Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie w Bobrownikach


Kwant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam Mariuszu!

W tym roku to chyba jeszcze razem nie polatamy! Jak czytałeś, pracę w terenie zaczęliśmy w czerwcu. Rekultywacja terenu, posianie nowej trawki trochę czasu nam zajęło. Teraz musimy czekać aż się trawa dobrze się ukorzeni, a wczesną wiosną czeka nas jeszcze troszkę prac pielęgnacyjnych, wygrabienie pozostałości kamieni, porokrotne skoszenie trawy i ponowne uwalcowanie terenu. Ale jeżeli możesz na mój prywatny e-mail: s.szczesniak@interia.pl; prześlij mi swoje wstępne dane (mile widziane również dane Twoich Kolegów) Nazwiska i Imiona, adres e-mail, nr telefonu. Będziemy wówczas w ścisłym kontakcie i będę Was na bieżąco informował o postępie prac jak i najnowszych wiadomościach z naszego stowarzyszenia.

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Jeżeli jesteście zainteresowani naszym lotniskiem, albo macie Kolegów którzy byli by zainteresowani lataniem w bezpiecznym terenie, lotnisku modelarskim zorganizowanym za zgodą właściciela terenu, Wójta Gminy Bobrowniki, zapraszamy do nas; stowarzyszenie zwykłe "KLUB MODELARSKI" w Bobrownikach, powiat Będzin z siedzibą w Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrownikach, tel. 603 796 815; e-mail: s.szczesniak@interia.pl

W tym roku to chyba jeszcze razem nie polatamy! Wczesną wiosną czeka nas jeszcze troszkę prac pielęgnacyjnych, wygrabienie pozostałości kamieni, parokrotne skoszenie trawy i ponowne uwalcowanie terenu. Ale jeżeli chcecie z nami w roku przyszłym latać, prześlijcie na w/w e-mail, swoje wstępne dane: Nazwisko i Imiona, adres e-mail, nr telefonu. Będziemy wówczas w ścisłym kontakcie, poinformuje Was o uchwalonym statucie i regulaminie korzystania z naszego lotniska oraz będę Was na bieżąco informował o postępie prac, jak i najnowszych wiadomościach z naszego stowarzyszenia.

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jestem bardzo ucieszony z tego klubu e-maila już wysłałem :D .

Jakiś czas temu Solainer "Piotrek" powiedział mi o tym lotnisku ale nie myślałem że to będzie na taką skale.Jestem szczęśliwy że będę mógł gdzieś uczyć się latać z kimś a nie sam.Akurat obok remizy przejeżdżam gdy wracam ze szkoły z Bytomia :mrgreen: .

Byle do wiosny :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bartku!

Jeszcze sporo pracy przed nami, ale faktycznie zapowiada się wspaniały teren do latania, dlatego cieszymy się z każdej pary rąk. Mieszkamy w tym samym mieście, zatem może nawet nasze twarze są nam nie obce. Zapraszamy

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje Toy Toy bo widzę, że nie ma tam krzaczka coby sie schować za potrzebą, a czasem kobiety się pojawiają na lotniskach? Dotyczy to chyba wszystkich naszych modelarskich lotnisk. Zima to zima wiadomo, że ludziska po godzinie uciekają ze zgrabiałymi paluszkami ale latem gdy siedzi się od świtu do zmroku ten problem urasta do... konieczności zjazdu do domu lub oddalenia sie w bliżej nieokreslonym kierunku... :-). Dotyczy to zarówno Węzłowca jak i Kukułek, Dmowskiego, Cyca, Bobrownik itp. Ja wiem za niedługo będę sie domagał automatu z kawą.... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak na razie nie pomyśleliśmy o tym temacie. Ale cenne wskazówki zawsze przyjmujemy. Faktycznie dotychczas gdzie lataliśmy zawsze były jakieś krzaczki itp. tutaj musimy pomyślec jak rozwiazac i ten problem, (spodziewamy się, że będzie tak jak na Podwarpiu - przyjazdy z całymi rodzinami), ale na razie musimy skupić się na tym co najwazniejsze - równy i gładki pas startowy (na tym etapie raczej nie będzie kobiet i dzieci), a później etapami dalsza organizacja lotniska.

Dziękujemy za uwagę.

Krzysiu, automatu z kawą to nie przewidujemy, ale miejsce gdzie przygotować wrzątek, zaparzyć kawkę czy herbatkę, zorganizować grila itp. jest w naszych planach, łącznie z "pakamerką" gdzie będzie można schronić sie w razie załamania warunków atmosferycznych

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem do Bobrownik zobaczyć jak wygląda nasze lotnisko,spotkałem tam tylko bobki po sarnach i zającach, no i pięknie wykoszoną trawę,przez te sarenki i zajączki.

Krzysztofie jeżeli sarny i zające znalazły miejsce za swoją potrzebą,to Ty też znajdziesz nie ma się o co martwic.

Moim zdaniem jest większe zmartwienie gdy przyjdzie wiosna,ile pracy tam jeszcze trzeba włożyć,aby to lotnisko było pięknym lotniskiem modelarskim.

Geodeta już wytyczył drogę dojazdową do lotniska,spotkałem tam słupki graniczne,zrobiłem też kilka zdjęć,ale nie najlepszej jakości,gdyż była mgła i robione telefonem.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrą nawierzchnia naszych lotnisk jest problem. Tym większy jeżeli znajdują się one w otoczeniu wielu ha nieużytków. Taki sam problem występuje również na naszym lotnisku w Złotowie, a patrząc na zdjęcia waszego lotniska widać że roślinność jest identyczna więc i problem mamy taki sam :?

Swoje lotnisko użytkujemy ok. trzech lat i zauważyliśmy że w okolicy naszej występuje roślina która skutecznie hamuje wzrost innych wysokich i twardych chwastów.

 

Dołączona grafika

 

To ten szary okrąg. Nie rośnie ona do góry ale płoży się po ziemi. Nawet poza terenem lotniska (tam gdzie nie kosimy) występuje placami i w tym miejscu innych roślin prawie nie ma. Zamierzamy na wiosnę porozsadzać ją po całym lotnisku i zobaczymy czy spełni pokładane nadzieje.

Wygląda tak: ma drobne szare listki i w okresie kwitnienia ma żółte małe kwiatki na cieniutkich łodyżkach i nie rosnących wyżej jak 5 do 10 cm. Ten okrąg który widać na zdjęciu jest płaski. Może koledzy którzy są biegli w tym temacie potrafią zidentyfikować tę roślinę.

Oczywiście koszenia nie wyeliminuje się całkowicie ale może zmniejszy się koszty tego niezbędnego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adamie!

Dzięki za radę. Kiedy kwitnie ta roślinka. Może w encyklopedii roślin coś wyszukamy. Jakie ona ma nasiona?. Patrząc na Twoje zdjęcie też widać, że w koło macie nawłoć. Jest to paskudny chwast wyrastający (u nas) nawet powyżej 2 m. Czasem przydaje się do "miękkiego" ladowania, ale na pasie startowym to przekleństwo. Doradzano nam również rozrzucenie specjalnego nawozu, który powoduje wzost roślin jedniliściennych (trawy, itp.), a "padanie" dwuliściennych (babka, nawłoć, mlecz itp.) musimy coś z tym doraźnie zrobić.

Tak jak pisał Heniek, w naszym terenie mamy sporo zwierzyny (sarny, zajęce) i obecnie one "koszą" nam tereny (u nas jest zielono, a wkoło już szaro od nawłoci. Nawłoć "zabija" wszejkie trawy, nie dopuszczajac do ziemi słońca, stąd wokól naszych terenów to głównie szare ususzone zielska, u nas zielono, stąd naturalnych "kosiarzy" sporo. Docelowo, chcielibyśmy zepchnąć humus z pasa startowego, wysypać do tłuczniem, utwardzić i na takie podłoże "położyć" coś trwałego. Wtedy do koszenia pozostało by tylko miejsce regulacji modeli, miejsce dla publiki itp, ale tereny te nie musiały by być aż tak często koszone jak pas startowy. To przyszłość i trzeba stosować zasadę - "jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma" i drugą "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby".

Wy już latacie tam trzeci rok, my dopiero rozpoczynamy. Teraz na naszym terenie (mimo zbierania) "wyrosło" sporo kamieni, nie są to już "wielkie kamory", ale zawsze są i uniemożliwiają start z ziemi. Nie "od parady" terentem zwany jest u nas "Kamienickie Góry". Na wiosnę czeka nas jeszcze sporo pracy, ale patrząc na to co było, a co jest,

jestem optymistą!

Z pozdrowieniami dla całej Waszej grupy "lataczy"

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zbyszku!

Nie przeceniaj naszych możliwości! Start z ręki jest możliwy, z ziemi to raczej jeszcze nie. "Wyrosło" sporo drobnych kamieni, które wczesną wiosną musimy zebrać (przydadzą sie później), musimy ponownie, cięższym walcem uwalcować teren (walec już jest w zasięgu naszej ręki). Możesz podziwiać widoki na Śląsk i Zagłębie, ale na latanie to chyba jeszcze za wcześnie. Niestety nie ma wśród nas "milionerów" i wszystko robimy "sposobem" i własnymi rękami. Będziemy wykorzystywać wszystkie możliwości, by latem w przyszłym roku, otworzyć lotnisko z zaproszeniem oficjalnych gości, pokazać im loty modelami RC, przekazać listę co zrobiliśmy a co byśmy chcieli jeszcze zrobić itp. Drobnymi kroczkami - by nie zapeszyć- ale zawsze do przodu!!! W tych zadaniach liczymy równiez na Was!!

Z pozdrowieniami dla wszystkich "lataczy" z okolic Tarnowskich Gór

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Razem z Grzegorzem ( flash27 ) odwiedziliśmy Bobrowniki. Pogoda była OK, najważniejsze , że nie wiało zbyt mocno. Ja miałem ze sobą Easy Glidera a kolega model ESA. Polataliśmy oraz zrobiliśmy kilka pamiątkowych wgłębień w płycie lotniska oraz w kadłubach modeli :D.

Lotnisko nam się bardzo podoba. Wymaga jeszcze sporo pracy , niemniej o to w tym właśnie chodzi, nic co przychodzi łatwo nie sprawia frajdy.

Teren wokół jest dość pofałdowany, ale lokalizacja lotniska jest optymalna.

Jeśli dobrze się domyślam to przy lotnisku jest wstępnie zniwelowane miejsce na parking samochodowy.

Zrobiłem trochę zdjęć z pokładu EG , wybiorę kilka i wkleję na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adamie za wizytę u nas. Miło nam że tereny wam się podobają. Teren wymaga jeszcze sporo pracy, ale tak jak piszesz ta praca łączy. Jeżeli będziesz teraz jeszcze latał nad naszymi terenami, to przed startem poobserwuj troszkę przestrzeń. Jest tam bardzo dużo myszołowów. W miejscu gdzie "stoi" (bo on trzepoczac skrzydełkami stoi w miejscu) jest niesamowita termika. Warto to wykorzystać. Wlatujesz w to miejsce (komin) wyłaczasz silnik, centrujesz i idziesz do granic widoczności, ale uciekaj zanim wejdziesz w obłok!!!

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.