Skocz do zawartości

Samolot" R.E.P typ N" styrodur relacja z budowy


turel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

-Do wszystkich modelarzy posiadających modele z XPS.-

Do wszelkiego typu napraw wygładzeń tego materiału bardzo dobrą rzeczą jest akrylowa szpachla SEM-LIGHT , jest niezwykle lekka bardzo łatwo się ją szlifuje,nakłada i jest elastyczna .

Taką szpachlę nałożyłem na elementy poszycia przedniej części kadłuba oraz poszycie ogona i skrzydła tego samolotu:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=49118 i jestem bardzo z niej zadowolony.

 

Pozdrawiam

Adrian Król

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak będziesz montował nowe skrzydła to w miejscach gdzie przechodzą linki przez te rurki plastikowe daj kółeczka z balsy lub czegoś innego i jak juz skrzydła poustawiasz i linki naciągniesz zalej je klejem .Ja tak zrobiłem linki sie nie przesuwają jak latasz i skrzydło jest sztywniejsze nawet jak sie ugina to linki je nie przeciągną ja na koniec sezonu latałem i był dość spory wiatr i skrzydła falowały jak u motyla i nadal sa całe .

Tak wiec spokojnie odbuduj model i w ciepłe dni znowu oblot i pamiętaj mala masa elementów rc.POWODZENIA .

Zrobię zdjecia tych mocowań linek i dam na forum .

 

 

EDIT: Posprzątałem wątek z zbędnych kłótni. Rafał B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana śmigła z 9x4.7 SF na 9x5 proste

Mimo, iż skok niewiele większy to jednak pomiary są znaczne. Większy skok przy tej samej średnicy - większy pobór prądu - większa moc - model szybszy. W tym wypadku będzie to minusem. Tyle z wyliczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dodaję zdjęcia wzmocnień mocowania linek w skrzydle .

1.wzmocnienie z balsy

Dołączona grafika

2.i na drugiej stronie skrzydła od spodu też taka sama

Dołączona grafika

widoczny pręt węglowy na zdjęciu to wzmocnienie na tarciu o czym pisałem wcześniej .

 

3.zdjęcia rozmieszczenia elektroniki pod figurką pilota

Dołączona grafika

Dołączona grafika

z baterią na jakiej latam 2S 1,3A 7,4V

Dołączona grafika

 

4.silnik jaki mam obecnie to Emax GF 2210 i śmigło SF 10x4,7 i jest ok

Dołączona grafika

i nowe kółka jakie dostał model ostatnio lżejsze

Dołączona grafika

 

A co do zmiany śmigła tak jak napisał FOKKER normalne będzie szybsze ale nie jest to dobre dla modelu on ma latac powoli ja tez mialem na początku inne nawet drewniane 10x4 ale jednak pozostanę przy tym SF gdyż model lata bardziej powoli i dostojniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze mam nieco cięższy pakiet, a nie zanosi sie szybko na zmianę, bede musial kombinowac z rozmieszczeniem wyposażenia. Regulator pojdzie na ścianke gdzie mocowany jest silnik. Wtedy to pozwoli zeby chociaz o 5 mm moc przesunąć pakiet aby dobrze wywazyc.

Co do śmigła to jest tak ze należało by zalozyc do tego silnika 10x4.7 ale takiego śmigła nie mam. Dlatego zmiana na 9x5. Przy 9x4.7 model ledwo co sie wzbił. Totalnie Brakowalo mocy. Lubie miec troszke zapasu a ta konfiguracja pozwalała na jako taki lot na full gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oblot, niestety,nie predko,pomocne byly twoje linki,odnosnie sklepow,ale wiekszosc nie chce euro kasy,wiec szukam tu na miejscu,a nie bede zamawial po jednym serwie lub czesci.Obecnie bez pracy siedze i to jak na razie najpowazniejszy problem ,w tym kierunku.

Teraz siedze i buduje sam.z napedem gumowym,chlopcy maja frajde,bo maja co puszczac w parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot, niestety,nie predko,pomocne byly twoje linki,odnosnie sklepow,ale wiekszosc nie chce euro kasy,wiec szukam tu na miejscu,a nie bede zamawial po jednym serwie lub czesci.Obecnie bez pracy siedze i to jak na razie najpowazniejszy problem ,w tym kierunku.

Teraz siedze i buduje sam.z napedem gumowym,chlopcy maja frajde,bo maja co puszczac w parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda podobają mi się te czarne kontury i kratownica .

Są pomalowane farbą czy czymś innym te czarne .Ja teraz też dostałem trochę bejcy brązowej i chcę kratownicę pomalować to nada mu kontrastu tak jak u ciebie .

Napisz czym zrobiłeś te kontury czarne są naprawdę super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.