Skocz do zawartości

RC skydiving


witk45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obserwuje temat i się przymierzam, tylko chciałem na placy wsadzić mu silnik i śmigło:) ale jeszcze sporo wody upłynie zanim zacznę działać. A tu podaj link do niemieckiego forum gdzie jest sporo dokładnych zdjęć z budowy Baziego http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/329188-BAZI-von-FLUGWERFT-EDELWEISS-ein-kleiner-Baubericht .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

właśnie to forum mnie zainspirowało do tego aby się zająć spadochroniarzem RC na poważnie i zakupić Baziego  :P .

skoro bardziej podoba ci się paralotnia z napędem to ten temat będzie w sam raz:

 

http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/367292-RC-Paraglider-Wegus-RS-von-RCparaSky

 

na tym forum jest wiele wątków na te tematy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Faktycznie, nawet mam ten link z budową Baziego w zakładkach. A budowa tego plecaka? Chodzi o to co jest ukryte pod tą okrągłą klapą ;)

Zamówiłem "tonę" sprzętu do drugiej wersji Felixa. Bo tak go właśnie nazwałem :DTakie spadochronowe imię hehe.

Duże, mocne serwa, zmechanizowane ręce no i 3 serwo do otwierania. Ale głowa, dłonie i nogi z butami  nadal z AM. Jednak. Wybacz Andrzeju ale ciągle nie mogę patrzeć na oryginalną głowę Baziego :wacko:;)

No i ta Twoja  czasza śni mi się po nocach :rolleyes: i tak pobudza wyobraźnię......

W sobotę kończę urlop i ląduję w domu.

Co zbuduję to zaraz pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam!w temacie wciąż cisza... naprawdę szkoda bo skoki spadochroniarzem to świetna zabawa.zdaję sobie sprawę że w naszym kraju to bardzo niszowy odłam modelarstwa i póki co jestem osamotniony w tym temacie.nie znam nikogo osobiście tu ze swoich okolic kto miałby podobnego skoczka RC.

mimo wszystko ja wciąż skaczę,szyję i ulepszam i przerabiam spadochrony aby uzyskać jak najlepsze efekty w skakaniu na celność lądowania.

 

oto jeden z ostatnich filmików pokazujący skok BAZIego ze zmodyfikowanym przez mojego dobrego kolegę z innego forum.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawstydzasz mnie :wacko:

Nowy projekt gotowy- godziny projektowania i budowania kartonowych modeli zmechanizowanych rąk i korpusu za mną. Teraz narysować na sklejce i wycinać....

Będzie ciut mnieszy od Baziego ale więęęększy od pierwszego.

A Twoje loty super!!!

A jak się mają te modernizacje o których piszesz do modelu który tak szczęsliwe znalazł się u mnie? Poważne zmiany konstrukcyjne, olinowanie, mateiał????

Strasznie jestem ciekaw.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modyfikacje spadochronów głównie objęły zmianę linek i kąta zaklinowania czasy.testuję też użyteczność slydera.tak się składa że ten spadochron który ty masz ma wszystko idealnie.zaproponowałem ci go dlatego Witku żebyś nie musiał tak jak ja eksperymentować  ;) .szkoda że lato już się kończy,dni są coraz krótsze a polatać można tylko w wekend... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawstydzony po raz drugi :)

Przyznaję, że trochę ostatnio rowerowałem po górach i nie tylko ale już mi przeszło-zasiadam przy swoim stole montażowym. Naprawy uszkodzonych aerostatków i skydiver!

Ja cały czas myslę o wyeliminowaniu slajdera. Kiedyś któryś z kolegów na tym forum od spadochronów gorąco doradzał slajder-spowolnienie procesu otwarcia, brak uderzenia przy otwarciu co dobrze wpływa na elektronikę. Musze powiedzieć, że po tych katastrofach które przeżył dotychczasowy skoczek szarpnięcie przy otwarciu to małe miki.  Z pewnością slajder dodaje realizmu całemu układowi ale próby pokażą. Bo zacznę ze slajderem. Skoro mam ;) W światowym skydivingu slajder jest sporadycznie stosowanym gadżetem-z tego co dostarcza youtube. A ten spadochronoch z ostatniego filmu to czasza zbudowana przez ciebie?

Co zrobisz i puścisz pokazuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,to czasza mojej produkcji czyli pierwszy uszyty spadochron.na początku źle dobrałem kąt zaklinowania przez co nie chciał szybować i być sterowny.miałem przerabiać linki sam ale z braku czasu zrobił to dla mnie kolega.teraz jest naprawdę dobrze.dociążyłem BAZIEGo ok 200g i jest o wiele lepiej.zmieniłem też w radiu sposób sterowania skoczkiem.jedna ręka=jeden drążek i tak jest dużo lepiej.

 

jeśli chodzi o slajder to wszystko zależy od uprzęży i czaszy,trzeba to po prostu dobrać doświadczalnie.szczerze to nie zauważyłem różnicy w szybkości otwierania się czaszy z i bez slajdera.wiem na pewno że sukces tkwi w odpowiednim złożeniu spadochronu i linek do plecaka.jest to najważniejsza czynność podobnie jak w prawdziwym spadochroniarstwie.

 

ten filmik otworzył mi oczy na oczywiste sprawy  :) :  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak.

Ten filmik też znalazłem niedawno i nie mogę pojąć co za linki podczepia do karku na początku tegoż filmu. Za co one opowiadają????No i chyba ma czaszę z innego materiału.

Do obsługi skoczka mam starą odzyskową elektronikę bez żadnego miksera-nie znam innego sposobu sterowania niż jedna reka-jeden drążek ściągnięte gumką do góry :rolleyes:

No i do końca nie jest dla mnie jasne kiedy wyrywa zawleczkę????Ja to widzę w moim nowym tak: na końcu gumki biegnącej od nóg jest zawleczka i sznureczek który przytrzymuje tę zwleczkę na miejscu poprzez zamocowanie w serwie na karku. Serwo zwalnia sznureczek a zarazem gumkę która wyrywa zawleczkę. Czy teraz masz jakoś inaczej???

W pierwszym szarpał sobie sztywną ręką za linkę z zawleczką i już. Otwarcie! I ten układ działaby nieźle ale trzeba by jakiś fajny bowden bo niezabezpieczony sznurek otwarcia lubił się zachaczyć przy odpadaniu ze skrzynki i powodował duuuuużo za wczesne otwarcie. A własnie-wydaje mi się że zrzucasz go dośc wysoko. Masz pojęcie jaka to była wysokość???

Slajder to chyba jednak przereklamowana sprawa B)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym filmie jest pokazany skoczek BAZI razem z oryginalnym spadochronem który można kupić na tej stronie:  http://www.flugwerft-edelweiss.de/index.php?k=33&lang=eng

 

do czego służą te boczne linki nie wiem,widać że one odchodzą od linek hamulcowych.są wpinane w szyję skoczka poniżej zwalniacza plecaka spadochronu.myślę że jest to po to aby linki hamulcowe nie splątały się podczas otwierania czaszy...

 

wcześniej miałem rozwiązane sterowanie rekami skoczka tylko jednym (prawym) drążkiem spiętym gumką do góry.przyznam że było to niezbyt wygodne rozwiązanie.

 

teraz w radiu na obu drążkach zdjęte są sprężynki dzięki czemu nie wracają do neutrum i tak jest o wiele lepiej.

 

zawleczka plecaka jest po to aby nie otworzył się on na boki gdy układ szyja-plecak-nogi są ze sobą spięte.drugi koniec zawleczki plecaka jest zaczepiany do samolotu który zrzuca skoczka.z chwilą zwolnienia zaczepu trzymającego skoczka ten odpada od samolotu samoistnie wyrywając zawleczkę.

nie kojarzę wysokości z jakich zrzucam skoczka ale myślę że jest to ok 150-200m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak dla przypomnienia, że istnieje(my) - mielśmy w Poznaniu w ten weekend targi Hobby w tym dużo rc. Ogromna liczba pojazdów, dużo samolotów, kilka fajnych zabawek - gadżetów. Nic z naszej branży!!! Był jeden producent  miękkich lotni i latawców ale rc skydiving po łopatologicznym tłumaczeniu co to i czym się różni od rc paralotni przyznał, że jednak nie zna tematu. Jakiś niemiec-mistrz w paralotniarstwie- zamówił u niego kilkadziesiąt prostych srzydeł do rc paralotni beznapędowych, coś co mozna puścić na zboczu i pobawić się. I tyle. Czyli jak to kiedyś powiedział mjr. Hubal: w całej Polsce tylko my! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie.

Kolego Bercik! Super to wygląda! To jest kopia/wzorowanie na Bazim (trochę podobne) czy własna konstrukcja? Tylko się domyślam: to jest w jakimś programie który umożliwia wycinanie w sklejce hm.... laserowo czy jakoś tak? Na tym polu jestem kompletna noga. Ja tylko papier, linijka i ołówek :huh: .....Pokażę to zresztą niżej.

Jak wspominałem, chyba zakończyłem planowanie, modelowanie kartonowo - korkowe i próby mechaniczne-wychodzi na to, że będzie działał.

 

Andrzeju, miałeś taka fajną głowę pilota. Jakie to ma wymiary i gdzie mozna dostać-szukałem po internecie i nie mogę znależć nic fajnego :(

Dotychczasowa głowa jest jednak trochę mała. chyba, że okleję mu głowę modeliną udająca kask :P

Poniżej kilka fotek moich planów i modelu kadłubka z ręką kartonowo-korkową no i filmik jak to ma działać:

 

Plany

post-8702-0-16568200-1416169794_thumb.jpg

post-8702-0-11785600-1416169873_thumb.jpg

post-8702-0-71467700-1416169936_thumb.jpg

 

w kartonie i korku

post-8702-0-72946900-1416170011_thumb.jpg

post-8702-0-08756700-1416170035_thumb.jpg

post-8702-0-34235400-1416170065_thumb.jpg

 

I co o tym myslicie?

W nastepnym filmik.

 

 

 


No i ten filmik. Pod koniec jak widać mechanizm sie rozluźnił co nieco ale ja jestem zadowolony.

Teraz przerysować na sklejkę i wycinać(niestety ręcznie :wacko: ) bo sklejać to już lubię :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=3WFKCbSTQ90


No a zapięcie plecaka takie jak sobie wymyśliłem to jednak już ktoś zastosował :)

 

post-8702-0-66773500-1416174284.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Witku jestem pod wrażeniem , ja się nie wysilałem w projektowanie czegoś nowego tylko skopiowałem BAZIEGO na podstawie fotek znalezionych w necie . Co do LibreCAD to nie trzeba wiele wysiłku ażeby się go nauczyć - polecam ( http://librecad.org/cms/home.html ) . Gdybyś chciał to podeślę Ci pliki do skoczka ( http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49560-skoczek-spadochronowy/ ) . Pliki wysyłasz do firmy np. ( http://allegro.pl/sklep/34208611_moderat ) i dostajesz paczkę puzzli . Po kilkunastu godzinach masz gotowego skoczka :-)

W zasadzie to skoczka mam gotowego , najgorsze przede mną , czyli czasza . Zrobiłem szablony , już wiem gdzie można kupić materiały tylko jest jeden problem - nigdy nie szyłem na maszynie :-(((

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie jest wszystko opisane i podane są odnośniki jak uszyć czaszę.ja swój spadochron uszyłem sam ale znam świetnego gościa która uszyłby spadochron na gotowo z linkami i uprzężą za rozsądne pieniądze.oprócz swojej czaszy mam jeszcze dwie wykonane własnie przez niego.

 

P.S. dobrze by było połączyć oba wątki o RC SKYDIVING w jeden żeby nie dublować i pisać tego samego  ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Odkopałem" swojego spadochroniarza :) . Zbudowany około 20 lat temu z planów z czeskiego Modelara. Wykonał tylko jeden skok z modelu, który można skomentować słowami Siary z "Kilerów dwóch"- I w pi....du wylądował :lol: . Czasza szyta całkowicie ręcznie przeze mnie :) , kombinezon również.

 

post-270-0-46054500-1417353592_thumb.jpg

 

post-270-0-29103300-1417353600_thumb.jpg

 

post-270-0-10269000-1417353608_thumb.jpg

 

post-270-0-82822500-1417353618_thumb.jpg

 

post-270-0-67999600-1417353626_thumb.jpg

 

post-270-0-12258500-1417353633_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Tak właśnie czułem, że jesteśmy ze 20 lat za Czechami :lol:

Piękna ręczna robota! Jestem pod wrażeniem! Ale dlaczego tylko jeden lot/skok? Nie wygląda jakby " I w piz........wylądował" ?!

Podoba mi się głowa. I kombinezon. Wszystko.Ta głowa trochę taka czeska i fajniejsza niż niemiecka :) Trudno uwierzyć, że to ma 20 lat. A czy mógłbyś go trochę bardziej....rozebrać i pokazać?Opisać co poszło nie tak?

Czy to nie są przypadkiem te plany z których korzystałeś?:

post-8702-0-16538400-1417637086.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokładnie te plany. A co poszło nie tak.... trochę źle złożony spadochron, problemy z rozwinięciem czaszy, zbyt krótki ruch ramion do sterowania i chyba trochę za lekki w całości. I jakoś tak się zniechęciłem. Ale pod wpływem tego wątku i innych zrobię przeróbki i myślę, że będzie OK. "Materac" uszyty jest z oryginalnych materiałów na paraglajty (dostałem od kolegi, który latał i szył). Wydaje mi się trochę sztywny, ale sprawdzę po przeróbkach jak się sprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.