Skocz do zawartości

RC skydiving


witk45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wrócił bo spotkaliśmy się ostatnio z kolegą od śmigłowca po latach na lotnisku. Niestety Tadek dawno temu poszedł w Polskę i nie znam jego losów.

Zabawa rzeczywiście była przednia- "coś innego RC "  i kupa śmiechu przy tym. Kolega zastanawia się nad powrotem do śmigłowców to może i ja pomyślę o Tadku 2. Materiał mam  żeby uszyć spadochron. Reszta to trochę sklejki, drutu i materiału na garnitur dla skoczka. Żaden nakład tylko czasu żeby było więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie.

2019 rok nie obfitował w skoki RC. trochę prac remontowych.

Wymieniłem i skróciłem linki w EMI mając nadzieję, że nie będzie dochodziło do skręceń. Coś tam poprawiło. Próby trwają. Musiałem też wymienić jej serwa bo to ogromne uderzenie w ziemię w 2018 roku jednak nie zostało bez wpływu na całość. I zdjąłem jej trochę masy....

20190816_163415.thumb.jpg.7d20a68794d7071df894d704e7b3568b.jpg

 

Dużym zmianom i przebudowie uległ Maniek. Głównie dzięki nowemu spadochronowi od Maystra. Doszła też zmiana uprzęży i tuning pokrowca. Wygląda chyba całkiem nieźle. Było i jest trochę problemów z wyregulowaniem kąta natarcia. Ten ustawiony "fabrycznie" był dobry jedynie na idealnie bezwietrzną pogodę a tak do końca nigdy nie jest. No i latał przodem  do tyłu....i tylko z wiatrem. Ale już jest poprawa : )

A wygląda teraz tak:

1.thumb.jpg.d908d3504c6c81e82b4f325b59ce59df.jpg

2.thumb.jpg.1f79987025205fd493e7dc750f24c0a7.jpg

3.thumb.jpg.7c3adcf6fca4d9295ee8f6481f6f0854.jpg

 

Felix również doczekał się wymiany linek i pokrowca ale jeszcze nie skakał po tuningu:

20200525_114731.thumb.jpg.562ffebe98dd2c997de6ef2a23040efb.jpg

20200525_114907.thumb.jpg.a112a222b19f42f244f546c03d22d616.jpg

 

Zebrałem kilka filmików z 2019 roku ze skoków i próbuję je połączyć ( bardzo mi brakuje programu Windows Movie Maker  powiązanego z W7) 

Myślę, że już niebawem choć jakość nie będzie powalająca-zabrakło operatora i sprzętu Jaco : (

 

Czekam też na nowe silniki do drona zza "wielkiej wody".

 

Następne wejście z filmem za 2019 rok

Pzdr

Witek

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 26.05.2020 o 12:22, witk45 napisał:

Heloł!

Nie sądziłem, że pójdzie tak szybko. Zacząłem od wypróbowania  programu ZDJĘCIA. Prosty ale wystarczający. Dzięki za podpowiedzi.?

Jest i filmik:

https://youtu.be/2VcuK06z1u4

Pzdr

Witku fajny film ale dlaczego robiony przez niedomknięte drzwi. Wystarczy obrócić smartfon poziomo i będziesz miał film na całym ekranie a nie jak do tej pory z dwoma czarnymi pasami po bokach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Andrzej68IX napisał:

Witku fajny film ale dlaczego robiony przez niedomknięte drzwi. Wystarczy obrócić smartfon poziomo i będziesz miał film na całym ekranie a nie jak do tej pory z dwoma czarnymi pasami po bokach.

Pozdrawiam

Dziękuję za uznanie? ale.....

Andrzeju,  czy myślisz, że obsługując drona-wynosiciela a potem skoczka miałbym jeszcze możliwości fizyczno-techniczne obsługiwać smartfon robiąc filmy?!?!?!

Mój dotychczasowy operator Jaco zmarł nagle i niespodziewanie i zostałem z tym sam a obecni operatorzy są przypadkowi i z łapanki. Cieszyłem się, że w ogóle ktoś był i kręcił a kamera na czole to też nie jest to. W ogóle w tym roku wszystko nie tak. "Pandemia", lotnisko aeroklubu w likwidacji i przenosiny pod Grodzisk Wlkp - czy to będzie jeszcze Aeroklub Poznański? Prawie 100 km od Poznania? Koszmar.

Ale sprzęt gotowy, ja "przy nadziei" - wszystko jeszcze w tym roku jest możliwe.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega, 

No i mam już pomysł na zimowe wieczory :)

A że ma  też coś ponad 800 skoków prawdziwych będzie co porównywać ;)

Spadochron projektowałeś sam, czy brałeś z jakiś planów?

Ja swojego jak mi sie uda go zrobić będę chciał zrzucać z modelu dużego samolotu :)

Chodzi też za mną coś takiego :) Choć w tej wersji to bez spadaka to i tak fajne ( latałem w podobnym ) :)

 

118767855_3254724681247818_2990352667930475674_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Spadochrony-projektowanie i wykonanie - to wyłączna domena obecnego na tym forum, kilka wpisów wyżej kolegi mayster8405.

On jest dla mnie MISTRZEM NIEDOŚCIGNIONYM  w tej dziedzinie ?

Fakt, że mój pierwszy spadochron był z latawca-skrzydła. Da na tym się latać tylko trzeba zamontować kompletnie nowe olinowanie

Można też kupić gotowce, np ostatnio znalazłem taką stronę:

 

 

 ale jest też dużo innych np OPALE, dużo niemieckich pod hasłem RC FALLSCHIRMSPRINGER

Ale to wszystko nie są tanie rzeczy......

Tak czy inaczej przeglądając ten wątek od początku znajdziesz całą moją historię RC skakania

 

"NIETOPERZ" też extra. Też bym chętnie popróbował się na takim

pzdr

A moje marzenie......bawić się tak jak Niemcy

https://www.youtube.com/watch?v=HXXeRVig5R8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic się nie dzieje w tym temacie, więc ja postanowiłem uszyć kolejny spadochron.? , tak mnie naszło???

Jak wszystkie,  mają powierzchnię 1.1 m2,  A/R 2.1  ten wzór jest najczęściej spotykany na zawodach.Tym razem spadochron szyty jest z trzech rodzai ripstopu; 32 gramy na profile, 28 gram/ spadochron ratunkowy/ na górne poszycie oraz  chyba 18 gram na poszycie dolne / kolorowe /.W miejsca które wymagały wzmocnień zastosowałem rip-stop na kleju.Na pierwszy ogień poszły profile które wyciąłem na gorąco i od razu wszyłem wzmocnienia wlotów, kolejnym było wycięcie i wzmocnienie górnego poszycia.

Kolejne kolorowe elementy  dolnego poszycia , wzmocnienie ich i zszycie z profilami. Pozostało mi zszyć górną powierzchnię z resztą i powstał gotowy spadochron.Lubię zawsze coś domalować więc powstało "logo" z podobizną liska.

W sumie posiedziałem przy tej robocie 40 godzin. To jest nie koniec, bo teraz muszę dorobić olinowanie, z czym będzie kłopot bo jak się okazało  nie wystarczy mi dyneemy na komplet i trzeba dokupić.?

cdn.

 

100_1922.JPG

100_1928.JPG

100_1929.JPG

100_1930.JPG

100_1931.JPG

100_1932.JPG

100_1933.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jak zwykle świetny! Ten lisek sugeruje, że to replika jakiegoś rzeczywistego spadochronu czy niezwykła twórczość własna ???

Sporo ludzi, głównie na YT zapytują o skoczków i spadochrony. Ktoś do ciebie dotarł? 

Naprawdę fajny?

Może gdy pogoda dopisze, poskaczę moimi w ten weekend

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zgadłeś !, to jakaś niemiecka firma produkująca spadochrony. Po prostu mi się spodobało to logo. Nikt do mnie nie docierał z pytaniami o spadochroniki. Uszyłem ,ale to nie moje zainteresowanie, bo raczej były latawce w sporych rozmiarach.Trochę ze zdrowiem miałem przeboje, więc jeszcze uszyłem sobie latawiec Flowform 1.6m2 do fotografowania i full powera typy NASA 4.5m2 aby się posiłować na łące.

Znalazłem jeszcze 15mb dyneemy 0.40 / 34kg wytrzymałości/ które na linki pomocnicze by starczyły ale już na nośne i hamulcowe by już brakło.Nie wiem czy taką samą kupię  i czy jest sens zaczynać z tego co mam.

Zapewne go upłynnię,  jak się ktoś znajdzie chętny bo materiał jest nowy.

Pokaż jakiś nowy film.?

Ps. udało mi się jeszcze dzisiaj uszyć zasobnik na spadochron.

100_1937.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadochron jak zwykle extra.

A dzisiaj jednak udało mi się polatać.....

Felix i Maniek/Bazi ok. Emi jednak się sypie. Parę ciosów w ziemię za dużo...

Kilka skoków ale zdjęcia i filmy raczej słabej jakości. Dorobiłem się też drona z fpv ale nie miał kto obsługiwać?

Bo takie marzenie mam aby zmontować film z ujęć z ziemi, z drona wynosiciela i drona z fpv....ale to teraz muszę skołować jeszcze dwóch ludzi-operator z ziemi z dobrym sprzętem, operatora drona fpv.

A tak ja kręciłem z drona jak brat uczył latać się Gamą. Też fajna zabawa.

Zmontuję-pokażę

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak nie mogłem się pogodzić, że nic nie mogę zrobić  w całości tego olinowania. Zacząłem grzebać w torbie z linkami do paralotni i znalazłem takie jakie mi potrzebne.Powyciągałem z linek rdzenie  z których  pozostały tylko oploty.Po próbie stwierdzilem że się doskonale nadają. Po południu w niedzielę spadochron był już gotowy do prób, gdzie przeszedł pomyślnie test  / w moim " tunelu"  między blokami bo tam ładnie wieje/. Dodatkowo zrobił się jeszcze spadochronik wyciągający.Pozostałoby wykonać uprzęż no linek nośnych z odpowiednich taśm ale takowej na razie nie mam i zapodziałem gdzieś rysunek z wymiarami.

Ale w sumiet o już komplet? W pokrowcu ładnie się mieści.

100_1938.JPG

100_1939.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??

Jak zawsze. Cudo.

Ja po sobotnim skakaniu pójdę chyba w dwóch skoczków mały Felix i duży Maniek/Bazi. Mam pięć aku do drona, każda wystarczy na wysoki skok dla każdego z nich. Emi-raczej do totalnej przeróbki, więc zostawiam to na czas emerytury........a to już może być za pół roku?.

Zmierzam do tego, że ja już jestem nasycony czaszami....oczy chcą ale rozum protestuje?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Piękna robota..! :)

 

Witajcie koledzy.. 

Mam zamiar powrócić do budowy modeli spadochronów. Przed prawie 30 laty uszyłem swoje pierwsze "skrzydełko" i był to spadochron SW-12 z ryfingiem :) Później były różne konstrukcje włącznie z SW-5 (okrąglak szczelinowy) a rozwój mojej twórczości przypadł na drugą połowę lat 90' kiedy to pracowałem w wytwórni paralotni u "Dynamita". Wtedy powstawały projekty czas eliptycznych o dość dobrych osiągach. Były też modele paralotni. Ale był to "produkt" niszowy, nikogo to nie interesowało. Dziś widzę, że przybywa modelarzy - spadochroniarzy ;)
Zrobiłem ostatnio model spadochronu z folii (zamieszczę tutaj później zdjęcia) metodą zgrzewania. A powstał głównie po to, żeby sprawdzić mój nowy profil. Okazało się, że skrzydełko lata doskonale i kolejne próby przeprowadzę z użyciem drona. Podjąłem zatem decyzję o uszyciu już użytkowego modelu. Posiadam też drukarkę 3D wiec sam skydiver być może powstanie na drukarce, natomiast elementy spadochronu będą wycinane na laserze (też mam ;) ). To są plany na najbliższą przyszłość.

No ale ponieważ ostatni spadochron uszyłem lata świetlne temu - chciałbym zapytać doświadczonych kolegów - jakiego materiału używacie..? Gdzie go zdobywacie..? Ja kupiłem czaszę spadochronu na materiale F111 i będę ją pruł celem odzyskania szmatki ;) Czekam obecnie na przesyłkę. Czy ktoś z was koledzy ma dostęp do materiału ZP..? (zerówka - typowa na czasze spadochronowe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.