Skocz do zawartości

Mosqito 260 - elektroszybowiec w wersji " kit "


Mirek z Lublina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przedstawić moją najnowszą konstrukcję - elektroszybowiec MOSQITO 260.

Jak wszystkie moje zestawy , model ten jest modelem typowo konstrukcyjnym, do złożenia z wyciętych elementów .

Model do rekreacyjnego polatania w termice z możliwością przetestowania klap.

 

Trochę danych:

Rozpiętość - 2600mm

Długość - 1200mm

Profil - S3021

Napęd - najlepszy by był silnik typu Innruner , ale Outrunner też swobodnie się zmieści o mocy około 350-400W.

Sterowanie - lotki, klapy osobno na dwóch serwach ( opcjonalnie), kierunek , wysokość.

 

Skrzydła dzielone , trzyczęściowe - centropłat + dosuwane uszy , mocowane na cztery śruby M4.

Dołączona grafika

 

Usterzenie standartowe - statecznik poziomy opcjonalnie może być przykręcany na dwie śruby M3.

Dołączona grafika

 

Kadłub całkowicie balsowy ze wzmocnieniami ze sklejki ( wręgi) .

W pierwszej wersji zrobiłem kadłub z belką kadłubową z rurki węglowej o średnicy 10mma wyglądał on tak:

Dołączona grafika

 

Obecnie kadłub jest całkowicie konstrukcyjny z balsy i ze sklejki a docelowo może będzie z laminatu.

Dołączona grafika

 

Obecnie jestem na etapie montażu skrzydeł .

Zdjęcia zamieszczę wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

.....P.s nie mogę sie doczekać Katany pod spaline :shock:

Oby tylko nie na bazie planów Katany X-lite :shock: No chyba że po odchudzeniu tyłu kadłuba , przesunięciu do tyłu skrzydeł i zmianie profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Co do Katany to przyjdzie na nią czas i pora ......

Wracając do tematu tego wątku , czyli elektroszybowca , przedstawiam parę zdjęć zmontowanego częściowo centropłata skrzydła, narazie bez kesonów i nakładek:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mogę dodać jako ciekawostkę , że krawędź natarcia skrzydła zrobiona jest z okrągłej listwy bukowej o średnicy 5mm, zaoszczędzi to żmudnego szlifowania - czy się ten sposób sprawdzi okaże się jak przykleję kesony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Minęło sporo czasu od ostatniego mojego wpisu.

Widzę że zainteresowanie tym zestawem jest żadne , więc nie wiem czy jest sens dalej kontynuować tą relację.

Niemniej jednak prace powoli posuwają się do przodu.

Obecnie skrzydła posiadają kesony , zmontowane lotki oraz wklejone wtyki do podłączenia kabli serw od lotek.

Zostało nakleić nakładki na żebra , całość oszlifować i można oklejać.

Formatki pod zestaw są już przygotowane do ciecia , zostało zrobic instrukcje montażu.

Oto kilka fotek ze stanu obecnego modelu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ogólnie model wygląda tak:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,

jak będą mocowane skrzydła do kadłuba?

[edit] co prawda w opisie stoi ..."Skrzydła dzielone , trzyczęściowe - centropłat + dosuwane uszy , mocowane na cztery śruby M4." ale po konstrukcji skrzydła za bardzo tego nie widać.

Witam.

Skrzydła będą mocowane zgodnie z opisem na cztery śruby M4 lub dla początkujących mogą być mocowane na gumy.

Klapy w centropłacie można zrobić bez problemu - będzie to w opcji zestawu.

Ponieważ " uszy są dosuwane do centropłata, istnieje możliwość dorobienia innych , dłuższych lub krótszych końcówek wymiennych - coś na wzór " DELFINA 500 " konstrukcji p. Wiesława Schiera. Dzięki temu model może mieć różne rozpiętości do różnego przeznaczenia.

 

W tej chwili do sprzedania jest ten model ze zdjęć - ewentualnych zainteresowanych zestawem proszę o kontakt na maila mirek-gal@wp.pl lub telefonicznie 663737039.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Skrzydła będą mocowane zgodnie z opisem na cztery śruby M4 lub dla początkujących mogą być mocowane na gumy.

Klapy w centropłacie można zrobić bez problemu - będzie to w opcji zestawu.

Ponieważ " uszy są dosuwane do centropłata, istnieje możliwość dorobienia innych , dłuższych lub krótszych końcówek wymiennych - coś na wzór " DELFINA 500 " konstrukcji p. Wiesława Schiera. Dzięki temu model może mieć różne rozpiętości do różnego przeznaczenia.

 

W tej chwili do sprzedania jest ten model ze zdjęć - ewentualnych zainteresowanych zestawem proszę o kontakt na maila mirek-gal@wp.pl lub telefonicznie 663737039.

 

 

Witam.

Jako że minęło sporo czasu od ostatniego wpisu, pragnę poinformować,że budowa modelu została zakończona.

Waga gotowego modelu do lotu wynosi:

Centropłat + dwa " uszy" uzbrojone w dwa serwa do lotek HS81MG - 690g.

Kompletny kadłub z usterzeniem poziomym i pionowym, wyposażony w silnik Mega ACN typu innruner ze śmigłem składanym 8 x 4 , regulator obrotów JETI 40A, dwa serwa CORONA CS929MG oraz pakiet LiPol 2200mAh 3S - 772g co w sumie daje 1462g do lotu.

Jako że silnik waży tylko 100g, musiałem doważyć przód ciężarkiem 50g.

Żeby tego uniknąć mozna serwa z ogona przenieść w okolice spływu skrzydła i stery połączyć bowdenami.

W kadłubie jest odpowiednia półka do tego celu.

Wczoraj to jest21.04.2012r nastąpił oblot tego modelu.

Była bardzo ładna pogoda i w pierwszym locie model złapał komin, woziłem się prawie godzinę po niebie - doskonała zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Właśnie zakupiłem u Pana Mirka ten model motoszybowca . Jest to mój drugi model który sam składam pierwszym był Michaś RC który lata wyśmienicie .

Jestem w trakcie sklejania motoszybowca i jestem mile zaskoczony że równie łatwo się go składa jak Michasia .Kadłub już sklejony i jestem w trakcie sklejania skrzydeł .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pokazać efekt swojej prace z kilku dni. Jestem naprawdę bardzo zaskoczony precyzyjnym wykonaniem elementów wszystko pasuje do siebie idealnie . Model składa się intuicyjnie nawet osoba która dopiero zaczyna przygodę z modelarstwem taka jak ja nie ma z tym modelem żadnych problemów . Proszę o uwagi i ocenę mojej pracy.

 

Oto zdjęcia :post-9463-0-98454000-1338360925_thumb.jpgpost-9463-0-62517100-1338360951_thumb.jpgpost-9463-0-90518600-1338360977_thumb.jpgpost-9463-0-37542400-1338361003_thumb.jpgpost-9463-0-33051400-1338361029_thumb.jpgpost-9463-0-98069000-1338361054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym pokazać c.d. mojej pracy z modelem Mosqito 260 Prace sklejania modelu zastały ukończone . Teraz czekam na folię do oklejenia modelu i elektronikę . Nie mogę doczekać sie już pierwszych lotów . Przepraszam za jakość zdjęć były robione telefonem .

 

Pozdrawiam wszystkich .

post-9463-0-75544300-1339144240_thumb.jpgpost-9463-0-92005000-1339144271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zakńczyłem prace nad modelem MOSQITO 260 .Efekty mojej pracy można zobaczyć na zdjęciach . Jest to mój drugi model wykonany własnoręcznie .W Niedzielę może mi się go uda oblatać jak tylko pogoda pozwoli na to.

 

Pozdrawiam wszystkich modelarzy na tym forum a Panu Mirkowi dziękuję za cierpliwość i za cenne wskazówki dzięki którym udało mi się zakończyć pracę nad tym modelem. post-9463-0-32855100-1340271486_thumb.jpg

post-9463-0-88922700-1340271508_thumb.jpg

post-9463-0-91887900-1340271530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.