Skocz do zawartości

"nowy"motoszybowiec


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 miesiące temu...

No to byly pierwsze powazne loty...ehhh Juz wiem ze kocham modelarstwo :?: :mrgreen: :rotfl: To jest to lata przepieknie...coprawda toszke za szybko jak dla mnie ale i tak jest gites..czasami mi sie myli kierunek skretu jak model leci w moim kierunku ale mysle ze to opanuje...teraz trzeba troszke praktyki ;D Model ogólnie nie jest zbyt piekny poniewaz ani go nie odmalowalem,ma zwykly dzwonek przed kadlubem ale jest to model na kórym mam sie nauczyc latac...niesamowita zecza dlamnie jest to ze jak lece poziomo bez wlaczonego silnika to wystarczy ze wlacze silnik a sam idzie pod katem 50stopni do góry bez mojej ingerencji w ster wysokosci :shock: :shock: :shock: :!: :!: :!: :!: :!: :!: Nastepna fajowa zecza jest to ze potrafie nim jak lece pod wiatr wrecz sie zatrzymac(albo bardzo wolno leciec)na silniku(ok 50%gazu)i mod silnym katem do góru...powolutku sie przesuwam i sterem wysokosci reguluje sobie kont...a jak zmniejsze obroty to robie harriera :P :shock: :devil: HARIER motoszybowcem bez lotek...i to jako jeden z pierwszych lotów..tlko nie mozna za dlugo bo sie zwala na skrzydlo.....i mam do was pytanie...Jesli podepre model palcami na dzwigarze to pownien stac idealnie pozomo czy lekko sie przechylac do przodu?moge go wywazac bateria mam dosc miejsca wiec nie weim jak ma byc...ma zrobione zeby byl idalanie poziomo...Aha i potrafie nim zrobic beczke :mrgreen: ;D Pierwsza moja beczka byla bardzo wymuszona poprzez wiatr a nastepne robilem juz dobrowalonie...

Specyfikacja:

Rozpietosc:1500mm

Dlugosc:950mm

Waga;580g

Silnik:tower pro

Serwa tower pro SG 90( 9g)

Regulator:Tower pro 30A

Akumulator:Hextronik 1100mAh 25c

Aparatura:Sanwa VG 6000

Odbiornik:RX-851

Pilot:Marcin xD

 

No i to by bylo na tyle....

 

Ps:Filmy beda jak tylko znajde kamerzyste które bedzie krecil...foty też :D

Ps2.Bardzo dziekuje wszystkim którzy pomogli w jakikolwiek sposób w ulotnieniu tego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli podepre model palcami na dzwigarze to pownien stac idealnie pozomo czy lekko sie przechylac do przodu?

 

Lepiej żeby był bardziej przeważony troche na przód jak miałby być niedowarzony, bo niektóre modele maja głupią tendecje do kołysania się, w locie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielonnn, chyba trochę ci się pomieszało. Jak model jest za ciężki na dziób, ma tendencje do "pompowania" (chyba to miałeś na myśli, pisząc o kołysaniu się). Jeśli jest przeważony na ogon, jest nerwowy, trudniej nim lecieć poziomo, pogłębia sam nurkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Sprawdzić kąt zaklinowania

 

Ad.2. sprawdzić położenie sc w jakimś programie do tego przeznaczonym.

 

Ad.3. Silnik wychylić do dołu troszku.

 

Proponuje najpierw zrobić dwa pierwsze punkty a trzeci po sprawdzeniu czy dwa pierwsze znacząco pomogły.

 

Może jakieś foto?

 

EDIT:

Krzyśku i Tomku:

 

Co do dokładania ołowiu. Tomek pewnie myśli o tym co pisze Piotrp na swojej stronie. Czyli o próbie nurkowania. Nie wiem jak to się ma do potocznego pompowania ale w przypadku pompowania albo ster wysokości do dołu albo ołów do dziobu. Wstępnie ja bym tak zrobił a potem próbę nurkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdilem i stwierdzilem ze ten model ma w sobie jakiegos pecha jednak..poprzedni wlasciciel "spredal mi go" za 20zł z silnikiem reglem i bateria...bo powedzial ze cos z tych zeczy przynosi pecha

i to chyba samolot bo wszystko inne zmienilem...niewiem co jest z tym modelaem ale wyliczyelm wszystko wjakims tam programie juz dawno i wszystko sie zgadzalo...poczekam az ktos bardziej doswiadczony nim poleci..którys z modelarz na lotnisku i zobaczymy co powie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w związku z tym wątkiem. Jak w domu bez specjalnego oprzyrządowania sprawdzić kąty zaklinowania? Pewnie są na to sposoby, może podpowie ktoś?

 

Wystarczy mała poziomica , ale znacznie lepiej jest zrobić sobie wagę do pomiaru kątów, będzie słuzyła bardzo długo.

 

Zacytuję kolejny raz sam siebie BaterflajowyŚwiat

 

KĄTOMIERZ MODELARSKI , następne bardzo użyteczne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej "pracowni" modelarskiej. Potrzeba chwili, niecierpliwość i nieprzyzwoite ceny owegoż ustrojstwa skłoniły mnie do tego by zbudować to samemu. Koszt zamyka się w kwocie ok 20 zł, czyli kilkratonie mniej od wyrobu "renomowanej firmy". Do zbudowania tego wystarczą podstawowe materiały dostępne w każdym "modelarskim śmietniku", odrobina chęci i jakieś dwa popołudnia czasu. Użyte materiały : rurka aluminiowa o średnicy 6 mm ( CASTORAMA, OBI etc ), kawałki sklejki modelarskiej 3 mm lub pleksi 3 mm, czy też inne tworzywo. Ja sam użyłem płytki plastikowej z resztek pozyskanych w agencji reklamowej, robią z tego tablice reklamowe. Jest to dość mocne, bardzo lekkie tworzywo na bazie spienionego i sprasowanego poliuretanu.

 

Wszystkie elementy kątomierza wycięte zostały za pomocą skalpela, obrobione kostką z papierem ściernym, zwracam uwagę na 6 prowadnic, które obrabiane były w bloczku,jak żeberka ( to te z czterema otworami ). Wskazanym jest by mimo wszystko je ponumerować w trakcie wspólnej obróbki, zawsze może się pojawić jajaś drobna niedokładność. Rurka przycięta na dwa odcinki o długości ok 45-50 cm każdy. Istotnym jest by zachować maksimum dokładności i precyzji przy wycinaniu elementów. Główne "łapy" kątomierza też obrabiałem po wcześniejszym ich skręceniu w bloczek, zresztą widać jeszcze otwory.

 

katm1.jpg

 

Do wykonanie "głównego komputera wskazującego" użyłem : kawałka wygietej szprychy rowerowej, metalowgo kawałka bowdena ( to będzie wskazówka), środkowej rurki bowdena ( ta biała ) i kawałka zewnętrznej rurki bowdena ( pomarańczowa ). Reszty dopełnia połówka wędkarskiego ciężarka ołowianego - 25 g., kostka sklejona z dwóch warstw tworzywa ( grubość 6 mm ), wycięte i "wytoczone" na wiertarce kólko z tworzywa ( obsada wskazówki )

 

katm2.jpg

 

Poszczególne podzespoły kątomierza zostały ze sobą sklejone przy pomocy cyjanopanu. Wstępnie złożyłem "komputer wskazujący" by sprawdzić czy się nie zawiesza :). Zwracam uwagę na dokładne doklejenie prowadnic, najlepiej nalożyc je na rurki i w ten sposób przyklejać do poszczególnych łap kątomierza.

 

katm3.jpg

 

Do łapy lewej dokleiłem "elownik" starając sie go umieścić dokładnie w środku. Plastikową kostkę "komputera głównego" wkleiłem od spodniej strony łapy środkowej, następnie po zaznaczeniu na środku punktu wywierciłem na wylot otwór i wcisnąłem weń pomarańczowy fragment bowdena. Pozostało mi jeszcze pomalować wszystkie elementy na jakiś sensowny kolor, zrobić "wyświetlacz" i całość złożyć.

 

katm4.jpg

 

Wyświetlacz został zrobiony z połówki płyty CD, na płytkę nakleiłem "skalę" zrobioną w Corelu, wydrukowaną na papierze samoprzylepnym . Fragment środkowy w kształcie łuku został wycięty, co powoduje odbicie wskazówki i ułatwia odczyt. Całość zabezpieczona cienką przezroczystą folią samoprzylepną. Wyświetlacz przykleiłem do łapy środkowej. Przyrząd został skrzętnie pomalowany, jak widać żółtym akrylem w sprayu. Z napisów eksploatacyjnych,

"NO STEPÓW" zrezygnowałem. Kusiło mnie aby dokleić czarne cienkie paski pod kątem 45 stopni na końcówkach łap i mały napis WARYŃSKI lub CATEPILAR.

 

katm5.jpg

 

I oto w całej okazałości, w dłoniach koleżanki małżonki niebawem wdowy, gotowy do użycia przyrząd nazwany : "eRDeeNKa" MK.1* .

Tłumaczenie zasad funkcjonowania i sposobu pomiaru wydaje mi się zbyteczna, wszak każdy modelarz-latacz wie po co to i jak tego używać.

 

* Ręczny Deszyfrator Niedokładności Kątowych Mark 1

 

katm6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.