polemika i temat razem z nią. To było tak szybkie i ekscytujące jak fajerwerki. Więc proszę przy następnej okazji nie docinać i ucinać rozmowy osób, które mają coś do powiedzenia w temacie.

Zaraz po wymianie na forum ukazały się, dwa numery w modelarzu odnośnie tego typu nadmiaru formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie a`propos "genialności" mig 25, za czasów poprzedniego systemu, w NRD stacjonował dywizjon rosyjskich migów 25, których jedynym celem było zestrzelenie chociaż jednego SR 71, w trakcie ich przelotu w stronę Polski i Rosji, nigdy nie udało się żadnemu z nich nawet wejść na pułap i zbliżyć, nie mówiąc o stanowieniu zagrożenia.

Walka przy takich prędkościach nie polega na zbliżeniu się do celu, pogoni czy co tam jeszcze. Samolot musi się znajdować w pozycji umożliwiającej lokalizację celu i wysłanie ku niemu rakiety. Przy dużych prędkościach strefa ta znajduje się od przodu w pozycji jakby samoloty leciały "na siebie". Problemem więc nie był sam samolot a jego wyposażenie a wiadomo że MIG25 dysponował choćby teoretycznie radarem i rakietami zdolnymi wykonać taki atak od frontu przy dużych prędkościach nie koniecznie na tym samym pułapie i z tego co pamiętam był pierwszym samolotem ZSRR umożliwiającym w pełni automatyczny lot po trajektorii do celu od startu. Kluczowym w tym wszystkim jest czas. Piszę teoretycznie ponieważ w praktyce (przynajmniej oficjalnie) nigdy tego nie wypróbowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie SR-71 i MiG-25 jest bez sensu.

To takie porównywanie jakby porównywać dlaczego samochód rajdowy nie dogonił na autostradzie bolidu F1.

Tyle że ja właśnie napisałem wprost że kilkudziesięciu lat w taktyce walki przy dużych prędkościach nie o gonienie i ustawianie się w tylnej sferze do ataku jak za czasów II wojny światowej chodzi... ale dobra. Mity z natury się ciężko obala. :D

 

A taktyka obrony SR-71 polegała jedynie na sprytnym planowaniu lotów tak by nie naruszać praktycznie przestrzeni powietrznej kraju który szpiegował. Sprzęt fotograficzny i duża wysokość robiły swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... porównanie ogólne obu samolotów pod względem osiągów jest bez sensu. SR-71 to rzeczywiście ciekawa nawet na obecne czasy konstrukcja, szalenie droga także w utrzymaniu i przy tym nawet w tamtych czasach wyjątkowo mało przydatna :D

 

Stwierdziłbym iż to w zasadzie był "straszak", "demonstrator technologii" której to z natury nie należało stracić nawet kosztem zadania a nie jakiś istotny samolot. U-2 powstał wcześniej i żyje po dziś dzień, znaczy lepiej w "komponował" się w stawiane mu zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... porównanie ogólne obu samolotów pod względem osiągów jest bez sensu. SR-71 to rzeczywiście ciekawa nawet na obecne czasy konstrukcja, szalenie droga także w utrzymaniu i przy tym nawet w tamtych czasach wyjątkowo mało przydatna :P

 

Stwierdziłbym iż to w zasadzie był "straszak", "demonstrator technologii" której to z natury nie należało stracić nawet kosztem zadania a nie jakiś istotny samolot. U-2 powstał wcześniej i żyje po dziś dzień, znaczy lepiej w "komponował" się w stawiane mu zadania.

 

100% racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.