Skocz do zawartości

RC skydiving


witk45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie jestem do końca pewien czy wybrałem właściwą grupę ale przecież chodzi o latanie i elektrycznie 8)

RC skydiving - zdalnie sterowany model spadochroniarza ze spadochronem typu skrzydło zrzucany z jakiegokolwiek zdalnie sterowanego samolotu. Jest sporo filmików na Youtube ale nic w Polsce :| Po wrzuceniu w wyszukiwarkę żadnej polskiej strony o tej młodej(?) gałęzi rc modelarstwa. NIC ! Jest tylko kilka amerykańskich czy niemieckich.

Czy ktoś w Polsce sprzedaje gotowe zestawy?A może ktoś sam zbudował i chciałby się podzielić doświadczeniami. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś taki. Mam też nadzieję, że pojawi się grupa rc skydiving.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

"to są tylko plany"... Takie stwierdzenie jest troszkę mało poważne. Ale gdyby się dało zamieścić małe pączki tych spadochronów na jakimiś dziko rosnącym krzaku forumowych tematów z wirtualnego działu "pobieralnia", i każdy mógłby sobie jeden urwać jak banana, to pewnie wtedy byłoby dobrze.. Czyż nie..? :lol:

Jak sam zauważyłeś - niewiele jest informacji na temat modeli spadochronów. A wiesz czemu? Bo mnie wydaje się, że po pierwsze - jest to temat niszowy, po drugie - nie każdy wie jak zaprojektować poprawny model spadochronu, a po trzecie - trzeba być troszkę krawcem, żeby stworzyć takie coś :) A nie każdy facet przyznaje się, że umie szyć - choćby przez wzgląd na ewentualny szantaż ze strony ślubnej.. Wszak może kazać następnym razem cerować skarpety lub rozdarte gacie nam :)

No i przypominam, że kolega mając już namiar na mnie - mógł się skontaktować, a na pewno obdarowałbym go stosownymi informacjami.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za odzew.

No to jak? Właściwa grupa czy nie? Zgadzam się, ze temat mocno w tej chwili "niszowy", niestety. W poznańskich sklepach rc na hasło" rc skydiver" rozkładają ręce.Będę szczery-wolałbym kupić taki zestaw jakie sprzedają na zagranicznych stronach ale wychodzi na to, że trza budować. Szycia się nie boję-mam w odwodzie sprawne krawcowe :P . Już teraz "okradam" dzieci znajomych z zepsutych "action menów"(Barbie córki słabo się przydaje). Eksperymentuję też z pewnym latawcem w kształcie idealnie spadochronowym ale ciężki-jak to latawiec na wicher. Szukam więc lepszego materiału, spadochroniarza już prawie mam ale jeżeli ktoś dysponuje wiedzą co mu włożyć do środka........2 serwa, bateria......Czy mogę użyć nadajnika i odbiornika z np Pelikan Alfa? I jak to połączyć. Potrzebuję jakiegoś regulatora napięcia żeby połączyć odbiornik z baterią i serwami?

Dajcie znać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaa i zapomniałem dodać, że na Youtube znalazłem cykl w 9 częściach pt. "how to make a mini parachute". Po zbudowaniu wygląda pięknie tylko brak informacji jak to się sprawuje w powietrzu.

Na tym samym Youtube jest baaaaardzo dużo filmów głównie chyba amerykańskich "spadochroniarzy". A z Polski NIC. Czyli faktycznie-pionierska robota z tym rc spadochroniarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak.

Tu jest co nieco informacji o paralotniach rc z napędami i bez. Co prawda u kolegów Czechów ale można się spokojnie z nimi dogadać. Ale naprawdę zestawy full wypas. http://www.paramodels.cz/

Widziałem też sporą ilość filmików i stron o paralotniach rc - zgadzam się - ten sport też jest super ale....... jednak wolę spadochrony :P

Dzięki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :P

 

Oczywiście - chętnie pomogę. Sam byłem pionierem w tej dziedzinie i chyba tak zostało.. Dołączyłeś do grona :)

 

Dziś jak wrócę do domu, to napiszę priv'a. Gdyby co - wal z pytaniami..

Kiedyś sam budowałem takie wynalazki. Jedynym problemem było stworzenie odpowiedniego "spadochroniarza", gdyż w dobie Varioprop'ów nie było możliwości dysponować małym odbiornikiem i serwami o mocy 12kg.. Trza było używać intensywnie głowy w celu rozwiązywania problemów..

 

A doświadczenie w szyciu "materacy" mam niemałe :P Począwszy od prawdziwych paralotni, poprzez kopię spadochronu Para Foil z którym pewna osoba wykonała 3 skoki :) skończywszy na modelach, można powiedzieć makiet spadochronów.. Różnych. Od ST-7, SW-5 począwszy, a na ruskiej "delcie" i "Tałce" skończywszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kolego.

Ale to ciągle paralotnia, no niby podobna do spadochronu ale jednak nie to. No i nadal potwierdza się, że tymczasem w Polsce tylko" ręczna robota na prototypa"

Ale fajnie, że kolega szukał. Wydawało mi się, że przejrzałem całe Allegro ale tego nie widziałem :shock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nieustannie przeszukując sieć w wiadomej sprawie znalazłem film który ucieleśnia moje pragnienie do kierowania rc skydiverem: zawody na celność lądowania!!!! To gdzieś na świecie od kilku lat się dzieje :D

 

 

Podobnych filmów jest sporo. Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest pomysł z tą paralotnią ale czy to nie zmieni jej parametrów i możliwości? Te paralotnie są przystosowane do startu rozłożone. Ponadto odnoszę wrażenie, z ich komory są bardziej płaskie niż w spadochronie. Jednak raczej będę budował od podstaw niż dewastował lotnię. :)

A w sprawie tego producenta. Ich produkty wyglądają bardzo fajnie. Cena też "fajna" to fakt. Trochę "obciachowe" są te kombinezony skoczków ale to akurat najłatwiej zmienić. Mam jeszcze namiary na producenta w Niemczech i w Stanach. Znalazłem to przeglądając zagraniczne fora rc skydiving. Ktoś zapyta dlaczego nie kupuję? No ale już tak mam, że wolę zobaczyć i dotknąć przed kupnem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.