Skocz do zawartości

RC skydiving


witk45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając na YT doniesienia o rozwoju światowego rc skydivingu trafiłem na to:

https://www.youtube.com/watch?v=WE9oCDcLtg8

 

Nie wiem z jakiego kraju pochodzą ale używają wielowirnikowca i ich skoczek jest dziewczyną :D

Nurtuje mnie to co się dzieje ze spadochronem. Na pewno fatalnie złożony a pytanie brzmi: slajder pomógł rozplątać czy pogarszał sprawę????

Byłem pewien, że gruchnie o ziemię ze splatana szmatą ale udało się. Co Wy na to zainteresowani skydivingiem???

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od 1.20- 1.27 s. fajnie to widać jak slider przesuwa się ku dołowi i moim zdaniem spełnił swoje zadanie.Kwestia początkowa- skoczek wirował  a w trakcie rozwijania spadochronu czasza się obracała , gdy  dostawała powietrza w komory zaczął działać slider wszystko się uspokoiło.

Jakie wnioski; wyważony skoczek, właściwe spakowanie spadochronu i sposób jego składania i chyba to jest najważniejsze./sposobów jest kilka/, wyeliminować węzły  na olinowaniu, slider ma mieć oczka na tyle duże, aby z wiązką linek przesuwał się swobodnie.

Ja bynajmniej nie zauważyłem nieprawidłowości w całym skoku aż do lądowania.

Jedna rzecz którą zauważyłem, że spadochron otwierał się nie równomiernie, lecz z jednej strony ku całości.Myślę że był składany metodą zawijania i zanim się rozwinął obroty skoczka mogły "zakręcić " linki a wtenczas byłby klops !.

Latwo mówić, ale Witku spróbuj poćwiczyć składanie czaszy w harmonijkę  jak żeśmy rozmawiali. Wypadając z plecaka rozłoży się wzdłuż profilu a potem na boki.Taki sposób przyśpieszy jej rozłożenie ie takie jak na filmie.

Tyle mojego ble-ble, co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki kunsztowi i ofiarności kolegi maystra8405 Felix dorobił się extra czaszy :)

Heniu wszystkie linki idealnie wymierzone!!!! Od razu je przyciąłem na wymiar-jestem pewny, że regulować będę tylko długość sterowniczych :D

Założyłem slajder, Pięknie i luźno zsuwa się. Zobaczymy. Będę jeszcze musiał eksperymentować czy linki sterownicze puścić przez slajder czy niezależnie. Do pierwszej próby linki sterownicze puszczę przez tył slajdera i zamocuję na dłoniach. Plecak maystra trochę mały :(  a ten mój też chyba jeszcze trzeba dopracować.Niby tak samo robiony jak w Emi a jednak coś nie tak :huh:

No to Felix zbudowany :P

post-8702-0-77639300-1454099412_thumb.jpg

post-8702-0-44293500-1454099455_thumb.jpg

post-8702-0-22328200-1454099592_thumb.jpg

post-8702-0-19105000-1454099756_thumb.jpg

 

A teraz Bazi Maniek

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich po przerwie zimowej-wątek nadal istnieje ;)

21 maja rozpocząłem sezon.

EMI lata jak zwykle, tylko zrzucałem ją daleko z wiatrem i nie mogła do mnie dotrzeć :angry: Żeby leciała do mnie z wiatrem musiałbym ja zrzucać nad lasem a tego trochę się bałem.

Nowy w drużynie, FELIX dwa skoki-otwarcie spadochronu ok, "lotność" SUPER(brawo Mayster!!!!!!) tylko muszę popracować nad sterowaniem  a drugi skok - noga w linkach i potem zabrakło czasu i prądu :(

Kolega z dronem FPV próbował filmować skok EMI. Na swoim dronie  ma telemetrię i to co widać na filmie było na około 120 metrach! I jeszcze miał kawałek w górę do mnie! Faktycznie z wysoka ich zrzucam :D

Pracowałem też przez zimę nad trzecim w rodzinie Bazi - MANIEK. No nie zdążyłem i zabrakło zapału.  Pozostała do zrobienia szyja z mechanizmem zwalniania, regulacja i kombinezon.

Dotychczasowa dwójka prawie zupełnie zaspokaja moje ambicje w temacie, ale dokończę go.

Tymczasem wygląda tak:
post-8702-0-93986600-1464099986_thumb.jpg

post-8702-0-30915100-1464100049_thumb.jpg

post-8702-0-25406000-1464100117_thumb.jpg

post-8702-0-17492600-1464100243_thumb.jpg

 

Szczególnie dumny jestem z dłoni i stopo-butów :) Wszystko własny pomysł i wykonanie.

A oto filmiki:
https://youtu.be/5JdQzVZOibw

https://youtu.be/EN9VP57mbpE

 

Do następnego razu :)

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konstrukcji Mańka nuszę przyznać że jesteś ARTYSTA ;)  

Filmy super !!!, nie mogę się napatrzeć jak skoczkowie szybują i że to ja  szyłem skrzydełka.

Ale wracając do filmików.; zgodzisz się, że jak "skaczesz " z natychmiastowym otwarciem problemu nie ma, skrzydła otwierają się prawidłowo i pewnie, a zatem składanie jest właściwe. Z opóżnieniem to już nie to, pomimo właściwego złożenia skrzydła, wyważonego skoczka.Może się zdażyć że otwarcie nastąpi w momencie gdy skoczek leci na "główkę" i nie ustabilizuje pozycji, wtenczas linki mogą zaczepić o nogi.W realu skoczek panuje nad swoją pozycją.Z takiej wysokości prawie nie widać drona a co dopiero moment otwarcia.

Witek, jeszcze raz GRATULACJE bo jesteś narazie rodzynkiem w tej kategorii i czekajmy na dołączenie Bercika i Andrzeja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Drugi skok Felixa i jego noga w linkach wynikała(jestem o tym święcie przekonany) z mojej winy-złamałem swoją zasadę o której już pisałem. Podczas ostatniej kontroli skoczka przed podpięciem do quada otworzył mi się pokrowiec i spadochron wypadł mi na rękę. Powinienem go od początku złożyć ale zbagatelizowałem sprawę i sytuacja szczególna gotowa ;)

Wiem z doświadczenia, że spadochrony z pewnością mają określoną prędkość max. otwarcia-no żeby nie poszły w strzępy :wacko: ale brak szczegółowej informacji o prędkości minimalnej. Żona skoczek mówi, że skacząc z balonu czy z motolotni instruktorzy zalecali nabrać prędkości opadania żeby spadochron dobrze się rozwijał. Czyli ważne jest dobre wyważenie skoczka, żeby sobie płasko opadał.(kwestia pilocika stabilizatora ciągle aktualna) EMI już to ma zrobione a Felkowi wyszło chyba od urodzenia :D

Dzięki za uznanie ale podkreślam, że bez Twoich czasz nic by z tego nie było :)

Również niecierpliwie czekam na ruchy Andrzeja i Bercika no i może wspólne skoki

Dalsze skoki po urlopie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!!!!

Widzę, że przerwy w korespondencji są coraz dłuższe :(

Spędziłem tydzień na wsi i tam zataszczyłem cały sprzęt do skakania i latania.

Na pierwszy ogień poszedł Felix. Cudownie lata i w ogóle bardzo udana konstrukcja. Ma świetną prędkość postępową-śmiga w każdą stronę na żądanie!!!. Pozostaje tylko nauka latania ale filmik pokazuje, że nie jest już tak źle ;) Za nim jeszcze nie biegałem :P(Andrzej wie o czym mówię)

Trzy skoki. Dwa bardzo udane i ostatni katastrofa. Jeszcze tak nie miałem, że się w ogóle nie otworzył........

Komisja powypadkowa ustaliła, że winę ponosi pakiecik zasilania. Własnej roboty(4xNiMH 1,2 V, 1000 mAh), trzy lata pracy i padł właśnie podczas trzeciego skoku. Straty niewielkie-wbił się lewą ręką w glebę i ta wyłamała się z mocowania serwa i rozdarła kombinezon. Na wsi, bez części zamiennych nie do naprawienia.

Właśnie kończę remont i modernizację Felixa. Poniżej film ze skoków. Świadomie zwalniałem w niektórych momentach-wydawało mi się, że lepiej ukażę niektóre procesy.

 

https://youtu.be/C6gd1rzHtcw

 

Filmów  ze skoków EMI jest więcej-potnę, zmontuję, pokażę.

Pzdr

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uznanie :rolleyes:

Właśnie - slajder. Zapomniałem o nim napisać. U Felixa wszystko działa ok. Slajder niesamowicie się sprawdza i jak było widać na filmie chyba pomaga. Felix się nie zaplątuje/skręca. No jednym słowem: ideał.

W Emi znowu spróbowałem zamontować slajder na wzór Felixa-totalna porażka. To wszystko w filmie E.

Niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest film z E.

Jednak muszę przyznać, że slajder dla Emi nie wyszedł mi najlepiej. A z pewnością nie jest podobny do tego jaki ma F. Był miękki. Lepsze są z taką sztywną ramką jaką szyje Mayster ;) Czyli temat E i slajdera nie jest jeszcze  zamknięty :P

Wydawało mi się też, że skoczkowie są wyważeni a jednak trochę ich rzuca.

I chyba mam wypracowane jak układać spadochrony. F - coś w rodzaju "koperty",  trochę w stylu Grabensteina(czasze z latawców)-idealna dla niego.

E jednak niemiecki"hot dog" -skręcam z dwóch stron - 99% skuteczności.

Zapraszam do obejrzenia i konstruktywnej krytyki ;)

https://youtu.be/zWAj9cnGySg

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż wyśmienitythumbsup.gif, nie ma muzyki, można wsłuchiwać się w pracę motorków i szum wiatru, szelest czaszy.notworthy.gif

Działaj i pokazuj thumbsup.gif

Glajty, sport nie tani, ale pociągający. Za stary!!???.

Szkoda !, miałem dwa lotne skrzydła ,  jednego wydałem a drugi APCO  jest już częściowo "rozebrany", małbyś na początkowe cioranie za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pięknie i profesjonalnie powiedziane: spirala upadkowa! :)

Ale to ze słownika paralotniarzy?Tak mnie jeszcze korci na starość spróbować tego sportu na żywo. Na Ligowcu mamy sekcję?

Na starość ? , toż to młodzian jesteś :D.

Na Ligowcu trudno o paralotniarzy, jakoś nie lubi ich Aeroklub, czy coś.

Zdarzają się takie osobniki icognito wśród modelarzy :) .

Kupuj skrzydło, przynajmniej będę miał z kim ćwiczyć groundhandling :D .

Dzisiaj niestety ćwiczyłem sam :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.