Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mosqito 260 - elektroszybowiec w wersji " kit "

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mirek z Lublina

Mirek z Lublina
  • Modelarz
  • 104 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Mirek

Napisano 02 luty 2012 - 06:12

Mirek,
jak będą mocowane skrzydła do kadłuba?
[edit] co prawda w opisie stoi ..."Skrzydła dzielone , trzyczęściowe - centropłat + dosuwane uszy , mocowane na cztery śruby M4." ale po konstrukcji skrzydła za bardzo tego nie widać.

Witam.
Skrzydła będą mocowane zgodnie z opisem na cztery śruby M4 lub dla początkujących mogą być mocowane na gumy.
Klapy w centropłacie można zrobić bez problemu - będzie to w opcji zestawu.
Ponieważ " uszy są dosuwane do centropłata, istnieje możliwość dorobienia innych , dłuższych lub krótszych końcówek wymiennych - coś na wzór " DELFINA 500 " konstrukcji p. Wiesława Schiera. Dzięki temu model może mieć różne rozpiętości do różnego przeznaczenia.

W tej chwili do sprzedania jest ten model ze zdjęć - ewentualnych zainteresowanych zestawem proszę o kontakt na maila mirek-gal@wp.pl lub telefonicznie 663737039.
  • 0

#2 samolocik

samolocik
  • Modelarz
  • 1578 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 01 luty 2012 - 19:52

Mirek, jak będą mocowane skrzydła do kadłuba? [edit] co prawda w opisie stoi ..."Skrzydła dzielone , trzyczęściowe - centropłat + dosuwane uszy , mocowane na cztery śruby M4." ale po konstrukcji skrzydła za bardzo tego nie widać.
  • 0

#3 lech-j

lech-j
  • Modelarz
  • 48 postów
  • SkądJanikowo
  • Imię:Lech

Napisano 01 luty 2012 - 19:44

Bardzo ładnie :D a jaka cena zestawu?
  • 0

#4 Rob Mc Fly

Rob Mc Fly
  • Modelarz
  • 152 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 01 luty 2012 - 14:48

Brawo Mirku!!! Klasyka w czystej postaci :jupi: . Opcjonalne klapy w centropłacie są przewidziane?
  • 0

#5 Mirek z Lublina

Mirek z Lublina
  • Modelarz
  • 104 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 luty 2012 - 14:28

Witam.
Minęło sporo czasu od ostatniego mojego wpisu.
Widzę że zainteresowanie tym zestawem jest żadne , więc nie wiem czy jest sens dalej kontynuować tą relację.
Niemniej jednak prace powoli posuwają się do przodu.
Obecnie skrzydła posiadają kesony , zmontowane lotki oraz wklejone wtyki do podłączenia kabli serw od lotek.
Zostało nakleić nakładki na żebra , całość oszlifować i można oklejać.
Formatki pod zestaw są już przygotowane do ciecia , zostało zrobic instrukcje montażu.
Oto kilka fotek ze stanu obecnego modelu:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Ogólnie model wygląda tak:
Dołączona grafika
  • 0

#6 Mirek z Lublina

Mirek z Lublina
  • Modelarz
  • 104 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 grudzień 2011 - 11:45

Witam.
Co do Katany to przyjdzie na nią czas i pora ......
Wracając do tematu tego wątku , czyli elektroszybowca , przedstawiam parę zdjęć zmontowanego częściowo centropłata skrzydła, narazie bez kesonów i nakładek:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mogę dodać jako ciekawostkę , że krawędź natarcia skrzydła zrobiona jest z okrągłej listwy bukowej o średnicy 5mm, zaoszczędzi to żmudnego szlifowania - czy się ten sposób sprawdzi okaże się jak przykleję kesony.
  • 0

#7 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 475 postów
  • SkądWarszawa/Ostrowiec Św.
  • Imię:Slawek

Napisano 29 listopad 2011 - 20:08

.....P.s nie mogę sie doczekać Katany pod spaline :shock:

Oby tylko nie na bazie planów Katany X-lite :shock: No chyba że po odchudzeniu tyłu kadłuba , przesunięciu do tyłu skrzydeł i zmianie profilu.
  • 0

#8 dementor

dementor
  • Modelarz
  • 2 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 19:00

Super Panie Mirku zamawiam ten model u pana jak pozostałe 2 które u pana kupiłem już wcześniej pozdrawiam :) P.s nie mogę sie doczekać Katany pod spaline :shock:
  • 0

#9 Mirek z Lublina

Mirek z Lublina
  • Modelarz
  • 104 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 listopad 2011 - 10:44

Witam.
Chciałbym przedstawić moją najnowszą konstrukcję - elektroszybowiec MOSQITO 260.
Jak wszystkie moje zestawy , model ten jest modelem typowo konstrukcyjnym, do złożenia z wyciętych elementów .
Model do rekreacyjnego polatania w termice z możliwością przetestowania klap.

Trochę danych:
Rozpiętość - 2600mm
Długość - 1200mm
Profil - S3021
Napęd - najlepszy by był silnik typu Innruner , ale Outrunner też swobodnie się zmieści o mocy około 350-400W.
Sterowanie - lotki, klapy osobno na dwóch serwach ( opcjonalnie), kierunek , wysokość.

Skrzydła dzielone , trzyczęściowe - centropłat + dosuwane uszy , mocowane na cztery śruby M4.
Dołączona grafika

Usterzenie standartowe - statecznik poziomy opcjonalnie może być przykręcany na dwie śruby M3.
Dołączona grafika

Kadłub całkowicie balsowy ze wzmocnieniami ze sklejki ( wręgi) .
W pierwszej wersji zrobiłem kadłub z belką kadłubową z rurki węglowej o średnicy 10mma wyglądał on tak:
Dołączona grafika

Obecnie kadłub jest całkowicie konstrukcyjny z balsy i ze sklejki a docelowo może będzie z laminatu.
Dołączona grafika

Obecnie jestem na etapie montażu skrzydeł .
Zdjęcia zamieszczę wkrótce.
  • 0

#10 Mirek z Lublina

Mirek z Lublina
  • Modelarz
  • 104 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 kwiecień 2012 - 08:33

Witam.
Skrzydła będą mocowane zgodnie z opisem na cztery śruby M4 lub dla początkujących mogą być mocowane na gumy.
Klapy w centropłacie można zrobić bez problemu - będzie to w opcji zestawu.
Ponieważ " uszy są dosuwane do centropłata, istnieje możliwość dorobienia innych , dłuższych lub krótszych końcówek wymiennych - coś na wzór " DELFINA 500 " konstrukcji p. Wiesława Schiera. Dzięki temu model może mieć różne rozpiętości do różnego przeznaczenia.

W tej chwili do sprzedania jest ten model ze zdjęć - ewentualnych zainteresowanych zestawem proszę o kontakt na maila mirek-gal@wp.pl lub telefonicznie 663737039.

Witam.
Jako że minęło sporo czasu od ostatniego wpisu, pragnę poinformować,że budowa modelu została zakończona.
Waga gotowego modelu do lotu wynosi:
Centropłat + dwa " uszy" uzbrojone w dwa serwa do lotek HS81MG - 690g.
Kompletny kadłub z usterzeniem poziomym i pionowym, wyposażony w silnik Mega ACN typu innruner ze śmigłem składanym 8 x 4 , regulator obrotów JETI 40A, dwa serwa CORONA CS929MG oraz pakiet LiPol 2200mAh 3S - 772g co w sumie daje 1462g do lotu.
Jako że silnik waży tylko 100g, musiałem doważyć przód ciężarkiem 50g.
Żeby tego uniknąć mozna serwa z ogona przenieść w okolice spływu skrzydła i stery połączyć bowdenami.
W kadłubie jest odpowiednia półka do tego celu.
Wczoraj to jest21.04.2012r nastąpił oblot tego modelu.
Była bardzo ładna pogoda i w pierwszym locie model złapał komin, woziłem się prawie godzinę po niebie - doskonała zabawa.
  • 0

#11 Mirek z Lublina

Mirek z Lublina
  • Modelarz
  • 104 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 kwiecień 2012 - 05:08

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#12 Basho

Basho
  • Modelarz
  • 50 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 09:01

Super modelik a jaka jest cena zestawu?
  • 0

#13 majula7

majula7
  • Modelarz
  • 623 postów
  • SkądŚwidnik
  • Imię:Patryk

Napisano 28 kwiecień 2012 - 20:58

Fajny elektroszybowiec http://www.youtube.c...channel&list=UL
  • 0

#14 Mirek z Lublina

Mirek z Lublina
  • Modelarz
  • 104 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 kwiecień 2012 - 06:54

Witam. Dzięki Patryk za wstawienie filmu - o to chodziło !!!!
  • 0

#15 Daniel 40

Daniel 40
  • Modelarz
  • 5 postów
  • SkądNowy Sącz
  • Imię:Daniel

Napisano 24 maj 2012 - 07:16

Witam wszystkich. Właśnie zakupiłem u Pana Mirka ten model motoszybowca . Jest to mój drugi model który sam składam pierwszym był Michaś RC który lata wyśmienicie . Jestem w trakcie sklejania motoszybowca i jestem mile zaskoczony że równie łatwo się go składa jak Michasia .Kadłub już sklejony i jestem w trakcie sklejania skrzydeł . Pozdrawiam.
  • 0

#16 Daniel 40

Daniel 40
  • Modelarz
  • 5 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 30 maj 2012 - 07:57

Chciałbym pokazać efekt swojej prace z kilku dni. Jestem naprawdę bardzo zaskoczony precyzyjnym wykonaniem elementów wszystko pasuje do siebie idealnie . Model składa się intuicyjnie nawet osoba która dopiero zaczyna przygodę z modelarstwem taka jak ja nie ma z tym modelem żadnych problemów . Proszę o uwagi i ocenę mojej pracy. Oto zdjęcia :Zdjęcie0171.jpg Zdjęcie0172.jpg Zdjęcie0167.jpg Zdjęcie0168.jpg Zdjęcie0169.jpg Zdjęcie0170.jpg
  • 0

#17 Mirek z Lublina

Mirek z Lublina
  • Modelarz
  • 104 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 maj 2012 - 13:11

Witam. Wychodzi świetnie !!! Oby tak dalej.
  • 0

#18 Daniel 40

Daniel 40
  • Modelarz
  • 5 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 08 czerwiec 2012 - 09:32

Chciałbym pokazać c.d. mojej pracy z modelem Mosqito 260 Prace sklejania modelu zastały ukończone . Teraz czekam na folię do oklejenia modelu i elektronikę . Nie mogę doczekać sie już pierwszych lotów . Przepraszam za jakość zdjęć były robione telefonem . Pozdrawiam wszystkich . Zdjęcie0173.jpg Zdjęcie0174.jpg
  • 0

#19 marcin82at

marcin82at
  • Modelarz
  • 21 postów
  • SkądAustria
  • Imię:Marcin

Napisano 11 czerwiec 2012 - 19:47

Moj Mosqito terz niedlugo bedzie gotowy. :) Musze jescze troche po prasowac :D Pozdrowienia z Austrii Marcin

Załączone miniatury

• DSC_9624.jpg
  • DSC_9625.jpg
  • DSC_9626.jpg
  • DSC_9627.jpg
  • DSC_9628.jpg
  • DSC_9632.jpg

• 0

#20 Daniel 40

Daniel 40
  • Modelarz
  • 5 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 21 czerwiec 2012 - 10:37

Właśnie zakńczyłem prace nad modelem MOSQITO 260 .Efekty mojej pracy można zobaczyć na zdjęciach . Jest to mój drugi model wykonany własnoręcznie .W Niedzielę może mi się go uda oblatać jak tylko pogoda pozwoli na to. Pozdrawiam wszystkich modelarzy na tym forum a Panu Mirkowi dziękuję za cierpliwość i za cenne wskazówki dzięki którym udało mi się zakończyć pracę nad tym modelem. Zdjęcie0176.jpg Zdjęcie0177.jpg Zdjęcie0179.jpg
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych