Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie w Bobrownikach


Kwant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wstępnie jestem zainteresowany lotami na Waszym lotnisku. Do tej pory latam w Chorzowie jako członek SileasiaAeroTeam lub na Halembie czyli MKS Gwarek.

 

Postaram się przybyć na to spotkanie o którym piszesz.

 

Artur

 

p.s. trochę filmów z naszych lotów: http://www.youtube.com/Artur79modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

 

Wstępnie jestem zainteresowany lotami na Waszym lotnisku. Do tej pory latam w Chorzowie jako członek SileasiaAeroTeam lub na Halembie czyli MKS Gwarek.

 

Postaram się przybyć na to spotkanie o którym piszesz.

 

Artur

 

p.s. trochę filmów z naszych lotów: http://www.youtube.com/Artur79modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piszę by wyrazić mój podziw odnośnie tego wspaniałego projektu.

Lotnisko będzie na pewno super, trzymam kciuki za udaną murawę :P

W Bolesławcu z którego pochodzę powstała podobna inicjatywa. Jest tu kilku zapaleńców modelarstwa RC ,no ale nie mieliśmy swego miejsca. Na tą chwile dostaliśmy pod opiekę kawałek terenu na którym możemy sobie uprawiać murawę i swobodnie latać.

Mam takie pytanko jak wygląda u was spraw ubezpieczenia na lotnisku jeśli chodzi o np. pikniki, pokazy i wspólne latanie (tu chodzi mi o młodych adeptów latania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piszę by wyrazić mój podziw odnośnie tego wspaniałego projektu.

Lotnisko będzie na pewno super, trzymam kciuki za udaną murawę :D

W Bolesławcu z którego pochodzę powstała podobna inicjatywa. Jest tu kilku zapaleńców modelarstwa RC ,no ale nie mieliśmy swego miejsca. Na tą chwile dostaliśmy pod opiekę kawałek terenu na którym możemy sobie uprawiać murawę i swobodnie latać.

Mam takie pytanko jak wygląda u was spraw ubezpieczenia na lotnisku jeśli chodzi o np. pikniki, pokazy i wspólne latanie (tu chodzi mi o młodych adeptów latania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ten Radny to Wójt Gminy Bobrowniki mgr Arkadiusz Ziemba. Dojazd do naszego lotniska zostanie poprawiony, lada chwila powinny rozpocząć się prace. Wójt jak i cała Rada Gminy sa nam bardzo przychylni. Również my, przymierzamy się do rozpoczęcia prac. Po zimie "wyrosło" sporo drobnych kamyków, które chcemy z całego terenu wygrabić. Na bieżący rok postanowiliśmy wyznaczyć trawiasty pas startowy (130 x 20 mb), który dodatkowo jeszcze wywalcujemy i o który będziemy w szczególności dbać (koszenie przynajmniej raz na tydzień). Na pozostałym terenie wyznaczymy strefy parkowania, montażu i regulacji modeli, pilotów itp. Ten pozostały teren ze względu na koszty zamierzamy kosić przynajmniej raz na miesiąc. Przyznajemy, ze nie zdawaliśmy sobie sprawy ile pracy nas to będzie kosztować, co innego gdybyśmy dysponowali kwotą kilkudziesięciu tysięcy złotych i odpowiednim sprzętem, a tak to zdani jesteśmy na pracę własną i pomoc dobrych ludzi!!! Ale prace idą mocno do przodu, widać nas w terenie, a niedługo będzie jeszcze słychać!!!

Ponadto informuję, że oprócz organizacji lotniska w Bobrownikach, razem z Gminą organizujemy Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Pływających Radiosterowanych - 8- 10 czerwiec 2012 r. na zalewie w Rogoźniku. zapraszamy!

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ten Radny to Wójt Gminy Bobrowniki mgr Arkadiusz Ziemba. Dojazd do naszego lotniska zostanie poprawiony, lada chwila powinny rozpocząć się prace. Wójt jak i cała Rada Gminy sa nam bardzo przychylni. Również my, przymierzamy się do rozpoczęcia prac. Po zimie "wyrosło" sporo drobnych kamyków, które chcemy z całego terenu wygrabić. Na bieżący rok postanowiliśmy wyznaczyć trawiasty pas startowy (130 x 20 mb), który dodatkowo jeszcze wywalcujemy i o który będziemy w szczególności dbać (koszenie przynajmniej raz na tydzień). Na pozostałym terenie wyznaczymy strefy parkowania, montażu i regulacji modeli, pilotów itp. Ten pozostały teren ze względu na koszty zamierzamy kosić przynajmniej raz na miesiąc. Przyznajemy, ze nie zdawaliśmy sobie sprawy ile pracy nas to będzie kosztować, co innego gdybyśmy dysponowali kwotą kilkudziesięciu tysięcy złotych i odpowiednim sprzętem, a tak to zdani jesteśmy na pracę własną i pomoc dobrych ludzi!!! Ale prace idą mocno do przodu, widać nas w terenie, a niedługo będzie jeszcze słychać!!!

Ponadto informuję, że oprócz organizacji lotniska w Bobrownikach, razem z Gminą organizujemy Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Pływających Radiosterowanych - 8- 10 czerwiec 2012 r. na zalewie w Rogoźniku. zapraszamy!

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze!

To spotkanie 15 marca to spotkanie głównie powołane w trzech celach"

1. Zmiana naszego stowarzyszenia zwykłego, w kiub sportowy posiasający osobowość prawną (to właśnie doradził nam Wójt) - mamy wtedy duzo większe możliwości uzyskania pomocy, ale tez zwiększone obowiazki,

2.Zatwierdzenia sprawozdań z działalności w roku 2011,

3.Ustalenia zakresu i terminu prac w nadchodzących dniach.

Będzie tez informacja w jakich imprezach będziemy brać udział w 2012 roku i czego w związku z tymi imprezami oczekujemy od naszych członków.

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze!

To spotkanie 15 marca to spotkanie głównie powołane w trzech celach"

1. Zmiana naszego stowarzyszenia zwykłego, w kiub sportowy posiasający osobowość prawną (to właśnie doradził nam Wójt) - mamy wtedy duzo większe możliwości uzyskania pomocy, ale tez zwiększone obowiazki,

2.Zatwierdzenia sprawozdań z działalności w roku 2011,

3.Ustalenia zakresu i terminu prac w nadchodzących dniach.

Będzie tez informacja w jakich imprezach będziemy brać udział w 2012 roku i czego w związku z tymi imprezami oczekujemy od naszych członków.

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak, przewidujemy otwarcie lotniska. Termin jednak uzalezniony jest od kilku elementów:

1. Terminu poprawienia dojazdu do naszego lotniska przez Gminę,

2. Wykonania przez nas zaplanowanych prac, a one związane sa z posiadanymi przez nas funduszami i zaangażowaniem sie członków klubu.

Sadzę, że takim realnym terminem jest koniec czerwca początek lipca.

W tym roku organizujemy też w dniach 8 - 10 czerwca na dolnym zbiorniku Zalewu Rogoźnik, Mistrzostwa Polski Modeli Pływających Radiosterowanych, które pochłaniają nam również dużo czasu. Będźmy dobrej myśli, że wszystko się uda.

Jak na razie to nie zalecam Ci dojazdu do lotniska. Pod spodem ziemia jeszcze zmarznięta, a słoneczko już mocno operuje. We wtorek zachciało mi się odwiedzić nasze tereny. Z górki zjeżdżałem jak na sankach, zaś pod górę kopałem się po felgi.

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.