Skocz do zawartości

v24 Pelikan benzyna 26cm.


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety żaden z Was nie miał racji niestety

Nie kumam - z czym nie miałem racji - z gaszeniem silnika?? Bo o odpalaniu nic nie było mowy.

 

niebieskim przyciskiem w żaden sposób nie mogłem zgasić silnika

to jak go zgasiłeś, bo na filmiku wygląda jakbyś coś przełączał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski przycisk jest do czegoś podłączony?

Wydaje się że w tej chwili NIE. bo jedyną funkcję jaką można mu przypisać to gaszenie silnika, która w tym momencie nie działa.

 

Przecież nie będzie tym guzikiem odpalał "maszyny" ani włączał "dopalaczy". Irek mocno zerknij w elektrykę modelu, podejrzewam że są przeróbki. Ale ten przycisk niebieski może być tak jak pisał Rob

wyłącznik (lub przycisk monostabilny zwierny)

sprawdź elektryfikację modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob Mc Fly napisał/a:

Ten niebieski przycisk jest do czegoś podłączony?

 

Wydaje się że w tej chwili NIE. bo jedyną funkcję jaką można mu przypisać to gaszenie silnika, która w tym momencie nie działa.

Własnie, że jest podłączony do cewki zapłonowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Irek bicie piany na darmo wiesz w czym rzecz, wiesz jak zgasić... po co ten temat.

_________________

Ale ja przecież nie założyłem tematu pt. jak zgasić silnik :mrgreen: Ale ok zapytam o coś powazniejszego: w jaki sposób takim modelem wykonać mozna pętlę lub beczkę? Tylko nie odpisuj Marcel, że przecież wiem jak to zrobić :mrgreen:

Ten przycisk do czegoś służy i musi to zadziałać, kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, że jest podłączony do cewki zapłonowej.

Ten przycisk do czegoś służy i musi to zadziałać, kiedyś.

No widzisz, sam sobie odpowiadasz :-), sprawdź przycisk, widocznie cały czas jest na "zwarciu" i pozwala na przepływ prądu. Pomimo że go naciskasz on cały czas pozostaje "zwarty". Tak mi się wydaje.

 

A'propos beczki i pętli. Pętlę ta jak doradził Armand, badyle do jeziora i napewno fiknie :-), z beczką będzie trudniej, nie wiem jaki moment obrotowy jest w stanie wygenerować silnik, ale jak już oderwiesz model od wody wtedy gaz na maxa, może moment obrotowy obróci model... haha :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Koledzy pomocy. Nie mogę odpalić silnika. Do tej pory wystarczyły dwa trzy szarpnięcia i silnik pracował. Teraz mogę szarpać i szarpać, a odpalić nie moźe. Iskra jest, świeca suszona nawet wkręcałem do piły spalinowe i działało. Ale w łodzi nie chcę. Jestem teraz w SZWECJI i nie mam możliwości rozkręcania większości. P oradzcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.